Low-cost adventure trip

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

hamingway (2) napsal 24.03.2016 v 21:58+1

Perfektně sepsané výzva zvaná ''Transfagarasan'' je přede mnou a Tvůj cestopis mne v rozhodnutí utvrzuje. Letos se snad vydám ve vašich stopách, teda až na UA, to není nic pro XJRko Přeji spoustu takových to dobrodružných zážitků. Hlavně se nenechej odradit negativními komentáři a vlož sem další a další zážitky, dobře se to četlo. Ahoj a kolama vždy dolů

Milda501 (6) napsal 08.04.2014 v 16:11

Parádně napsaný, dobré postřehy a rady , i díky tvému cestopisu se tam rád vypravím. Důležité je , že jste si to užili, nadpisy apod. neřeš, v životě jsou důležitější věci. Všem přeji vždy šťastný návrat.
Za mě

docent (60) napsal 07.03.2014 v 21:06

to Zdenek: Mám pocit, že ty "stupidní komentáře" psali lidé, kteří skutečně jezdí low cost. A nestydím se za to, že se mezi ně počítám i já.

to Sergej1145: Je to paráda, že se ti to líbilo. A přeju ti to Každý má svůj styl
Nenech se znechutit tím, že jsi asi nezvolil zrovna nejlepší nadpis článku
Alespoň ses dokopal k napsání cestopisu, což jsem já nikdy nedokázal...

Sergej1145 (2) napsal 04.02.2014 v 09:04

ďakujem za všetky komentáre, som rád že sa páčilo a som rád aj za kritiku ktorá vždy je na mieste ...
Každý má predstavy o cestovaní po svojom, pre mna Adventure neznamená len ísť do Mongolska a spät, ale aj iné dobrodružné zážitky...od cesty po nočnej Ukrajine, až po zhánanie spania každý deň za tmy. Cesta 2700km za 5 dní sa po šotoinách nedá spraviť, hlavné tahy v RU bola nutnosť, no i tak sa mi to páčilo. Spať v stane som chcel, ale z 3 nocí v RU jednu lialo tak motel bol nutný, prvá bola taká že v kukurici medzi prevažne Romskými obcami tiež sme nemali chut, a jedna noc pod Trasfagarasanom nám nevyšla..Chceli sme spať pod horou..ale bolo v noci 7°C a kolega nemal overený spacák. Inak tie motely to boli noclahárne bez jedla..tak sme si tam varili svoje :)...

Dakujem

venca1 (2) napsal 03.02.2014 v 19:26

Pěkné čtení,jen tak dál a hodně km bez nehod

pernik92 (163) napsal 02.02.2014 v 16:58

moc pekne popsany vylet
jen me nedava smysl nazev Low- cost, kdyz jste spali v hotelech a jedly v restykach. To je ale jen muj nazor

zdenek. (6) napsal 02.02.2014 v 15:07

Pánové moc pěkné, nádherný výlet, letos mě to snad Rumunsko vyjde i po silnici, zatím to bylo jen 12x terén. Přeji mnoho km a těch stupidních komentářů od lidí co nikdy nikde nebyli nebo jim utkvěl v hlavě jen semafor, si nevšímejte. Super výlet, mějte se ... Zd.

Alda.DL (3) napsal 31.01.2014 v 21:54

Kluci hezký výlet, přeju hodně dalších kilometrů na V-stromech

Miluna1 (24) napsal 31.01.2014 v 17:45

V baia mare a satu mare jsem byl v roce 2010 už tehdy tam byly blikající semafory. Ale u nás máme v praze inteligentní tunely a dálnice, který věcně stojí.

MARTlN (54) napsal 31.01.2014 v 09:36

Ty semafory s odpoctem jsou po Praze na par mistech, ale vzdy jen pro chodce teda no...

