Ukrajinou – ještě jednou

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Aziz (19) napsal 16.06.2017 v 00:40

Hodně dalších kilometrů

MarekD (8) napsal 13.05.2017 v 06:41

Maťo - Myslím, že takový díry neabsorbuje žádná motorka. Sem tam díra je zpestření cesty, ale vymetat jednu za druhou není o užívání. Když kličkuješ (celkem zbytečně) km a km a hledáš kousek lepší cesty abys mohl zařadit aspoň dvojku... Kufry jsou v poho, ale mají už něco najeto a ten horní už nesedí tak natěsno. Baví mě ale každá cesta, proto jezdím.
Na Šíravě máme sraz spolužáků z rybářský školy na chatě u Cypra na přelomu června a července takže tam budu. M

MaťoZoSlovenská (4) napsal 05.05.2017 v 09:10

Kámo, rád čítam tvoje cestopisy. Komentované fotky sú top. Aj ten štýl. Vieš písať no. Tiež jazdím sám. A bývam na šírave. 3km od tej chatky. Tak nabudúce daj znať.
Mám jednu otázku. Ako to že na transalpe si neužívaš tie diery? Veď tá mašina by to mala pekne absorbovať. A kufre prečo cvakajú?mám tie isté a sedia jak prilepené. Píšem to preto že sám nemám rád keď niečo blbě klepe na motorke. Celý čas som myslel na to, stiahnuť každý kufor gurtňou, a užívať si tie cesty.
Každopádne, dík za psaníčko. Fajne.
Keď budeš na šírave tento rok, fakt daj vedieť.

Rubi (45) napsal 02.05.2017 v 16:20

Hezké a čtivé,jen toho deště mohlo být určitě méně.

kenny007 (0) napsal 28.04.2017 v 22:24

Mám respekt k lidem, co se vydaj sami na tak dlouhé cesty . Já bych si netroufnul. Chápu tvé nadšení z cesty a prožíval jsem ho s tebou, ač jen z napsaných řádků a mých představ. Držím palce a přeji spousty najetých kilometrů do neznáma. Marek

Aldamore73 (5) napsal 28.04.2017 v 06:36

Jasně jezdit nepřestanem, kdybych byl sám tak bych víc hrál debila že o ničem nevím atd. Ale přece jenom měl jsem s sebou manželku, doma dvě děti za to mě to nestojí.

MarekD (8) napsal 27.04.2017 v 22:35

aldamore - rozumím ti zažil jsem to stejně z jejich strany je to promyšlenej psycho nátlak a je dost těžký ho ustát. Kdo to zažil ví o čem píšu. Povedlo se mi to už dvakrát a dobře mi to prověřilo psychickou soustavu. Vydržet. Jako co mi kurwa udělaj? Ovšem teď jsem chytrej a onehdy v SRB mě psycho donutili zaplatit za (ne)opravu motky neuvěřitelný peníze. Tam jsem se ale bál že mě z(a)bijou.
Ale jezdit nepřestanem ne? M

Aldamore73 (5) napsal 27.04.2017 v 19:32

MarekD- no a to jsem ještě smlouval. Jinak nejhorší je že jsem si před návštěvou UK přečetl jak se tam platí pokuty viz. nic neplaťte dostanete papír s přestupkem který zaplatíte na hranicích nebo úřadě. Jenže nikde a nikdo ti neřekne jaká výše je strop. A ten polda tam chtěl napsat 15000 hřiven a prý půjdeme na úřad a tam to zaplatím atd... oni si tam dělají co chtějí a výši pokuty si klidně vymyslí jelikož čekají nějaký prachy bokem.
Přitom jsem tam potkal policajty dvakrát a ještě jsem mu uhnul a pustil ho před sebe jel po krajnici nebo spíš po tankodromu bylo mi ho líto a ještě mávnul a poděkoval a přitom jsem zpomalil auta za sebou. Jak říkají v Mukačevu na to doopravdy čekají. Jsou to bývalé stacionární stanoviště kde se kdysi muselo zastavit. Dneska už jen voják na mě mávl ať jedu ale někdy čumel jak PUK tak jsem radši zpomalil na krok a projel. Hold je to velká a krásná země až na to že nemají co do huby. ( v těch vesnicích) V Užgorodu jsem jel někde mimo hlavní tah prostě zadem města a když jsem viděl ten kontrast tři babky na rozdělané dece u kontejnerů přebírali potraviny, kolem běhá deset děcek a z kontejnerů trčí dalších deset páru nohou. Jinak ale lidi strašně hodní dají ze svého, pomůžou atd.
Když jsem zastavil na malým motorestu s mladou, dal jsem borš, šaslik, půlku rozpečnýho chleba dvě pressa, vodu a řekl si 100 UAH a dal jsem mu 150 s tím že mě to nezabije a jemu nepomůže hned mi cpal sebou vodu a další věci. Jsou to strašně přívětiví lidi. Na Koločavě jsem s majitelem pokecali dali pivko nakoupil sem u něj víno a něco na památku hodili fotečku a když chtěl 150 UAH za ubytování tak jsem protočil panenky. Tak jsem přispěl do skleničky na rozvoj Koločavy. Je tam krásně a hlavně klid.

