Okolo Slovenska 2015

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Sat1 (3) napsal 09.02.2016 v 22:16

Na silnici z Vychlovky na Oravskou mam krasne vzpominky. Cca pred osmi lety jsem se byl na Vychlovce podivat. S kolegou za zady na YZF 750 jsem se ptal domorodcu kudy na Oravskou nejlepe a oni me poslaly tudy se slovy "Nejlepsi to mas tamtudy, tam nikdo nejezdi a muzes ji valit jak chces, tam nikdo nejezdi". Po tech dvou kilometrech jsem pochopil proc tam nikdo nejezdi, ale nevedic jak je to daleko jsme to projeli cele. Celou dobu na jednicku, teplota na vode 110C a jen jsem se modlil at vydrzi predni vidlice a me zapesti.

Luga (2) napsal 08.02.2016 v 14:22

Pekna trasa. Trasa Lendak-Vyborna-Sl.Ves nie je nic strasne. Podobny zazitok je Tatranska Kotlina-Rakusy alebo Spisska Bela-Podhorany-Vojnany...
V Spisskej Belej doporucujem navstivit muzeum J.M.Petzvala - //www.muzeum.sk/?obj=muzeum&ix=stm_mjmpsb
No a ked uz byt na Zamaguri (Sp.St.Ves) oplati sa vbehnut do Niedzice (PL) - priehrada na Dunajci, hrad kde natacali posledneho Janosika

kratkej01 (51) napsal 07.02.2016 v 17:09

Východ sem projel fest při UK hranici a žádnej problém s domorodcema akorát jednou po mě smradi házely šutry doporučuji.Po celém SK docela aktivní dopravní policie měřej fest.

Red64 (0) napsal 03.02.2016 v 17:21

Je to pro mnohé dobrý tip. Já mám chuť to Slovensko letos zkusit. Jen bych měl asi obavu z některých obyvatel Východního Slovenska.

TondaBenda (1) napsal 03.02.2016 v 12:15

Ďakujem za krásny cestopis, ani som nevedel, čo všetko tu je, mal by som navštíviť aspoň niečo z toho.

Euro (0) napsal 02.02.2016 v 22:19

Nu co dodat? Slovenské hory stále nabízejí hezké svezení .

Rohal (61) napsal 02.02.2016 v 20:42

Jen tak dále o popisu pěkných míst, cest a ubytování na Slovensku.
Pro mnohé vynikající inspirace.
Nevím co bych dodal.

Radek2107 (53) napsal 02.02.2016 v 17:23

Taky jsme jeli Slovensko, tak jsem zavzpomínal. Jeli jste po stejných silnicích jako my. Slovensko je fajn.

Vlado-1500 (0) napsal 02.02.2016 v 10:38

ked už ste boli v Gabčíkove na priehrade mali ste ju prejsť na druhu stranu a zisť dolu.Odbočiť doľava a asi po 3 km prídete cez hradzu ,do asi 150 ročnej chalupky Hullám Csárda ,ktorá už bola snad 150 krát vytopena, až po strechu.(historicke fotky su vnutri na stene) leži priamo na starom koryte Dunaja.Sadnete si kofolou a nejakou klobasou či halaszlami na lavičku,v záhrade a pozeráte na starý Dunaj, v božskom tichu.Vždy ked sa idem tým smerom previezť ,tak sa tam zastavím .Odtial sa da isť po starej hradzi na Fog ,je to pár km .(sutok noveho Dunaja so starým tokom),aj ked neviem ,či už tam nemaju teraz nejaký zakaz vjazdu.

tom.h (2) napsal 01.02.2016 v 18:37

Byli jsme tam v roce 2013, první den jsme zajeli do Osvětimy a potom prakticky stejnou trasou na Duklu. A letos do Rumunska. Nebo ne? Potkal jsem se s Pavlem 30.12. na Komonci a říkal, že to má v plánu.https://www.youtube.com/watch?v=P0ZdhNlXoUM

Kostelník (58) napsal 01.02.2016 v 16:30+1

Na Slovači je pěkně. A penzion Medveď v Medvediem je opravdu fajn. Takže těm, kdo razí na Duklu, jej doporučuji

fábulus (-1) napsal 01.02.2016 v 10:46

Jeli jsme skoro stejnou trasu, ale já už ne v takovém horku. A z Uliče do Ruské volové se dá projet a není to tak strašná cesta jak mě říkali.