Putování Rumunskem na cestovních endurech

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

machalak (2) napsal 06.03.2013 v 15:04

tenhle rok se tam chystáme,cestopis je fajn,beru ho jako inspiraci,trasa bude obdobná tak uvidíme...jen tak dál

umělec2 (10) napsal 01.12.2012 v 21:22

Baví mne číst cestopisy. Beru si z nich inspiraci. A v Rumunsku jsem už taky byl. I na Ukrajině. Taky různě i jinde. Ahoj.

Baca42 (0) napsal 13.04.2012 v 18:28

Opravdu pěkné fotky

Slezsky (14) napsal 13.04.2012 v 14:51

HonzaCBX:Napsal si to super,nemám co bych dodal,naprostý souhlas No a ted se jedu projet na mašině na kafe z Krnova na Passo MonteRosso 1013 m.n.m. a zpátky přes Golden Mountains domů.Schválně kama pojedu?Jen tak při pátku třináctého po výplatě dobrá nálada volný víkend atd. Určitě ti to bude jasné jakou nádhernou trasou pojedu,měj se fajn

HonzaCBX (0) napsal 13.04.2012 v 14:08

první věta předchozího příspěvku se mi tedy moc nepovedla

HonzaCBX (0) napsal 13.04.2012 v 14:07

Za mne jen poznámka za mne: nezavrhuju v žádným případě něčí názor, jen proto, že kritizuje. Myslím, že jde o to, jak se to napíše, čím argumentuje, jak to vyzní a čím je pisatel motivován.
A ani Slezsky to tak asi nevnímá a myslím, že nemíří vyloženě na Tebe, duky05. I na jeho názoru něco zajímavého je a v některých věcech mám stejný dojem. Myslím, že i on může projevit svůj názor na věc, ne?

duky05 (12) napsal 13.04.2012 v 12:18

no este ze to tu nemas pod palcom, ty by si vsetky tie internety zakazal co ? :)

myslim ze sme tu slusne a vecne vyjadrili svoj nazor, kazdemu sa paci nieco ine, vacsine sa cestopis pacil, tak co sa riesi?

je tu zakazane napisat iny ako pozitivny nazor?

pche

Slezsky (14) napsal 12.04.2012 v 23:44+1

HonzaCBX: Díky za cestopis,s chutí jsem ho přečetl,jelikož jsem v Rumunsku nikdy nebyl,ale chystám se tam v budoucnu,je to jeden z mých snů.Nenech se odradit,mně se to líbilo,já cestopisy zásadně nepíšu kvůli prudičům,rejpalům a takovým,kterým se nelíbí že tam je moc jídla na fotkách z cest,nebo jen motorky bez samostatné krajiny,anebo naopak jen fotky krajiny bez motorek,anebo dokonce to že si dovolí někdo jezdit mimo cesty na endurech v odlehlých horách v zemích kde mají bordel,smetiště,pálí tam kde co a slovo ekologie a pořádek nikdy neslyšeli.Že tam není u cestopisů u každého dnu přesný nájezd kilometrů?No a co jako?Proč?K čemu?Strašně důležitá a nezbytná informace že?Když se na cestách v cizích krajích a nejen tam improvizuje?A když se stejně podle situace a potřeby mění plán přímo na místě,v terénu na cestách?Nesmysl ty kilometry,stačí snad kolik je celkem najeto,vždyt když člověk odjíždí cestovat na mašině na dovolenou tak neví kolik nakonec najede a co ho na cestách potká.Nebo co už je vrchol trapnosti a arogantnosti vůči druhým je že tu někdo někomu napíše že dlouhé přesuny na jeden zátah z domova do míst vysněné dovolené neuznává anebo naopak nutný zrychlený přesun z dovolené domů po dálnicích a přitom jede přes půl Evropy vlakem s motorkou ve vagóně anebo dokonce trajektem ještě pomalejší cestou po moři.I takoví tady byli a jsou podle toho co sleduji komentáře k cestopisům napsané některýma předtím než napsali svůj první cestopis hodně urýpanýma sebevědomýma arogantníma VELKÝMA MOTORKÁŘEMA .To není pravý motorkář,pravý totiž jede tam i zpět na vlastní mašině i za cenu výměny gum oleje a podobně při dlouhých tůrách.A jedno na jaké mašině a na jakém obsahu.A právě kvůli tomu nikdy nenapíšu cestopis,protože se fakt od srdce směju lidské ubohosti,co směju k pláči je to spíš,co k pláči grcat se mi chce z takových lidí.
Takže díky všem těm za odvahu co už sem napsali nebo sem ještě napíšou za každý cestopis z jakékoliv země ať už malého výletu nebo vyjížďky nebo několikatýdenní dovolené napříč Evropou na jakékoliv mašině jedno jestli mladý 20 letý nebo senior 60 a více letý.Všechny si velmi rád přečtu z úctou a pokorou bez prudění rýpání a nesmyslné trapné kritiky.
Zde je sekce cestopisy pro všechny k přečtení a né sekce prudičství rýpání navážení kritizování osočování povyšování.
Být já administrátorem anebo vlastníkem webu tak bych zde nikdy nedal diskusi pod cestopisy.Jen čistě k shlédnutí a přečtení dojmů zážitků vzpomínek a fotek z vysněných zasloužených cest.
Měj se a budu se těšit opět na tvůj cestopis,na všechny cestopisy a od všech cestpisy

