Cesta skrz ALPY 2009

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

nuclearB (5) napsal 10.01.2010 v 12:17

Loni jsme to projeli také až do Francie k moři. Nádherné počasí a luxusní trasa. akorát to absolvovat na supersportu ve dvou nebylo zrovna "košér" Letos už je nachystaná nová technika
Jinak k tomu Švýcarsku: kdo nepotřebuje hotel, tak luxusně vybavené kempy za pár éček jsou všude. Ale obecně je tam draho a hlavně stravování. Jediné řešení pro ty, co si peníze netisknou, nakupovat v marketech.

parizek (0) napsal 06.01.2010 v 16:30

Alpy a Dolomity jsou proste uzasne, priroda, zatacky, prekvapive pocasi ... Rad se tam neustale vracim. My na to letos meli 14dni a jeli jsme pres GG, Tonale, par pass, Lago di Garda dolu po pobrezi do St Tropez a odtama na Lyon, Mt Blanc. Jsou to skvela mista a porad je na co koukat. Kdyby nekdo chtel treba trochu inspirace
//parizek.pise.cz/122349-motodovolena-2009-5tis-evropskych-km.html

Roteman (10) napsal 18.12.2009 v 19:32

Pěkný povídání, jeli jsme to podobně letos i v loni. Máme stejný poznatky jako vy. S tím ubytováním ve Švýcarsku je to katastrofa. Když za večeři a nocleh vysolíš min. 1500,- tak to pivo za 150,- už nechutná tuplem. Na druhý straně - to ježdění a příroda je Top! Zaregistroval jsem, že jste dodržovali rychlost. To jsme vydrželi asi prvních dvacet kilometrů, pak už jen co dovolil mozek. Za celou dovolenou jsme nepotkali jedinýho četníka, takže to za to stálo. Příští rok plánujeme že si převezmeme do Švýcarska svůj "tábor" s kompletním vybavením, ubytujeme se v někde kolem Andermattu v kempu u jezera a budem vyjíždět na celý den a vracet se na základnu. Jezdí nás větší tlupa, takže to máme lepší v tom, že večer u piva je sranda.

//www.automotocerveny.cz/index.php?option=com_ponygallery&func=detail&id=1552&Itemid=39

lerak.. (0) napsal 15.12.2009 v 15:22

Hezky a podrobně popsaný.Nesdílím nazor ,který má KOV o zbytečnosti popisu čísel silnic.Pokud chce někdo trasu sledovat na mapě je to nutný.Na většině míst jsem byl,tak se mi zdá že jste se podivně motali a dalo se toho ve ŠVÝCARSKU stihnout i víc.Fotky povedený ,jen mohly být větší,rád bych se pokochal.Tenhle cestopis mě přijemně naladil přesvědčil,že se tam musím opět podívat.Jsou to ta nejkrásnější místa v ALPÁCH.PS:FJR je na tohle jistě jak dělaná.

MartinED250 (18) napsal 13.12.2009 v 20:10

jde to i na Jawkách.. //ed250.rajce.idnes.cz/S_Jawou_po_strechach_Alp%2C_aneb_vysokohorska_turistika_na_sestnactkach_kolech.._o/

angus (3) napsal 13.12.2009 v 13:14

Cesta urcite prima, castecne jsme letos jeli stejnou trasu. Fotky sou na muj vkus naky maly, nevim. A nadseni ze Stelvia proste nesdilim, svah ze severovychodni strany je, co se silnice tyka k zbliti. :

SkaldaXX (7) napsal 12.12.2009 v 23:58

Spoustu míst, která popisuješ jsem si také projel, takže mi Tvůj cestopis oživil krásné vzpomínky. Přečetl jsem to jedním dechem Už bych zas někam vyrazil...

liborCBF (0) napsal 12.12.2009 v 19:20

Móóóc hezký počteníčko a fotky jsou taky super. Tak takovou dovolenou bych si taky nechal líbit. Máš můj obdiv za velmi podrobně popsanou trasu a pěkný komentář, který hodnotím za 10b .

rafanvm (2) napsal 12.12.2009 v 19:05

Díky všem za Váš komentář.

skinny (143) napsal 12.12.2009 v 11:29

fotky jsou překrásné

Georgik (76) napsal 12.12.2009 v 10:39

pro Devastator: kategorie magorů je jinde - myslím, to samozřejmě v dobrém, prostě Tvoje fotka to vystihuje...

Georgik (76) napsal 12.12.2009 v 10:37

Zdar Mejťáci, my jeli hodně podobnou trasu o měsíc později. A místo startu nebylo podobné, ale stejné... podle fotek cca půl km od Tvé od garáže . Doufám, že už to dopíšu a prdnu to sem taky. Tak čus a třeba někdy vyjedeme společně

Kov (23) napsal 11.12.2009 v 23:55

Krásné fotky. Spoustu míst poznávám. Podle mého je to zbytečně podrobné. Např. s vypisováním čísel silnic jsi zbytečně plýtval časem a energií.

crazy_doctor (8) napsal 11.12.2009 v 23:09

Musím autora pochválit za velice podrobně napsanou cestu. Příští rok se chystáme na skoro stejnou štreku a tak aspoň vím, kde se ubytovat. Fotky krásné a líbi se mi, že se neflákáte u toho. Vstát, obléci se, jet, fotit, jet a spát a druhý den znova. Flákat se můžu v práci, né na dovolené. Přeji mnoho km do dalších let...

Hnilda (36) napsal 11.12.2009 v 21:49

Krásné čtení,krásný fotky prostě nádhera.Do Alp se opět chystáme s grupou příští rok tak určitě navštívíme místa který jsi tu popsal,jelikož to ještě nemáme probádané.Dávám jak jinak než za

radosek (31) napsal 11.12.2009 v 18:03

Spousta krásných fotek, spousta krásných tipů. Díky za nápady na cesty a popis záchytných bodů. Na mě ale moc velká honička. Když někde jsem, nemůžu si to tam prohlédnout a odjíždím s očima na hodinkách se slovy "...no snad někdy příště...", tak to není dovolená, to jsou dostihy, nic pro mě... Ale každý má jiné potřeby a každý si dovolenou užívá podle svého.

Barko (2) napsal 11.12.2009 v 16:30

! Super článok aj foto. Minulú sobotu (5.12.) som sa vrátil z lyžovačky v Livignu a zhodnotil som že v lete to prebrázdim na moto. Okolie Nauders a St. Moritzu trocha poznám, no Bormio, Merano a okolie ešte nie. Budem to musieť nejako vymyslieť, mám v pláne okrem tejto cesty naplánovaný aj Durmitor.

-HARYS- (28) napsal 11.12.2009 v 09:20

krásný fotky a určitě plno nezapomenutelných zážitků,něčeho podobnýho bych se chtěl taky někdy zůčastnit

devastator (-4) napsal 11.12.2009 v 08:51

samej asfalt trochu nuda ale jináč pěkné fotky