3 Motorky, 12 dní, 15 států a 5500 Km

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

al555 (10) napsal 12.05.2014 v 11:14+1

Dobry, kluci, kazdej jezdi jak umi, a vy jste si to ocividne uzili, nasledne kybicovat umi kazdej.

Katosek1 (4) napsal 12.05.2014 v 01:03

Děkuju Děkuju :)

Tak se hecni a napiš ho sám :) na to není nikdy pozdě :)

TOMAS-650 (0) napsal 11.05.2014 v 23:23

Moc pěkný, jeli jsme to podobně jen o týden později a to dva roky po sobě, hold Balkán je návykovej Jen škoda že vám nevyšla víc ta Černá Hora, ta je nej... tu jsou pro srovnání naše fotky a videa https://www.youtube.com/watch?v=VLStykUMbaQ https://www.youtube.com/watch?v=ySBAlkyIpY8 https://www.youtube.com/watch?v=BoskxzJOgvQ https://www.youtube.com/watch?v=O68d8DeeDM0 a //tomas128.rajce.idnes.cz/motodovolena_Balkan_2013/ Jen je škoda že nikdo nenapsal cestopis...

tramp57 (15) napsal 11.05.2014 v 20:43+1

Šupa, kluci, cestopis se mi líbil. Díky.

Pardalcv (5) napsal 09.05.2014 v 22:58

Kluci dobry, vyspiglovanej a navonenej po autostrade to umi kazdej. Dobrodruzi na to maj jinej nazor. Jen tak dal

bisop (13) napsal 07.05.2014 v 21:31+1

Káždý cestujeme po svém , a váš cestopis jsem si užil .
Našel jsem si tam spoustu mist , kam se podívám a tak diky za tip .
Radím jednu věc : jezděte co nejdál a co nejčastěji , casem budete už jen vzpomínat

A k tomu servisu : jak tu už někdo napsal , v cizině (EU) mám se servisama kolikrát lepší zkušenost , jak v CR. Měnil jsem třeba pneu v Italii a byla levnější jak v CR a v 19.hod večer nebyl problem !

Když jedeš točku třeba 5000km , na gumě máš 2 tis km , tak jí přeci nebudu měnit , v každém větším či menším městě na světě najdu servis kde mi nejak pomůžou , je to jen o komunikaci a přehledu.

Tzn. za mě

Pietro-guzzi (0) napsal 07.05.2014 v 20:27

Dobrý Tak pořád kolama dolů

satanachist (27) napsal 07.05.2014 v 10:15+1

Parádní Taky mám rád východ!

banditt (77) napsal 07.05.2014 v 10:11+1

Pepcku,5 dní jsem jel tam,5dní zpět a 9 dní jsem strávil v cílové destinaci,což pro mě byly 2 země...taky jsem tam najel stejnej počet km,jako na cestu tam i zpět a vzhledem k tomu,jak jsou to poměrně malý a vzdálený země,tak bych řekl,že to je dobrej poměr.Jestli ti tohle příjde stejný,tak k tomu už nemám co říct.Vy jste nebyli nikde ani 2 dny.Ale jak jsem psal hned ze začátku:je to jenom můj názor a jen jsem ho veřejně napsal.Zřídka se tady vyskytne pěknej cestopis a tohle tak vypadalo,tak jsem to přelouskal,ale nadšenej z toho nejsem.Toď vše.Ať si každej jezdí,jak chce Jen mám pak smíšený pocity,když někde na nějakým setkání poslouchám vyprávění "zkušeného" cestovatele,co prolítl Albánii po pobřežní magistrále...to nenarážím na vás,ale je to realita dnešních dní.
Tak přeju,ať vám aspoň příště míň prší...cestování zdar!

jaka (1) napsal 06.05.2014 v 21:20+1

Peknee

Pepcek (2) napsal 06.05.2014 v 21:02+2

Banditt : O tom Rumunsku máš pravdu.Je tam vážně krasně a určitě si tam osobně udělám ne jen jednu dovolenou na víc dní. Co se týká mě,tak se jelo na dovču do Bulharska a zas domů. Jen by třeba mě zajímalo když si jel ten Kavkaz 9600km,19dní,13 zemí,tak kolik si toho stihl projít a vidět ty v každým státě?Na jednu stranu poučuješ a na druhahou stranu to děláš.Ono když ti neustále jen prší,tak rači jedu po dálnici,než se placat po Ukrajině a Rumunsku.Je to kousek a člověk si tam můžě udělat výlet častěji. Každý ať si jede kam chce,s kým chce a na čem chce. Je to jen jeho volba . O samolepkách a o tom na co ti stačí půlka financí nic psát nebudu,je to tvůj názor.