JCéďa (1) napsal 12.04.2012 v 17:09

Pěkný cestopis. Hezky napsáno, hezké fotky. Já tam už jednou byl a chystám se letos znovu. Když jsem to četl a koukal na fotky, vzpomínal jsem na naše putování a poznával projetá místa.

HonzaCBX (0) napsal 12.04.2012 v 16:21

Pete: v článku jsem myslím psal, že to byla má první cesta. Nesnažím se dělat zkušeného.
Min. polovina? možná Nechtěl jsem shazovat jejich zkušenost. Fakt.
K 67c: Nevěděl jsem, že je tak slavná. Jako slavnou vnímám spíš Transfagaras, tak proto.
V každým případě dík za názor.

Pete-Biggy (15) napsal 12.04.2012 v 14:14

Cestopis slušný, fotky nádherné, ale ten závěr to jakoby všechno shodí.
Myslím, že min. polovina lidí, co si tady ty cestopisy čte, jsou podstatně větší motocestovatelé jako ty. U silnice č. 67C, jsi mohl uvést, že jde o slavnou Transalpinu. Jinak ale , hlavně za ty fotky. A musím říci, že i já si z tohoto tvého cestopisu nějaké to info pro svou dovolenou vezmu Ahoj

Sema (20) napsal 12.04.2012 v 00:01

Moc pěkné fotky

Pivko (85) napsal 11.04.2012 v 22:43

za mě tedy dobré,někteří co nenapsali ani SMS-ku domů tady prudí .Tak já si zase počtu příští cestopis.

HonzaCBX (0) napsal 11.04.2012 v 20:21

Seikos: Ne, pohádali je blbé slovo a nebylo to tak. Ale jeden kamarád musel pracovně domů a přeci jen jsme takhle daleko na motorkách nikdy nebyli, čili jsme neměli představu o délce návratu a tím pádem se naše odhady, kolik za den ujedeme, lišily. Hrozilo nebezpečí nervozity a spolu s nejistotou času návratu a vědomím, že kámoš fakt musí do práce, to vyústilo v toto (myslím správné) rozhodnutí. Některé to lehce mrzelo (mě třeba ), ale jsme kámoši a tak jsme se dohodli, že se vrátíme, jak jsme přijeli, tj. společně. I tak to bylo super. Ohledně další cesty směr Banát je cestopis na motoroute.cz.

seikos (975) napsal 11.04.2012 v 20:07

Chápu to tak že jste se za Petrosani pohádali, otočili to a jeli domu?
To je škoda, protože zrovna o té cestě do Baie Herculane přes hory jsem se chtěl něco dočíst

HonzaCBX (0) napsal 11.04.2012 v 19:12

Nově vyasfaltovaná DN67C, diskutovaná i na Cenduru.cz, je pro někoho zklamáním, pro druhého přínos. Přijde na to. Pokud bych si chtěl hodně užít zatáčky, jel bych ji od jihu, protože tam mi to přišlo lepší (svodidla, šířka, průběh zatáček) a radši jezdím do kopce. Od severu jsem se kvůli víkendovejm autům (často sebevědomé SUV) necejtil vždycky dobře, ale taky se to dalo. Doporučuji ve všední den, vzhledem ke komentářům na netu to může bejt podstatně lepší. Hory jsou zkrátka fajn.

Meli (195) napsal 11.04.2012 v 19:00

Urco sem nechtel nikoho odradit. Pro mne je minimalne velkej prinos tohoto clanku je ze jsem si precetl dojmy z DN67C.

