Motorgym - od jezdců pro jezdce

Všechno je jednou poprvé a stejně tak se teď můžete seznámit s prvními potřebami, které jsou určené pro to, aby člověka líp připravili na ježdění. To se bude v první řadě hodit závodníkům všeho druhu, ale účinky ocení každý, kdo rád zatáhne na plyn, ať na asfaltu nebo na hlíně, pro sport nebo pro radost.

Motorgym - od jezdců pro jezdce
Protože jde o záležitost, která tu ještě nebyla, bude asi nejlepší začít od lesa. Potřeby Motorgym se neobjevily lusknutím prstu, ale tak, že si dva stuntrideři začali pro sebe vyvíjet nástroje na posilování rukou tak, aby zabíralo přesně to, co na motorce, jak na páčkách, tak na řidítkách. Hlavně proto, že ruce samotné zabírají na motorce úplně jinak než na čemkoliv s názvem sportovní potřeba. Aby byla sestava kompletní, byl cíl spojit používání vynálezů s něčím na zlepšování rovnováhy, protože když jedete, stroj se pod vámi pořád někam naklání nebo nahrbuje.
Tady za prvním prototypem nestála myšlenka, ale vzpomínka na Californii 70. let. Tehdy zdejší surfaři měli pro případy deště nebo volných chvil soupravu válce a pořádné desky, aby si mohli zasurfovat i pod střechou a na minimálním prostoru. Vzhledem k tomu, že motorka má jen dvě kola, je stabilita zásadní věc, a když do toho člověk používá ostatní potřeby Motorgym, není snad možné, aby by mu to při ježdění nepomohlo. Postupně začali konstruktéři používat a vyvíjet první exempláře, do toho trénovali na streetech a protože vynálezy měly přínos, napadlo je udělat fotky, video, stránky, atd., zjednodušeně vyjít s kůží na trh.
Nechtěli se ale nechat zbytečně unést, tak ještě vyrobili první sérii a rozdali jí mezi přední jezdce z různých odvětví a na trh se šlo teprve, až když přišlo potvrzení i od nich. Konkrétně se jako prvním dostaly potřeby do ruky Petrovi „Pilníkovi“ Pilátovi, Kamilovi Holánovi, Martinovi Krátkému, Petrovi Hnětkovskému, Martinovi Tománkovi a Petrovi Vorlíčkovi, který o nich řekl: „Kompletní sestava MotorGymu je zajímavá záležitost a používat věci ve spojení se surfováním na MotorBoardu je kombinace, která nemohla mezi mýma tréninkovýma prostředkama chybět. Výborná je taky univerzálnost řidítek PowerBars a použití i jako hrazdy, celkově udělat páčky na pružiny je super nápad a člověk namáhá přesně to, co znám z motorky.“


Co a proč

První potřebou, ze které je jasné, že jde o věci určené pro ježdění, jsou posilovací řidítka Powerbars, které jsou základním kamenem celého systému. Páčky na pružinách přinesou dostatečné posílení prstů, aby šly operace s brzdou a spojkou jak po másle a kromě toho posílíte i ty prsty, co v tu dobu drží řidítka, včetně dlaně, která je svírá. Všechno tohle si pomocí Powerbars spolehlivě zpevníte, citelně o sobě dá vědet i předloktí a tomu dáte dál zabrat tak, že Powerbars chytíte uprostřed a točíte s ním ze strany na stranu. Co bychom povídali, po deseti sekundách máte napoprvé dost.
Protože dolní část rukou je pro ovládání motorky stěžejní a k tomu přes zápěstí chytáte rány od předního kola, má Motorgym v záloze ještě jednu zbraň pro zatočení s únavou v téhle části těla. Pomocníkem je gumová tyč Powergum; tu sevřete rukama jako řidítka, dáte ruce před sebe a kroutíte. Zatímco ze začátku máte pocti, že tyč přetrhnete, za chvíli nad vámi Powergum vyhrává a z posledních sil s tyčí sotva pohnete.


Ruce, základ řízení

Aby byla horní půlka kompletní, jsou na všech Powerbars oka a kdo by chtěl jít v používání nových potřeb dál, může si pořídit desku pro uchycení do stropu, sadu karabin a pružiny a má parádní motohrazdu. Podle přiložených pružin se potřeba jmenuje PowerSprings a hlavní smysl je v tom, že při shybech můžete pořád používat páčky a díky uchycení na karabinách nebo pružinách se hrazda houpe a vy musíte vyrovnávat pohyb, prostě zase jako na motorce.
O poslední věci, surfovacím Motorboardu byla řeč na začátku a jde o možnost, jak si celkem nenáročně zlepšit cit pro rovnováhu. Deska je pořádná, takže se na ní parádně stojí, dá se na ní blbnout doma, v garáži nebo venku, prostě stačí kousek rovného místa a máte o zábavu postaráno.
Na první pokusy je nejlepší držet se něčeho před sebou, za chvíli máte jasno a jak se pustíte, začnete se pokoušet na desce vyrovnávat. Když to zkoušíte jednou dvakrát týdně, začnete si s deskou rozumět, vychytávat surfování nebo si můžete desku sundat a zkoušet chodit po válci dopředu/dozadu, abyste měli rovnováhu ve všech směrech. V ideálním případě budete mít doma i ostatní potřeby z Motorgymu a budete při surfování na desce držet Powerbars, mačkat páčky a ještě líp si je po půl minutě vyměníte za Powergum a dáte si další půlminutu kroucení gumy ve všech směrech. Takhle několikrát za večer, jednou, dvakrát, třikrát týdně a máte jistotu, že když si sednete na motorku, budete připravení víc než předtím.
Cena řídítek Powerbars je 2490 Kč, za celý set zaplatíte 5990 Kč. Více na www.motorgym.cz

Video


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.88
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.Objednat reklamu
TOPlist