zmizik (2) napsal 06.05.2014 v 18:04+2

Fajne citanie

banditt (77) napsal 06.05.2014 v 14:15-1+1

PS: a k rozpočtu...jestli je pro tebe rozpočet na 12dní a 5500km utratit 21tis málo,tak to zase já klobouk dolů.To já jsem teda chudák,co mu stačí přesně půlka.

banditt (77) napsal 06.05.2014 v 14:07+1

Já ti nic nevnucuji,je to jenom můj názor...taky jsem hned ze začátku napsal,že se divím tomu,že co je pro někoho(mě) noční můra je pro tebe sen...toď vše.Jezdi si jak chceš,ale je to hodně škoda a poznáš to,až si jednou uvědomíš,že nic neuspěcháš a třeba konkrétně to Rumunsko si projedeš pořádně a rozhlídneš se kolem sebe.Podle mě je to nejkrásnější evropská země a je to za humny.Tam seš za 2 dny...vašim tempem za den

Katosek1 (4) napsal 06.05.2014 v 11:28

Banditt : chtěl jsem začít tím že zas nějaký chytrák mudruje, ale koukám že toho máš už proježděno dost ! a to teda respekt !! ale už taky mám něco odjeto a tak můžu s čistým srdcem říct, že na to jaký jsme měli rozpočet a počasí jsme to zajeli moc dobře. to že jsme hodně zemí jenom lízli a neužili si je jak bych třeba i chtěl bych potřeboval jak píšeš mnohem více času a taky financí.
To že jsme projeli kus Rumunska po dálnici si nemyslím že by bylo až tak špatně vůči cesty co nás ještě čekala ! V životě bych nedokázal někoho osočovat za to že si dovolenou udělal tak jak chtěl a jak měl na to náladu. To se rovnou teda můžeme všichni v červenci potkat v Chorvatsku na pláži !
Jo zase se vrátím k tomu že koukám že máš odježděno po světě dost, ale ani to ti nedává právo !!!
takže děkuji ti za názor,ale radit někomu jak si užít svojí dovolenou prostě nejde !

banditt (77) napsal 06.05.2014 v 09:26-3

3 motorky,12dní,15států...aneb,jak za 12 dní nalepit,co nejvíc samolepek na kufr
Je zvláštní,jak pro někoho noční můra,může být pro jinýho snem
Bez urážky...je vidět,že zkušeností moc nemáte(viz závady,problémy a vykulenost ze všeho)...ale není se za co stydět.Každej nějak začíná,ale místo,aby jste si užili za 12 dní 2-3-4 státy,letíte jak pominutí přes čtvrtku Evropy po dálnicích.Minimálně to Rumunsko,projet po dálnici,považuji za smrtelnej cestovatelskej hřích!
Osobně vím,že na Slovensko,zakarpatská Ukrajina a Rumunsko to chce aspoň těch 12 dní,aby jste vůbec mohli říct,že jste tam byli a něco málo viděli.
Na tohle jste si mohli zaplatit zpáteční let do Istanbulu a vyšlo by to nastejno

fidlimydli (319) napsal 05.05.2014 v 22:45

Jo a k tomu oleji. Taky bych se minulý týden vysmíval, že přetáhnout 2000km je směšná položka když výměna je už v 6000. O víkendu jsem ale náhodou slil z plechovky půl roku odstátý původně téměř čistý olej z výměny a viděl na dně ten usazený metalický bordel z otěru a saze, co jinak není vidět a rozhodně budu měnit poctivě.
Taky jsem měl v plánu 6000 a na oleji najeto 3000, ale doma jsem dal čerstvý a po návratu tam vrátil ten načlý. Nechtělo se mi někde shánět olej.

fidlimydli (319) napsal 05.05.2014 v 22:31+1

Taky jsem tam letos byl a prožil to dost podobné. Položenou motorku v Bosně, protože v zatáčce byla kaluž oleje, dokřápanou nohu, že jsem musel řadit patou, vylítávání razítek na Turecké čáře a jako bonus shořený regl dobíjení s řídící jednotkou a baterií 2000km od domu a taky mi občas pršelo. . Do Asie jsem jel trajektem v Cannakale a chtěl jet zpět do Evropy přes Istanbul. Poté, co jsem projel 2 milionovou Bursou, dal jsem na doporučení domorodců a z Yalovy jsem to rubnul trajektem Do Evropské části Istanbulu, tak jsem jel jen půlku a bohatě stačilo.
Dík za fajn cestopis, dobře se to četlo a vzpomínalo.

mardock (73) napsal 05.05.2014 v 22:27

freeangel: ten olej neokecáš. Nebo si říkáš, že olej při 5999 km je OK a při 6001 km je už KO. Pak teda se to dá pochopit.

