EASY RIDERS BROTHERHOOD MC - BOR ( SOUTH SERBIA ) - velkorysost v jedné stopě

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

shadow_7pade (25) napsal 01.08.2017 v 09:04

majky72 (131) napsal 23.07.2017 v 14:26+2

No ja som po dva roky cestoval balkanom srbsko-bosna-cierna hora vsade sa mi snazili pomoct a v meste Pljevlja mi opravovali alternator, mechanik si rozsekol gumu na svojom aute ked zhanal suciastky nakoniec ich este musel prisposobovat a zobral si len za ne peniaze a ked som mu chcel dat viac za ochotu a 5 hodin makačky tak mi ich zo slovami "ty potrebujes ty mas dlhu cestu" vratil.

Bonsai650 (0) napsal 18.07.2017 v 19:41

Sila...

Radek2107 (53) napsal 18.07.2017 v 18:07+1

Dobrodošli. My jsme byli v Srbsku první dva týdny tohoto měsíce. Úžasná země a skvělí lidé. Rozhodně jsme tam nebyli naposledy. Na cestopisu dělám.

Mory11 (0) napsal 18.07.2017 v 11:44

skvěle napsané a docela závidím. Hned bych se rozjel někam tak daleko. Chtělo by to ale ještě přidat další zážitky z cesty.

Díky

Mory

Hooorus (124) napsal 17.07.2017 v 14:05

Pozdrav s tri prsta !

Duchy10 (7) napsal 17.07.2017 v 11:08

Koukám, že Srbsko je tímto asi vyhlášené. Nás tam před 2 roky při cestě do Albánie"stáhla" z dálnice parta motorkářů z MK Čivija - Šabac. V tu chvíli jsme neměli tucha, co se děje, ale jeli jsme za nima. Vyklubalo se z toho pohodové posezení a klábosení v jejich klubovně a předjednané ubytování u Srbsko-Makedonských hranic. Přesně jak píšeš - zaplatit za pití nebylo možné, tak jsme jim dali alespoň český cigára a vyměnili si "klubová" trika. Nakonec nás kolona motorek vyvedla ven z města, abychom nebloudili. Obávám se, že u nás bychom se takového přijetí asi nedočkali.

kehaj (19) napsal 17.07.2017 v 10:19

Ale jo najdou se. Já osobně jich znám spoustu a po celé republice. Moc do ciziny necestuju ale kde jsem byl tak byli lidi takový i makový jako u nás.

Homoki (13) napsal 17.07.2017 v 08:19

Pěkný zážitek. Motorkáři si musej pomáhat.

Zdenekkkkk (20) napsal 16.07.2017 v 20:05

Mame podobnou zkušenost v Srbsku v Belehrade. Pul dne jsme byli u rodiny (taktéž motorkari) na zahrade, když pan odvedl dva cleny party par km do dilny, dělala se guma a rovnal pedal zadni brzdy

Kedaros (12) napsal 16.07.2017 v 19:07

Pěkně napsáno Lidé jsou různí a záleží na koho zrovna narazíš, já měl zrovna v Srbsku u Niš smůlu. Při cestě do Bulharska tentokrát autem jsem na odpočívadle na dálnici nenastartoval, sobota večer 3 ženské v autě... Než jsem stihnul zjistit že je problém ve startéru a volat pojišťovnu tak hned mě odchytla místí lovecká odtahovka a odtáhla do servisu. To že za dvě hodiny sehnali nový startér všechna čest ale ta cena co si pak řekli 550Eur
Řecko, kámošův Stromek žere olej a tak pořád dolívá, při jízdě mu špatně dotáhnutý uzávěr vystřelí a parádně mu olej ohodí nohu. Marně hledáme ztracený uzávěr podél silnice, všimne si nás místní motorkář a hned nabídne pomoc že ve městě ho v motokrámu mají. Nakládám kámoše a Řek nás zběsilou jízdou na své krosce městem dovede do krámu za místní motobandou, ta nám závěr dáva a rozhodně za něj nic nechce.Další problém při návratu z Řecka, na jihu Maďarska v sobotu v poledne v mžiku na naložené motorce a ve dvou ujde zadní pneu. Ač vybaven antipichem a knoty tak mi to bylo k ničemu, urval se totiž ventilek. V pojišťovně zjišťuji že mi nepomůžou že nemám zaplacenou asistenci jen mě dají číslo na maďarský autoklub. Za nějakou dobu zastavuje místní motorkář a zkouží sehnat dodávku a servis, v sobotu v poledne je už ale všude mrtvo tak nic. Nakonec ventilek zalepím sekunďákem omotám ho ještě izolačkou a pneu dofouknu antipichem. Funguje to,sice guma plave ale devadesátkou dojedu pomalu domů. Kalábrie, návrat ze Sicílie, hned ráno při výjezdu z kempu u moře mi praská spojkové lanko. Opravnou sadu mám, není problém ale problém je jak povolit šrouby krytu spojky, musí to být dlouhý nástrčný klíč, takový v nářadí není. Místní nás navedou na servis a chlap ho má zrovna v ruce, přesně ten co potřebuji. Jen dotáhne co dotáhnout chtěl a bez řečí mi ho dá a já s ním s kamarádem odfrčím na druhé motorce pryč abych lanko u pláže vyměnil, štípačky na zkrácení lanka půjčí další chlápek údržbář v plážovém baru Klíč pak s díky vracím spolu s pivem.

2lizard (8) napsal 16.07.2017 v 14:58+3

My jsme při cestě do Bosny zažili něco podobného a taktéž v Srbsku.
První setkání bylo při výměně prasklého spojkového lanka na KLX650R. Při opravě mou opravnou sadou přišla ihned pomoc s nabídkou využití velmi dobře vybavené "garáže", což jsme s díky odmítli a tak jsme dostali pohoštění - za což jsme poděkovali vděčným platidlem = pívem.
Druhý den (víkend) spojkové lanko z opravné sady začalo vykazovat, že ten tah prostě nezvládne a dávalo nám k dobru pár km. V nějaké větší vesnici jsme zahlédli cyklo závod se zázemím a tak s vidinou koupit lanka do přehazovaček jsme tam zajeli. Chopil se nás chlap jak almara, podobného vzezření jako ten Váš. Ukázalo se, že je to motorkář s velkým srdcem. Dopil pivko, chopil se nějakého bicyklu a přes 2km nás vedl k místnímu fandovi do motorek. Nejen že měl úchvatnou sbírku, ale také nás obdaroval skoro novým kompletním origo spojkovým lankem, včetně bovdenu! Cena byla v podobě foto, podání ruky a opět pivka, neb peníze nepřipadali v úvahu.

boš-trener (1) napsal 16.07.2017 v 13:44+1

Vše je o lidech a bohužel těch horších případů je většina, škoda.

ferda.66 (38) napsal 16.07.2017 v 11:46

diky tyhle akci bych tohle nenazval jako cestopis,ale jako zkušenost s lidmi v zahranici,ktera by se u nas urcite nestala...docela pochybuju,ze by nejaky česky tzv. MC takhle zachoval...a to je to smutny

fidlimydli (320) napsal 16.07.2017 v 11:17-4+5

Dobře čtivě napsáno a skvělý zážitek.

Nicméně majitele Dragstara bych nechal na fleku samotného a pokračoval v plánu cesty. Ať si pporadí sám, když není schopen si zkontrolovat základní banality jako gumy. Na tom plátně musel už vyjíždět.