VladaM (141) napsal 31.01.2014 v 07:19

fidlimydli
OK, máš pravdu s tím upřesněním.

fidlimydli (319) napsal 30.01.2014 v 22:42+1

VladaM: Ta cena není reálně počítaná. První den je započítán jen nocleh,bez jídla, což na krátkém 5 denním tripu pěkně pohne s průměrem a některé dny je počítán jen oběd a nocleh se snídaní, což určitě nebylo jen jediné jídlo. Dále pak je to sice 5 denní trip, ale jen 4 noclehy. Pokud to přepočítáš reálně, vychází to 500/den, což je vzhledem k regionu celkem normální cena bez pitkových smrští

Každý rád cestuje jinak a nikomu penziony neberu, ale jen pro srovnání můj low 16denní Balkán 130kč/den, ale hostili mne značně domorodci. Doma projím víc

Jinak fajn middle cost a low adventure výlet.

VladaM (141) napsal 30.01.2014 v 21:19

Cena za ubytovanie a stravu - v přepočtu nějakých 370 Kč na den.
To je přeci docela nízká cena.
No, ale určitě to lze i levněji, spaní pod plachtou, jídlo konzervy...

jawasy (56) napsal 30.01.2014 v 19:04

Znovu jsete mi připoměli motodovolenou v r. 2012 a 2013 v Rumunsku Rozmanitá příroda a především hory musí chitit snad každého kdo tam někdy zavítal. Díky za pěkné čtení-a zopakování si slovenštiny

Mr.Petr (6) napsal 30.01.2014 v 18:16

pěkný trip, hezky napsáno

Meneldor (1) napsal 30.01.2014 v 17:05-1+2

Taky si "Low-Cost" představuju úplně jinak, než toto jinak pěkné

Vagoš (5) napsal 30.01.2014 v 16:43+5

nadpis "low-cost adventure" trip mě okamžitě zaujal!

potom jsem se dozvěděl, že jste každý den spali v penzionech, snad každý den teplé jídlo a dost toho najeli po hlavních tazích, navíc na okufrovaných v-stromech.

ten nadpis mi teda vůbec nekorespondoval, ale jinak musím pochválit moc hezky napsaný cestopis

jelikož jsem velmi podobnou cestu absolvoval na ER-5 s parťákem na ER-6, oba bez bočních kufrů, spali jsme pod plachtou, umývali se v řekách atd. tak si připadám jako ještě větší low-costový adventure jezdec (tohle samozřejmě brát s humorným nadhledem)

P.S: každý kdo cestuje na moto to nedělá kvůli obdivu jiných, ale pro svůj pocit. Vy jste si svůj výlet užili a to je nejdůležitější! díky za Vaše rozdělení díky sepsanému cestopisu

jojkoz (8) napsal 30.01.2014 v 15:38

Blikajuce semafory ( s casom ) sa uz testuju aj v Martine na obchvate. Neviem teda co na tom chcu testovat - neviem o nikom komu by co na tom malo vadit.
Dokonca som tam tusim videl odpocitavat cas aj pre chodcov.

Cestopis velmi pekny

JA-NE (768) napsal 30.01.2014 v 14:58

Rubi (45) napsal 30.01.2014 v 11:23

Opravdu pěkně napsané,hezká cesta.

zdenikk (7) napsal 30.01.2014 v 09:47

Super napsaný.Už se nemohu dočkat,až tam letos také vyrazím.

-HARYS- (28) napsal 30.01.2014 v 08:20

Miluna1 (24) napsal 30.01.2014 v 07:45

Dobrý
semafory s odpočtem jako v Baia Mare jsme potkali letos v Kišiněvě. V CZ nabo SK jsem takový "technický zázrak" ještě nepotkal

Mendy (0) napsal 30.01.2014 v 06:35

Moc hezky napsaný , pěkný cestopis a důležité rady a tipy na náš další výlet. Díky za ně!
... a pokud jsi myslel "žlutou turistickou" cestu z Koločavy kolem přehrady směr Drahovo - tak tu jsme vloni projeli, a vzhledem ke komplikacím na cestě s policií i skoro v nočních hodinách ... HROZNÝ ZÁŽITEK TRÁPÍCÍ NEJEN NAŠE STROJE!
Tak ještě moc takovýchto pohodových kilometrů kluci!