Katosek1 (4) napsal 05.05.2014 v 22:21+2

Jeď a jeď co nejdál můžeš !!! musíme si to užít dokud můžeme! pak toho budeme jen litovat že jsme toho projezdili tak málo !! bylo to neskutečné a i když jsem se to snažil napsat co nejlépe umím tak ty pocity,vzpomínky a dojmy popsat nejdou ! byl to jeden z největších zážitků v mém životě! a věř že pokud pojedeš kdekoli na východ tam na tom budeš stejně :) protože východ je nej :)

hlemejzd999 (3) napsal 05.05.2014 v 22:15+1

přečet jsem cestopis , prohlíd tech VŠECH 1000 fotek na rajčeti a muzu vam rict , ze zavidim ...taky planuju vyrazit nekam , jako vy ( sice ne 5500 km, sice ne po takovych polnackach , jako vy , nemam na to motorku , ale taky nekam dal od domova aspon na 10 dni )
je to parada

TwoWheels (31) napsal 05.05.2014 v 22:09

//www.motorkari...ecko-2013-27140.html
Jinak skoro ve stejný termín

Freeangel (4) napsal 05.05.2014 v 22:06-1+4

vážení cestovatelé, možná mám blbý přístup, ale co je špatného na výměně oleje a desek někde v zahraničí?? To berete zahraničí jako svět kde se nekomunikuje s lidma, kde nejsou servisy, kde se nedá vše zařídit? Z vlastní zkušenosti mohu říct, že lidé jsou v zahraničí ochotnější a milejší jak u nás a zařídit se dá skoro vždy vše. Jak to potom děláte u cest delších jak interval výměny oleje, gum, nebo čehokoliv jiného. Vždyť to k tomu patří.. Krom toho kontakt s "jinou kulturou" mě prostě naplňuje a téměř pokaždé je to neopakovatelný zážitek.
Co se týká výměny oleje, tak to u nich ( v Makedonii) byla zcela běžná praxe a spoléhali na odlučovač olejů, které se dříve používali i u nás, pokud to ještě pamatujete.

TwoWheels (31) napsal 05.05.2014 v 21:55+2

Dobře vy!!! Ten chcanec každou chvíli by mě sra.., ale když se jede tak se jede. Olej do kanálu bych taky neřešil. Kdo tam nebyl neví jak to tam chodí. Olej a desky taky v pohodě. Jednou jsem koupil nové gumy a za tři dny byly včudu ( jeto slušnou jízdou). Jo a pády se člověk učí

MARTlN (54) napsal 05.05.2014 v 21:36

Meli jste kliku, ze nelitaly mouchy.

_GAS_ (21) napsal 05.05.2014 v 20:11+1

Přesně, se svým bikem si každý z nás může zacházet jak chce...

Katosek1 (4) napsal 05.05.2014 v 20:05

Byli jsme střízliví oba dva a ty holky byly fakt krásné !! :D sakra jak mě sere že jsem je nevyfotil :D
S tím olejem máš pravdu, ale tak každý děláme jak uzná za vhodné, takže když ho Ondra chtěl vyměnit tak proč ne ?? :)

_GAS_ (21) napsal 05.05.2014 v 20:01+2

to mikni: Je fakt, že basa krasohledů udělá princeznu i z inkontinentní babičky ve frontě na důchod, ovšem trochu jsem předpokládal, že kluci na té pláži byli střízliví, obzvláště když jeden z nich byl abstinent. Pokud tedy nekecal, bo by byl vzácný jako bájný jednorožec, nebo topmodelka co je pannou.

Jo a kluků se musím zastat, ač je neznám, ale jízda v permanentním chcáči, notabene po prašných cestách dokáže skutečně řádně ukousnout z desek.
A na ten olej bych se na jejich místě dokonce vykváknul, protože při tak dlouhých přesunech olej trpí rozhodně méně = málo studených startů, než když se jezdí okolo komína. Takže přetáhnout to jednou o 10-20% při cestovním režimu by mi žíly rozhodně nedralo.

Cestovatelé na dlouhých trasách mi dají možná za pravdu, moralisté mě za to asi ukřižují, ale s tím jsem smířený.

Katosek1 (4) napsal 05.05.2014 v 19:11+1

Ale to se musím Ondry zastat !! že se sjely desky a kor v takovém počasí se dá pochopit !!! Olej - proč zbytečně plýtvat olejem když se dá koupit i vyměnit po cestě ?! a na závěr jsem zajeli do dílny kde borec zpravoval auta a sám nám řekl kam to máme vylít, že oni tam lejou všichni všechno, včetně oleju z aut !!!

Georgik (76) napsal 05.05.2014 v 19:07-6+2

No, tentokrat teda chvalit nebudu. Cesta jako takova super! Ale jet pres pul Evropy se sjetejma deskama a nevymenenym olejem, super priprava. A kdyz uz menim olej, tak vylejt par litru oleje do skarpy muze jen prase. Anebo dobytek. I kdyz bych nerad urazel ta uzitecna zviratka. Vam to ale asi prislo hodne kůl a vostry, woe, co?! Po prihode s olejem jsem prestal cist.

Předchozí
1 2