MarekD (8) napsal 27.04.2017 v 14:28

waxin - tak hlavně že tě šéf nelapnul, máš-li chuť vyrazit udělej to a na nikoho nespolehej a jestli to tam znáš je to dobrej bonus.
aldamore - chybu si udělal ale za 250 E?
Ještě jednou děkuju za komenty, opravdu mi dělají radost. M

Sylver (91) napsal 25.04.2017 v 14:38

Máš svůj styl psaní a docela dobře se to čte. Žádný velký sr.ní s mladou paní Ale má to něco do sebe. Jen tak dál a hodně dalších šťastných km!

Aldamore73 (5) napsal 23.04.2017 v 10:06

Pěkně napsaný, Ukrajina je krásná a loni 2016 mě taky policajti v Mukačevu zkazili náladu. Sice moje chyba přejel jsem plnou z pruhu do pruhu, vyrazili za mnou starým Passatem protože jsem neslyšel to jejich pískání na křižovatce. Mladá mi klepe na rameno a prej policajti na nás mávaj, jel jsem dál . Následovalo zpět na služebnu 12 policajtů mě ukazovalo přestupek na kamerách. Hlavní kápo (dostal hned přezdívku Voloďa ) zebral mi řidičák a pas. Po urputném smlouvání v jedné místnosti kde jsme byli jen sami dva ... 250 euro a vrátil pas a řidičák ukázal mi cestu z kruháče, poplácal po ramenou a popřál šťastnou cestu. Ale jinak se tam chci vrátit je tam krásně. Když se neudělá přestupek tak je to jak tak v pohodě.

motoboja (1) napsal 23.04.2017 v 08:42

hezký počtení, letos jedu Rumunsko a Karpaty, po přečtení tohoto článku se těším ještě víc.

Stanley78 (14) napsal 22.04.2017 v 20:02

ses borec

Waxin (5) napsal 22.04.2017 v 11:33

Ahoj..Sedim si dnes(22.4.17) v praci a nemam co dělat (snad to nepřečte šef) ...
Cestopis jsem si fakt užil a musim řict že se to moc pěkně čte...Nemusim čist žadny psychologicky članky...tohle je přesne a vystižne...
Otevřel jsem ho už jen proto že k Ukrajině mam velky vztah...Pulku života jsem tam prožil(od narozeni)
Když jsem četl o Černovcach a Kolomyji pak určitě jsi projižděl Lančynem a Dobrotiv až na Jaremča tak mi až běhal mraz po zadech..Tam jsem vyrustal a tam to znam...
Muj nazor je že tohle je nejheči misto UKR (zapad podel Karpat).k Solotvinu na Užhorod...Ukrajinu jsem jako mladej kluk procestoval ale ne na motorce-což bych chtěl změnit..Teda ja už dlouho řikam že tam pojedu na moto ale pořad se nemužu dokopat...Tvuj članek ve mě probudil chut už jen nekacat ale nějakej čin udělat ...a nebejt takovej srab jet sam..Moje kamoši to akorad slibujou a pak to nikdy nevyjde a ja možna podvědomě to hazim na ně ale skutečny problem je ve mě...
Takže Ti diky za dobry počteni(mam to i zaplacene) ...
Až dnes přijdu domu-tak ženě oznamim kam letos pojedem na dovolenou ..
Mužu si Tě hodit do přatel?...

