Passo dello Stelvio alias Stilfser joch, vydarená nevydarená alpovačka

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

lordicek1 (0) napsal 23.05.2015 v 07:15

Díky moc.Jinak fakt pěkný a zajímavý cestopis

duky05 (12) napsal 20.05.2015 v 18:11

konkretne nas penzion bol tento

na stranke ma hodnotenie 9,4 z 10.

hned oproti cez cestu je dalsi penzion, o chlp drahsi. aj okolo po ceste, ale kohler sme vybrali pre dobre hodnotenie a dobru cenu.

inak lokalitu ako taku naozaj odporucam, je odtial vsade na skok...povodne sme chceli nieci okolo soldenu, ale toto je este lepsie.

lordicek1 (0) napsal 20.05.2015 v 10:26

Zdarec.Můžu poprosit o nějaké detaily o penzionu kde jste byli ubytováni.Plánujeme letos taky podobnou cestu a ta lokalita je pro nás taky zajímavá,protože chceme projet jak tu část Rakouska kousek Švýcarska a pak se podívat někde k moři.Oceníme i nějaké odkazy na stránky s ubytováním a dalšími informacemi o této lokalitě.Díky moc.

Sonextc (0) napsal 30.04.2015 v 08:14

Moc pěkný, zdlouhavý výlet jak má být - až na ten pád, ale svižně napsáno. Za 14 dní taky vyrážíme, snad nám vyjde počasí. Ať se daří! Díky za pěknej článek.

duky05 (12) napsal 28.04.2015 v 21:20

vdaka. mam samozrejme v plane sa tam este vratit a pojazdit okolie, mozno uz aj tuto sezonu :)

padol som kvoli stojanu. uz domama dost limitoval, pri velkom naklone som ho vzdy skrtol. tak som sa vybral na motokarovy okruh a skusal co si mozem z hladiska naklonu dovolit. naucil som sa jazdit zakruty so skrtanim stojanu.

take neucesane videjko je tu :)

osudnym sa mi to stalo tu na umbrail passe, kde som to v zakrute naklopil, skrtal stojan - no a v tej zakrute bol mierny hrbol, isla vaha viac na stojan a odlahcilo mi zadne koleso = isty pad

nastastie sa v podstate naozaj nic nestalo, zdravie bolo do tyzdna ok a plasty sa tusim zmestili do 200€.

paradoxne je, ze som pred cestou riesil ci tam ten stojan necham alebo nie, lebo aj na talianskom fore niekto riesil to skrtanie a nasledny pad...obycajnu demontaz tam neodporucaju, lebo stojan vystuzuje ram a bez toho stojanu sa potom nexus v zakrute vlni...takze jedina moznost je odrezat nozicky na co som sa vykaslal, ze to urobim po vylete :)

ale ako som pisal dole, zatial stacilo schudnut 20 kg a uz to skrtanie nie je take vazne :)

Niq2 (2) napsal 28.04.2015 v 17:08

Hlavne, že sa ti nič vážneho nestalo! Inak pekne ste si zajazdili, aj fotky sú krásne. Škoda, že si už nemohol okúsiť ďalšie passy v Taliansku, je tam pekne.
Mimochodom, čím to bolo, že si padol? Stupačka, alebo mokrý a studený asfalt?

jaka (1) napsal 28.04.2015 v 06:30

Pekné

devill63 (8) napsal 27.04.2015 v 22:08

no škoda...tam okolo Merana je kde jazdiť aj týždeň...

duky05 (12) napsal 27.04.2015 v 21:02

maxiskuter je na cestovanie v pohode :)
v meste ocenujem variator a ani mimo mesto mi kvaltovanie nechyba.
skuter mi poskytuje lepsiu ochranu pred pocasim.

zvlast nexus dovoluje sportovejsiu jazdu vdaka podvozku, takze sa da aj vyblaznit.
stojan pojde dole, takze uz budem moct klopit bez "strachu".
ale teraz ako som schudol 20kg, uz je to s tym skrtanim stojanu lepsie :)

jedina motorka o ktorej by som uvazoval je honda nc750x dct...automatika fajn, ukladaci priestor zhruba taky velky aky mam pod sedlom na skutri, akurat ze praktickejsie umiestneny...avsak ma to retaz a o to sa mi starat nechce, takze ostavam pri remeni a skutri :)

iman (25) napsal 27.04.2015 v 20:35

Celkom sranda vzhľadom k tomu že si obišiel bez ujmy na zdraví a čítanie tiež fajn. Mimochodom nenapadlo Ťa kúpiť si normálnu moto keď už rád pobrúsiš stupačky? Skúter je v tomto smere o prúser.

1100Virago (3052) napsal 27.04.2015 v 13:22+3

Autor bohužel padnul i do fotografické "HDR hole" a zbytečně zkazil spoustu potenciálně pěkných fotek

woki (1) napsal 27.04.2015 v 11:52

Dobre jsem si pocetl letos jedem tez, tak snad dojedu domu bez padu ten jackje super,chci neco pro sveho taky neco podobneho

Rubi (45) napsal 27.04.2015 v 08:49

Jo,to je cestování dle mého gusta,krom toho pádu,ale nakonec jsi dojel domů a to je hlavní.