Okruh Strednou Áziou

32dní, 7 krajin, 15229km naprieč Strednou Áziou na motocykli yamaha FZ1 N 2009 Ukrajina, Rusko, Kazachstan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tajikistan, Kyrgyzstan.

Plánovať som našu cestu začal začiatkom roku 2016, hneď potom ako som dokončil video z predchádzajúceho výletu z roku 2015. Dlhé zimné večery som strávil nad fórami a mapami, plánovaním trasy a zhromažďovaním užitočných informácií. Prvý vážnejší počin bola kúpa mapy strednej Ázie a predstavenie plánu Niki, ktorá spočiatku nebola stotožnená s takou veľkou výzvou akou táto cesta pre nás bola, časom sa však nechala presvedčiť. Najväčším problémom bolo vybavenie víz. Pretože slovenské agentúry chceli strašné poplatky, obrátili sme sa na českú Moravia contact. Dostali sme množstvo formulárov a potvrdení, ktoré bolo treba vypísať a poslať spolu s pasmi a zálohou. Až potom sme si uvedomili že už niet cesty späť. Všetko prebiehalo hladko až na Turkménske víza, ktoré podľa informácií prestali udeľovať. Čas sa krátil  a víza pribúdali. 20.6.2016 sme dostali naspäť pasy, vybavili sme očkovania a boli sme pripravení vyraziť.