Skútr Cesta 2014 - Balkán

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

KAREL_PLAY3 (34) napsal 03.07.2015 v 23:45

11 000 km na "dvoustovce"...

KAREL_PLAY3 (34) napsal 03.07.2015 v 23:12

Opravdu hezky napsaný cestopis, čtivý a s řadou pěkných fotografií. Tím nejpodstatnějším jsou ovšem osobní a nezapomenutelný zážitky, kterých je koukám celá řada a o tom, o tom to cestování je. Snad jen cíl cesty (Albánie) by byl na mě asi moc exotický a sám bych se tam necítil úplně v bezpečí. Ale ve více lidech a s kvalitnějším asfaltem by to mohlo být zajímavý

Mimochodem, moc hezký "retro" maxík, pěkně urostlej fešák. Právě o tomhle maxiskútru jsem před několika měsíci přemýšlel, ale byl nad moje finanční možnosti, takže jsem nakonec jako svůj první "prskolet" v životě zvolil MADISON od MALAGUTI, který se mi velice líbil po designový stránce a i jízdně je fajn. Ovšem pokud by někdy v budoucnu došlo na změnu, tak SCARABEO 500 bude zřejmě patřit k mým 3 horkým kandidátům

Ale nazpátek k cestopisu. Je vážně prima vidět názornou ukázku toho, že se dá na pohodovým maxiskútru a bez větších potíží, takříkajíc objet svět. Stále mě totiž překvapuje, kolik lidí tahle skutečnost udivuje (i v mým okolí) a přitom na tom není co k údivu. Velký skútry jsou velice pohodlný a s pravidelnou údržbou i spolehlivý dopravní prostředky, tak jako většina jiných, udržovaných / servisovaných dopravních prostředků. Bonusem je přirozený vzpřímený posez, solidní krytí před větrem, většinou spolehlivý a nenáročný motory známých společností, sympatická spotřeba, automatický řazení a často velký odkládací podsedlový prostory - no, co víc si na výletech přát???

Stejně mě dojímají až k slzám ty občasný kecy "skutečných motorkářů", kteří vejrají na lidi, kteří si za dopravní prostředek zvolili skútr (maxiskútr), jako ty telata na nově natřený vrata. To je opravdu tak těžký pochopit, tolerovat a brát jako fakt, že prostě existují miliony lidí, kteří vyznávají jiný hodnoty? Ještě štěstí, že je těch normálních, rozumných a do sebe nezahleděných motorkářů / motorkářek valná většina a ti nabubřelý exoti jsou v menšině, jinak by ten jednostopej svět stál absolutně za ho.no

Prostě ne každý chce ležet rozplácnutej na nádrži jako žába (sportovní moto), ne každý chce objímat motor stehnama a kroutit si ruce do roztodivných úhlů (chopper), ne každý chce lézt na motorku po žebříku (enduro), ne každý potřebuje motor se 120+ koníkama (na zmrzačení stačí i těch 40-50) a ne každý je masochista toužící potom, mrskat někde nohama (řazení) na trasách dlouhých x stovek nebo x tisíc kilometrů...

Dokelu, máme 2 kola? Máme. Máme jednoválcový nebo dvouválcový motor? Máme. Máme sedlo pro 2 jezdce? Máme. Máme přilby na hlavách? Máme. Máme motokufry na delší cesty? Máme. Tak kde je problém a důvod koukat na skútry skrze prsty? Ten problém je jenom v hlavách některých podivínů, nic víc, nic míň a v náboženství by byl někdo takový označený za fanatika. Inu, ať se to někomu líbí nebo ne, všichni jsme příznivci jedný stopy a na tom nic nezmění ani ten největší a nejčistokrevnější moto-fanatik, i kdyby se na hlavu stavěl a ušima odpichoval

Tak ať slouží zdraví i SCARABEO, spoustu kilometrů bez komplikací a na cestách co nejvíc příjemných zážitků. Příjemný prodloužený víkend...