TRA (29) napsal 11.04.2012 v 18:41

Za mně taky dobrý, zase trochu jiný pohled na věc. Jen tak dál a nenechat se odradit. Díky za cestopis

Finč (89) napsal 11.04.2012 v 18:05

Mně se cestopis líbil, i fotky. Negativní názory bych neřešil, většinou "rejpou" ti, co jsou líní něco sesmolit. Za mě palec nahoru

HonzaCBX (0) napsal 11.04.2012 v 17:55

Miluna1: Díky K ohlasům ... myslím, že rozumná odpověď na Tvé váhání ohledně dopsání cestopisu je v reakcích dukyho05
Všem se to líbit nemusí a účelové komentáře (kdo chce psa bít ...) maj hodnotu blízkou nule. A jeden cestopis už máš a se super reakcemi, tak to neřeš

Miluna1 (24) napsal 11.04.2012 v 17:28

Máš to hezký.Pěkný čtení. Super fotky. Ale jak čtu ty ohlasy, tak ten můj cestopis z UA a RO 2010 a 2011 asi dopisovat a vydávat nebudu.

duky05 (12) napsal 11.04.2012 v 16:55

rumunska tu je dost, napriek tomu si novy cestopis rad precitam, rakuska a grossglockneru je tu este viac, napriek tomu si aj take cestopisy rad precitam, ak ma chytia :) a to su tu uz niektori na take "cestopisy" z vyletu alergicky :)

fotky sa opakuju, to je pravda, o to viac si cenim, ak da niekto trosku netradicnu fotku, z ineho uhla ako ju robia ostatni, treba to trosku okorenit :)

HonzaCBX (0) napsal 11.04.2012 v 15:25

Duky05: nemyslím to tak, že bych cestopis stahoval kvůli možným negativním komentářům , ale když se podíváš na cestopisy, z Rumunska jich je fakt dost, skoro ty samé fotky... To vypadá, jak kdyby se jezdilo skoro jen tam (a do Albanie ), což muže někoho odradit. Nevím, no.

S kritickým ohlasem musí kazdej, kdo něco, byť v dobrém, dává na web počítat, takže souhlas s tím, co píšeš.

devill63 (8) napsal 11.04.2012 v 14:45

heh..., správny motorkár...hneď prvú noc mimo domu sa ožrať ako cársky dôstojník a stratiť čo sa stratiť dá... , taký sa vždy hodí do partie, postará sa o zábavu a zabezpečí, že nikdy nebude nuda...

duky05 (12) napsal 11.04.2012 v 14:42

zvazovat by si nic nemusel, cestopisov je vela, ale malo by ich byt este viac :)
to ze sa mi tvoj cestopis zle cital a nic mi nedal, neznamena ze si myslim ze sem nepatri. patri, mne mozno nevyhovuje tvoj styl, druhy ho zase moze ocenit.
kazdemu sa paci nieco ine, ja som si iba vyslovil svoj nazor :)

HonzaCBX (0) napsal 11.04.2012 v 14:24

Díky za reakce. Chtěl bych hlavně říct, že nikoho poučovat a tím pádem naštvat, fakt nechci. Chápu, že někteří jsou na to z různých důvodů citliví. Berte to prosím jako názor.
Pár skript jsem taky přečetl a nic tak strasnyho jsem snad nenapsal :)
Dotazy k fotkám napíšu do zprávy, sem to nepatří, ale HDR není ani jedna. HDR moc neumím
Fotky motorek tam nejsou, od toho jsou profily.
Co vnímám jako problém je fakt, že o Rumunsku je tu těch cestopisů nějak moc. Měl jsem umístění na tyhle stránky lépe zvážit, zvláště když některým ta četba působí zřejmě nesnesitelná muka

duky05 (12) napsal 11.04.2012 v 12:42

no neviem, tento cestopis mi prisiel taky suchy, nemastny neslany a ani som nemal motivaciu ho precitat cely, niektore odseky som preskakoval a to dokazem precitat na jeden hlt aj cestopisy s grossglocknerom :)

v cestopise ocakavam okrem vecnych a praktickych informacii aj osobite zazitky, ktore tomu dodavaju atmosferu, no z tohto cestopisu mam skor pocit o poucovani...

takze za mna, urcite sze si to uzili, palec hore, ale cestopis ma nezaujal

Meli (195) napsal 11.04.2012 v 11:53

Tak nevim... Fotky super, chybí mi tam fotky motorek. Tu a tam se dá něco zahlédnout ale jinak nic moc.

K cestopisu - představení sebe a motorek nikde, ...zrovna kilometrový nájezd za den mi přijde docela dobrá informace - mnohem důležtější než půlstránkový názor jestli se do Rumunska vydat na cestovnim enduru nebo GSXR...

Ale jak si psal na začátku - chtěls to napsat z jiného úhlu pohledu - tak asi jo...

Ale v tomto případě nemám pocit že se se mnou dělíš o svou radost a zážitky ale že mne poučuješ...(jak kdybych čet skripta ) Asi to byl teda záměr.

Ber to v dobrym. Hlavně že nám to jezdí...

collins (4) napsal 11.04.2012 v 11:36

moc rád čtu takovéto cestopisy a jen tiše závidím Moc pěkné fotky. Jen tak dál.

Martin.Eden (0) napsal 11.04.2012 v 09:51

Nelákejte mě pořád do toho Rumunska, když mám naplánované Polsko.Je to asi suprová země, taková málo poznaná.

Předchozí
1 2