Slovensko-"šalený východ" tour 2015

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

sego13 (2) napsal 23.01.2020 v 22:03

Čau, čítam si staré cestopisy, tento je pekný. Len drobná poznámka, na Dargove je Su-100, nie is-122

zizour (12) napsal 25.11.2016 v 08:46

Pěkně jsem si počet. Diky za popis a čísla silnic. Zatím sbírám informace a cíle v SK. Příští rok, se tam také vydám. Z Brna to budu mít trochu kratší.
Ještě napiš co tomu báwu nakonec bylo. Je to celkem divná závada.
Kdysi na autě se mi furt ztrácela a vařila voda. Už mi chtěli dělat go motoru, když jsem našel špatné těsnění víčka chladiče.

milda65 (2) napsal 18.01.2016 v 13:09

Vloni jsem se chystal také na Duklu a pak dál na Koločavu. Časově to nějak ale nevyšlo. Tak snad letos. Dík za inspiraci. Pěkný cestopis.

elvis78 (133) napsal 14.11.2015 v 08:09

a súhlasím s Hruso25

elvis78 (133) napsal 13.11.2015 v 14:52

rád jsem vas chlapci doprovodil, ale dal nez do Zdaru to neslo. Nyni jsem na Liptove a mrzi me, ze jsem sem musel jet v plechovce. Je krasne pocasi i zde a o prirode nemluvim

libos73 (0) napsal 08.11.2015 v 21:33

Pěknej jste měli hoši výlet. Na Slovensku je fakt moc krásně. Jsou tam skvělí a ochotní lidé. Letos jsme jeli s kamarádem Vysoké Tatry na víkend. Projeli jsme Štrbské pleso, Poprad, Spišský hrad a vesnici Vlkolínec, no nádhera a jak píše hrušo 25, tak i já nás beru pořád jako rodinu. Jinak krásný cestopis a taky fotky.

Radek2107 (53) napsal 08.11.2015 v 18:01

Děkuji všem za reakce. Cesta to byla fajnová. Úroveň dobrodružnosti se nerovná destinacím typu Turecko nebo daleký východ, ale Slovensko je i tak pěkná země k cestování.
Sakalve: já báwo nemám, jak jsem psal, byla to prostě nutnost půjčit si ho od sestry.
Hruso25: Osobně jsem byl proti rozpadu ČS, takže souhlasím s tebou, více bratři než pouzí sousedé. Mimochodem, ten známý ze Sniny je stoprocentně ten samý člověk, kterého máš na mysli ty. Jmenuje se Ján C., má bílou Prioru, která je snad jediný bílý kombík tohoto druhu na celém Slovensku.

paratrooper (10) napsal 06.11.2015 v 23:37

Sakalve: že by počínající stařecká demence? Ono to nebude o stroji, ale o tom jak se o něj majitel(ka) stará.

Kulasec (56) napsal 06.11.2015 v 10:01

Pěkný cestopis. Trebišov a okolí znám, pochází odtamtud moje žena (je z té zmíněné bílé menšiny). Cikány řešit nebudu, ale pro našince to je fakt těžko představitelné vidět po ulicích mraky polonahých dětí. Silnice fakt nic moc.
Zemplín - na maďarské straně Zemplen Tokaj - skvělý vína, mraky sklípků a samozřejmě termální lázně.

sqo (0) napsal 03.11.2015 v 09:37

Som z Roznavy, z jednej fotky vidim takmer moj panelak :D. Jazdim zvacsa trasu Dobsina - Roznava, ktora sa vam tiez pacila.

Well-Being (7) napsal 03.11.2015 v 00:00

Pěkně jsem si početl. Děkuji.

hruso25 (40) napsal 02.11.2015 v 21:53+2

Budem sa snažiť byť veľmi stručný.Nebudem tu riešiť cigánov a ani spoľahlivosť najlepších a bezporuchových motoriek značky BMW.Len mede in itali sa kazia. Prvá veta cestopisu a už som sa rozčúlil. Jaký my sme susedia! Susedia sú nemci,poliaci,ukrajinci,rakušáci a nemci. My sme a budeme stále rodina.Tvoj pradedo s mojim pradedom v roku 1916 bojovali v prvej svetovej vojne na talianskom fronte,28.oktobra sme oslavili 97 rokov od vzniku Ceskoslovenska. Naši dedovia v druhej svetovej šli od Buzuluku až do Prahy. Mnohý z nich skončili aj na Dukle .Naši otcovia chránili túto vlasť pred zhnitým kapitalizmom a my sme tiež slúžili v CSLA. Kmotr tvojej dcéry je zo slovenska. Ta "sluchaj" (počúvaj) čom tu píšeš susedia?! My budeme stále rodina,Každý z nás má príbuzných v bývalej republike.

V Snine býva jeden známi z LADAckého fora a tiež má bielu Prioru. Možno je to ten istý,čo ste boli pri jeho babke.
Stále tvrdim,že Ceskoslovensko je jedna krásna krajina.
Dúfam,že som ťa mojím krátkym príspevkom neurazil a ani nijak nedotkol a dúfam že sa k bratom na východ ešte niekedy prídete pozrieť.Dáme halušky a pirohy.Môj švagor z Brandýsa nad Labem ich zbožňuje.
P.S.2 Krásne napísaný cestopis s peknými fotkami.

Xkremilek (1) napsal 02.11.2015 v 19:46

Na slovensku je pekne pojezdeni.po slovensku jezdime kazdy rok na zacatku sezony. Je tam pekne svezeni a priroda jak ze slovenske strany, tak i z polske strany kolem hranic :) Uplne me vas cestopis pripomel nas vylet tim smerem pred dvema lety :) A zase jsem dostal chut se tam vydat :)

Ričrds (0) napsal 02.11.2015 v 12:39

Cestopis jak má být, jsem ve fázi výběru oblasti na sezónu 2016 dík za info a přeji hodně spokojených kilometrů.

Sakalve (1) napsal 02.11.2015 v 09:34-3+2

Zahoď báwo, kup si motorku! Vejlet a popis dobrej!

jelijiri (1) napsal 02.11.2015 v 09:28

pěkny kluci