Radek2107 (50) napsal 21.02.2015 v 21:08

Super cestopis a krásné fotky

pajapaja (37) napsal 11.02.2015 v 22:16

super cesta, super foto

Zdena1972 (0) napsal 11.02.2015 v 21:30

Teda máš můj obdiv chlape ,část tvého cesťáku přes Bosnu a Černou horu jsme projeli v roce 2012 (mám ho tu pod názvem Balkán) a tu Rumunskou část loni,ale tys to dal naráz,na skutru a skoro sám.Navíc krásný fotky a jistě i supr zážitky,no smekám...

Zedsdead (293) napsal 11.02.2015 v 18:47

RESPEKT! RESPEKT!
Máš teda odvahu...(nebo jsi úplně šílenej)
Ale reportáž je jak z časopisu. Supr fotky.
Na Taře jsem raftoval se ženou - to bylo v Montenegru supr, jinak dovolená u moře na prd. No more!
Hodně štěstí na cestách!

ricardos (1) napsal 10.02.2015 v 18:45

super fandím + pěkné foto...

fidlimydli (319) napsal 10.02.2015 v 18:39+1

Fajn cestopis i destinace a silnými řečmi " klasických motorkářů" na adresu skútru se nenech vytočit.

Malp (11) napsal 10.02.2015 v 18:11

Chlape,ty bys mě ranil ! Po přečtení vaší "šutrštrasse" jsem měl pocit,že píšeš o mé cestě. Vyjel jsem s kamarády také 7.6.2014, a také jsme dorazili na tu makadamku -směr Kalinovik.Oni na endurech ok , já na cesťáku prožíval to samé - 3,5 hodinová šou na kamenech,no a ten most s rozpadajícíma se fošnama taky neměl chybu.Noc proběhla také v "tvém " kempu ve Foče , takže jsme se tak nějak míjeli.
Jinak bezva cesta i fotky , máš to za 1 .

Fist (7) napsal 10.02.2015 v 13:54+2

gete>Zdravím a cítím potřebu zastat se kolegy Scarabea, jehož citovanou mezeru ve znalostech geografie považuji za pokus o humornou nadsázku, tj. autorskou licenci. A jako takovou je třeba ji i brát!

gete (-8) napsal 10.02.2015 v 12:29-8

Že jazdíš, píšeš a delíš sa o zažitky a skúsenosti z ciest je v poriadku. Ale keď napíšeš citujem:
"Do teď jsem věděl akorát, že do něj patří země jako např. Albánie, Makedonie... jinak jsem ještě věděl, že je to směrem na jih. Prostě jsem tam ještě nebyl a to přece byl důvod. Samozřejmě následovaly nějaké ty přípravy, kdy jsem si zjistil, které země do Balkánu vlastně patří. "
je to hanba na 100 rokov. Pochádzaš z kultúrnej krajiny s vyspelým školstvom, kde majú ľudia aspoň základné všeobecné geografické, ale aj iné znalosti. Nie z Anglicka, alebo USA.

Fist (7) napsal 10.02.2015 v 12:16+1

Jirko, vzdávám hold (ba i docela závidím ) tvé kuráži! Hodnotím i pěkné fotky v čtivě podané reportáži. Věřím, že zdaleka ne poslední...

mikni (103) napsal 10.02.2015 v 11:05

,na mé cesty s Bugmanem 650 si také často vzpomenu a na podsedlový kufr asi nezapomenu nikdy,fandím vám.

Kolin_klain (4) napsal 10.02.2015 v 10:21

Super počtení

-MP- (9) napsal 10.02.2015 v 09:59

Pěkně Jirko
Už jsem to četl sice jinde , ale tvoje cestopisy se dají číst vícekrát , a tak se k nim rád vrátím .

Stomcolt (2) napsal 10.02.2015 v 09:25

Parádní cesta. Strašně ti závidím a čumím co se dá projet na skútru
Taky bych to chtěl někdy dát, zatím jen sbírám odvahu

pivoň (1) napsal 10.02.2015 v 09:04

Tož to jo. Opět jeden, co má shůry dáno psát.

krizik1 (62) napsal 10.02.2015 v 07:34

Super