Vandr Saharou.

konečně zajímavé čtení

cortes (0) napsal 29.03.2013 v 21:11

Paráda,co dodat.

krysoid (3) napsal 25.03.2013 v 19:34

Nádherné čtení,konečně to není GG na GS jak bývá poslední dobou zvykem máte můj velký obdiv

XDRBB100 (3) napsal 25.03.2013 v 11:51

Blázen.. ale hezké čtení

Miky_Jb370 (0) napsal 25.03.2013 v 11:43

Naprosta bomba :)

-LOTR- (2) napsal 25.03.2013 v 01:16

Asi vše k pochvalám bylo řečeno - rád jsem si to přečet!

danielle (2) napsal 25.03.2013 v 00:00

Naprostá paráda! ... tak krásně se to četlo...

Funblues (3) napsal 24.03.2013 v 19:28+2

Bingo!Nejlepší cestopis co jsem tu četl,vážně.A jak se to pozná?Když jsem to dočetl,usmíval jsem se blaženě a v duchu si říkal.Sakra proč jsem tam ještě nebyl?

brazdic (0) napsal 24.03.2013 v 19:18

výborný!!!

PavelC (1) napsal 24.03.2013 v 10:26+1

Moc se mi cestopis libil. A vyhrady k riziku? Ja jsem pred odpornym mnozstvim let (bylo mi kolem 20) vyrazil okouknout ledovce a medvedy na Spicberkach. Mapy jsme shaneli na miste a v autobuse si cetli jak se to chodich v tech mackach. Prezili jsme ledacos a kdyz jsem si cetl Tvuj cestopis, pripomenulo se mi to. Pecliva priprava je dobra (a ja je pak na dalsi cesty delal), ale naprosto rozumim tomu, jak jsi napsal, ze takovato cesta v necem zmeni Tvuj zivot. Ti, co se vydali bez map, dost casto dopluli nejdal a objevili nejvic.

umělec2 (10) napsal 24.03.2013 v 10:19

Dnes jsem tu četl dva výborné cestopisy tedy ten Tvůj a pak, že se s s Buelem kamsi nejezdí. Zasel si mi do hlavy semínko co, že mám dělat. Manželku i děti mám a jezdím a nikdy mi to zatím nevyčítaly. Asi ví, že to nemá cenu. Když to vyjde vyrazím taky díky Tobě. Takže moc děkuji za instruktáž.

Vaccel (25) napsal 23.03.2013 v 15:31+6

Musím k tomu dodat, že to o hazardování se životem jsem slyšel a slyším ze všech stran. Je to věc názoru, vždycky se lidí ptám: "Jezdíš po dálnici 200km/h? Já ne, je to nebezpečný, při tom umírají lidi!"

Meli (195) napsal 23.03.2013 v 15:00

Tak tohle je pecka
Kdybych nejezdil ve dvou, tak je pro mne Terene favorit - a takováhe cesta jasnej sen...

Milan1963 (272) napsal 23.03.2013 v 14:36+1

Jsi odvážný, sám a na Saharu...možná to chtělo lepší přípravu, ale zážitky Ti nikdo nevezme. A cestopis jsi napsal hezky !

J.ICKX (10) napsal 23.03.2013 v 14:31+2

vždycky se najde někdo kdo jako není členem tupého stáda které kejve hlavou ale jako se nad tím strašně zamyslel...kdybych to měl brát jako Mickey.K tak vlastně žádný cestopis není dobrý,žádná cesta není dost dobrá a nejlepší by bylo asi sedět doma na zadku tím se nic nezkazí protože na všem se vždy najde nějaké ALE...,jestli to byl hazard je každýho věc,je to tvůj život a o kejhák můžeš přijít všude,taky mě to připadne že Mickey by na něco podobného neměl koule a tak se snažil rychle najít nějakou chybu když viděl že to každej chválí,to přece není možný já sám bych to nikdy nejel a ještě tady toho hazardéra bude každej vychvalovat tak to ne, hned to sem napíšu aby viděli že nejsem člen tupého stáda...takhle jsem Mickeyho pochopil

Lála (14) napsal 23.03.2013 v 13:50

snad nejlepší cestopis co jsem tu četl...

