reline_unor

Scotland Tour 2016 aneb Skotsko se sluncem nad hlavou

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

OndraF (38) napsal 08.02.2018 v 08:00

Ahoj, není, popruhy byly na lodi.

carlos_sackal (-1) napsal 07.02.2018 v 11:12

Díky za inspiraci - NC500 máme v plánu v květnu 2019.
Mám otázku - je potřeba táhnout sebou upínací popruhy na loď z AM do NC a zpět?
Díky, Ka

fidlimydli (319) napsal 16.12.2016 v 15:31

K cestopisu jsem se dostal trochu později a byl jsem příjemně překvapen. Text, který odsýpá a polovina výborných fotek. I když HDR, které se za každou cenu snaží o dramatičnost taky nemusím, vždy mám radost, když někdo při focení používá i hlavu. Odstranit těch 100 zbytečných fotek a byla by to jedna z nej galerií místních cestopisů.

bobrvan (2) napsal 13.07.2016 v 14:57

Ahoj, díky za krásné čtení a s moc zajímavým foto seriálem.
Na výlety nám již dochází země,tak příští rok Polsko,Litva,Lotyšsko,Estonsko a Finsko.
Pak snad konečně na Gibraltar, Španělsko a Portugalsko, no a pak to Skotsko !!!
Skotsko bych chtěl tak za 2-3 roky také projet,moc mne to láká. Jen nejsem trajektový typ,tak budu muset nějak přežít cestu bez "kýblu"...

Díky moc za inspiraci a hlavně - kolama dolů a vrátit se vcelku

Nebzyk (0) napsal 03.07.2016 v 14:28

Nádhera, gratuluji a závidím

Vlastně s tou závistí je to jenom napůl, v září tam s mou paní a stanem na tři týdny jedem akorát že autem.

Takže nejaktuálnější info k trajektu:
Zakoupen 17/2 (opravdu plánujeme dovču takhle dlouho dopředu, vyplatí se to), tam i zpět, dvoulůžková vnitrobloková kabina (osobní zkušenost z roku 2013, to jsme měli okno ven - je to úplně zbytečné, stejně spíš a nekocháš se pohledem do tmy), plus osobní auto => €502,-

Ale stejně se tam jednou na motorce vypravím

Kostelník (58) napsal 29.06.2016 v 16:24

Super cestopis Díky!

Doomstwyx (0) napsal 28.06.2016 v 23:46

Krásný cestopis a fotky paráda super

Miluna1 (24) napsal 26.06.2016 v 15:08

Dík za hezký a inspirativní cestopis

OndraF (38) napsal 24.06.2016 v 08:22

Ahoj, díky moc za všechny komentáře. Omlouváme se těm, co nemají rádi HDR, ale zas jiným se líbí, tak jsme jich sem pár dali - berte je jako malované obrázky .
Co se ceny za trajekt týče, v půlce ledna jsme trajekt na květnový termín chytli za cca 17 000 za čtyřlůžkovou kajutu s výhledem ven + motorky + snídaně (samozřejmě zpáteční lístek). Jeli jsme tři, takže cca 5 700 za osobu. S kajutou ve "vnitrobloku" to mohlo být ještě o pár eurokaček míň.
Takže s booknutím dlouho dopředu to není tak zlé, ale zase je tím termín daný, počasí nepočasí. Při operativní koupi v přístavu před odjezdem stojí totéž cca 14 000 jedna cesta.

bobmb (3) napsal 23.06.2016 v 20:01

Ahoj ,krásná cesta, závidím a přeji ,jen mám dotaz k ceně ,píšete že náklady byly 25 tis. ,já koukal na trajekt ,cvičně zadal termín a vyjelo 850 eur .. což mě trochu zkazilo radost s plánováním
můžete dát info o trajektu , jestli jste jeli přes noc ,tak jak je to s kajutami ,jsou v ceně?
jinak mi to přijde jako super nápad si to takhle skrátit lodičkou
díky. zařadil bych to do svých plánů za několik let
Bob

Milan1963 (262) napsal 23.06.2016 v 17:27

Krásný cestopis ! Fotky taky podařené, dávám jedničku, jako ve škole. Poruchy a moto - toho se vždy bojím - před 2 roky mi v Estonsku "odešel" regulátor u mojí Jawy, ale nakonec jsem dojel. Ty zážitky - i záporné - nám nikdo nevezme.

mkcz (18) napsal 21.06.2016 v 22:01

Pěkné, zajímavé a hezky napsané, spousta opravdu dobrých fotek, jen toho hdr mohlo být míň.

1100Virago (3026) napsal 21.06.2016 v 09:13

Parádní výklet i fotky, ale za to HDR bych někomu ruce zpřerážel

majky72 (129) napsal 21.06.2016 v 07:55

super trip,krásna krajina a naozaj zaujímavé fotografie (asi najlepšie čo som tu videl )
tiež ma Škótsko láka a po prečítaní a pozretí si fotografii sa moje presvedčenie že ho chcem ráz navštíviť posunulo zasa trošku dopredu :)

iman (25) napsal 20.06.2016 v 17:37

Nielen skvelo napísané ale je vidiet že fotograf už niečo má aj nafotené. Naozaj bola radost to čítat. Díky.

mikni (103) napsal 20.06.2016 v 11:05

Paráda a foto jsou naprosto za 1 hodně dalších cest přejuu.

valasek (153) napsal 20.06.2016 v 08:57

Parádní výlet do nádherné země umocněný štěstím na super počasí Hezky popsaný se spoustou skvělých fotek! Sám jsem procestoval na motorce Skotsko křížem krážem, zůstali mi skvělé vzpomínky na přírodu i lidi. Díky cestopisu jsem si je zase rád oživil!

ynzha (54) napsal 20.06.2016 v 07:19+1

Super Ondro