D.A.N. (2) napsal 22.04.2017 v 11:15

Máš odvahu. Hezké cestování a hezky popsáno..

MarekD (8) napsal 22.04.2017 v 07:07

Ahoj všem.
Ruština se na UA hodí. Vždycky když chci s někým mluvit začnu tím, že mu řeknu, že jsem čech a maljenko znaju po rusky. To pomáhá. On ví, že nejsem rusák a snaží se rozumět, mluvit a třeba pomoci, nebo jen na pokec třebaže lámaně. V zakarpatí asi není potřeba, ale dál se hodí.
S policajtama kol Mukačeva jsem si už užil dost a příště (protože se rozhodně ještě chci na UA vrátit) je někudy objedu. Opravdu dokážou zkazit náladu. Přitom jinde si mě při obou cestách fakt nevšimli.
Děkuju za přečtení a komenty. Pochvaly jsou odměnou za vytvoření cestopisu (jestli tedy cestopis není trochu silný slovo).
Takže dík, přeju všem šťastný km a návraty a jestli se mi podaří letošní plánovaná cesta, tak se tu zas třeba sejdem. M

Euro (0) napsal 21.04.2017 v 22:50

Velmi zajímavě a čtivě napsáno. Zhltnul jsem cestopis, jak štěně pamlsek. Super výlet.

sweetM (28) napsal 21.04.2017 v 20:21

Zajímavé počteníčko. Odvážná cesta, také letos jedu UA ale ne až tak na východ. Tak hltám všechny nové články.

Frankie (731) napsal 21.04.2017 v 15:46

jo, je to pěkný a zajímavý počtení

ziggie (2) napsal 21.04.2017 v 14:50

Šupa, líbí se mi ten šťavnatý styl "komentovaných fotek", líbí se mi způsob jakým cestu bereš. Taky rád jezdím sólo, taky mám doma dvě holky... Jo a ten hrad za Czestochowou a městečko pod ním se jmenuje Olsztyn, byl jsem tam.

tramp57 (15) napsal 21.04.2017 v 11:53

Hezký,hezčí,nejhezčí

Miluna1 (24) napsal 21.04.2017 v 06:04

Zdar všem cestám východním směrem. . Na Ty policejni komedianty v okolí Mukačeva a Volovce platí tvrdej a nesmlouvavej přistup.Přesně, jaks to udělal Ty.

Meli (195) napsal 21.04.2017 v 00:20

Od Ukrajiny mne odradili policajti u Mukaceva tak, že jsme to hned stocili do Rumunska. Je zajímavé číst že takto to nefunguje v celé Ukrajině.

66lukynek (10) napsal 20.04.2017 v 22:46

Jasně, četlo se to parádně jako všechny autorovo články. 10
Kam to asi tak vezmeš letos ? ?

Pivko (85) napsal 20.04.2017 v 22:14

mě osobně se to četlo paááádně i s přiloženými fotečky , styl psaní prostě 10b.

monadel (0) napsal 20.04.2017 v 21:21

Paradne napsany.At ti priste vyjde lip pocasi...

spike-cz (137) napsal 20.04.2017 v 17:58-1+1

Moc se mi tenhle styl vyprávění líbí. Rozhodně pokračuj, při dalších cestopisech se rozhodně zase rád pobavím. Za mne palec nahoru a jednička s hvězdičkou.

MARTlN (54) napsal 20.04.2017 v 14:49

Jel jsem loni podobne, akorat Jen z Kosic a pak zas do Kosic (protoze mitas E10) - mimo hlavni silnice, takze to trvalo o mnoho dyl (18dni) , ale spousty mist z fotek poznavam.

Tančouz (20) napsal 20.04.2017 v 12:46

Psáno neobvyklým stylem, ale mě se to líbí . Jinak pěknej vejlet . Jen toho deště mohlo být o něco míň .

31081 (670) napsal 20.04.2017 v 12:12

Předchozí