Mickey.K (0) napsal 23.03.2013 v 13:17-1+1

ziki.xt - Ale kdepak, žádný rozpor. Jen jsem komentář článku rozdělil na dvě části. Jedna je obdiv k tomu, jak se s tím Vaccel popral a ocenil místo, kam se vydal a druhá je jeho lehkovážný přístup. Možná je to tím, že už mám svůj věk, možná tím, že už jsem si taky různé krizovky prožil, ale slepý souhlas s názory motorkářů (z nichž někteří na motorce seděli jen ve svých snech ) opravdu nesdílím.

ziki.xt (23) napsal 23.03.2013 v 12:52

Mickey.K - sám sobě si ve svém příspěvku odporuješ, hezký čtivý cestopis versus nezodpovědnost a hazard. Tak to by jsme dnes opravdu lezli po stromech a krom Afriky nevěděli o jiných světadílech.Vypadá to spíš na závist. Nic ve zlém je to jen můj pocit

Mickey.K (0) napsal 23.03.2013 v 12:26-6

Hezký cestopis. Čtivý, působivý, místy vtipný..až na pár hrubek fakt pěkné čtení.. ..ovšem našlo by se tam i pár ALE..
Chápu nadšení tryskající z cestopisu, protože si dokážu představit, že jsi to psal v euforii z přežití opravdu těžkého výletu. Na druhou stranu mi přijde až moc strojená ta několikrát zmiňovaná podpora manželky. Možná nemáte děti, nebo je manželka radši když nejsi doma, každopádně ono působivé dobrodružství by se dalo nazvat spíš nezodpovědností a hazardem se životem, takže místu ANO, ale stylu, jakým jsi do toho šel fakt NE.

Vaccel (25) napsal 23.03.2013 v 10:47

Díky, díky moc kluci. Máme už doma odřený stropy jak chodím s nosem nahoru.
Kudla18 -Trajekt vyšel asi na 400€, takže si půlka nákladů. Tunisko je strašně levné, tedy mimo turistické oblasti. Benzín stál nějak okolo 14Kč za litr, na jihu pak daleko víc, protože tam nejsou oficiální benzínky.

ziki.xt (23) napsal 23.03.2013 v 09:54+1

Tak jsem nějak tušil,že to musí jednou přijít. Ten nej nej cestopis. Nej nej odvaha, nej nej motorka a kus srdce který jsi do toho dal. No tahle kombinace slibovala exkluzivní čtenářskej zážitek nejen pro ty kdo znají tvůj profil.Také sním o noci v poušti s miliardami hvězd nad hlavou které neruší světlo okolních měst a civilizace. Hluboce smekám před tvou odvahou vydat se s pár litry vody a benzínu do pouště, kde i ulomená páčka spojky znamená ohrožení života.Poděkování Tobě, že jsi se o tu nádheru s námi podělil,Tvé manželce za pochopení pro enduro ježdení a opravdu opravdu velký,velký obdiv a palec nahoru jak skvěle jsi to dal a posléze i napsal. Přeju ti z každý štreky šťastnej návrat.

spike-cz (137) napsal 23.03.2013 v 09:00+2

Řekl bych, že tak obrovskej výkon a zároveň úžasně popsaný dobrodružství jsem tu ještě nečetl.
Takže gratuluju k výkonu, k cestopisu a hlavně ke skvělé a chápající manželce.
Zažil a popsals něco, co spousta lidí nikdy nezažije. Díky

Kentán (2) napsal 22.03.2013 v 20:27

Opravdu zajímavý a jeden z nejlépe psaných cestopisů.

Vaccel (25) napsal 22.03.2013 v 20:15

tkubik2004 - moc jsm tu spotřebu neměřil, ale když, tak mi to žralo někde mezi 4-5,5 litry a to i v terénu, což mě příjemně překvapilo. Pro přesuny po dálnici jsem jel okolo 120 abych nesjel vzorek dříve, než ho budu potřebovat. Na zpáteční cestě jsem jel zase pomalu, protože jsem tahal řetěz skoro po zemi. Byl tak vytahanej, že mi dokonce spadl, to znam jenom z kola .

alex227 (7) napsal 22.03.2013 v 19:03

Skvělé! Jeden z nejlépe napsaných cestopisů, které jsem kdy četl.

Štěpka. (7) napsal 22.03.2013 v 18:30

tak tohle byl fakt masakr.. super cesta kterou nikdy nedám,perfektně napsané,místy jsem měl záchvaty smíchu,když jsem si živě představil popisované situace.Jsi opravdový dobrodruh,smekám a taky smekám před tvoji manželkou...moje to číst-už bych nemohl jet ani do práce na motorce. Těším se na další cestopis,tak hodně štěstí

tkubik2004 (-1) napsal 22.03.2013 v 17:50

nějaké info o spotřebě?

Jirka4137 (114) napsal 22.03.2013 v 14:37

Nádhera tohle je opravdu nej co se dá na motorce dát.Kamarád jezdí Maroko doma trénuje kde jen to jde ve vypuštěných přehradách atp. .Musí být fajn poznávat jinou kulturu.

ferozBA (0) napsal 22.03.2013 v 13:20

výborne, páči sa mi