Jak jsme nepřejeli Transfagarašan

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

CR500 (142) napsal 25.04.2018 v 10:52

Parada. Ja tam byl jen o par dni po vas...transalpina ani naznak snehu...fargash jen tam u tunelu,prujezdne v obouch smerech. Vazne smula. Specialne ta severni strana, kde byl nazacatku pro auta betonovy zateras bylo uzasne. Letos jsem chtel jeste mnohem driv, ale dle vasich foto musim jeste tedy mozna odlozit

Teramar (1) napsal 25.04.2018 v 08:34

Hezky napsané, pěkné fotky, muselo být dobře. Příště se přidám. Zdravím baťůžek Báru...

jarymoto (0) napsal 21.04.2018 v 13:11

V Rumunsku jsem byl v loni v srpnu. Banat jsem projel cely a samozrejme obe horske cesticky. Ubytko v Banatu reseno u mistnich a opravdu skvely pristup. Rumunske penzionky taky paradni. Levneji jak u nas a Rumunska kuchyne bohata. Navstivil jsem I Srbsky Belehrad, ubytko v centru u mistnich. Vecer spolecne par piv v hospudce a pak na nabrezi. Jak Srbove, tak Rumuni velice pratelsti a ochotni. Za me super a jeste se jiste vratim.

chudelapipa (-161) napsal 20.04.2018 v 20:51

kdo si neužil rumunsko a haní ho,tak je to jen a pouze jeho chyba,absolvováno dvakrát,jen po rumunsku najeto 8tkm a vždy vše super

majky72 (131) napsal 20.04.2018 v 12:31

No ono hlavne si treba uvedomit že za prejazd Grosglockner Hochalpenstrasse si Rakušaci nachajú vcelku slušne zaplatit na rozdiel od Fagarašu a Transalpiny takže asi je viac financii na udržbu ...to len na margo tej ukvapnutej slzy

Horizont (11) napsal 19.04.2018 v 10:41

Super výlet i dostatek fotek.
My jsme dělali Rumunsko loni. V aktuálním čísle Motoroute je článek .
Jen chci říct že se opět potvrzujou má slova - pokud chcete přejíždět nejvyšší průsmyky, jeďte o prázdninách. Ano je to víc komerce, ale funguje to. Viďel jsem už mnoho cestopisů, jak si někdo za účelem, že tam bude klid vyrazil na konci května a zůstal stát u závěje - to platí pro evropu obecně.
Ale jinak pěkný a přeju hodně úspěšných výletů se šťastným návratem.

Paya (5) napsal 19.04.2018 v 09:20+4

Pro vsechny, kdo by planoval podobnou cestu si dovoluju poznamenat, ze Transfagarasan se oficialne otvira az 1. cervence. Do te doby byva neprujezdna kvuli snehu pred vrcholovyma tunelama z obou stran ... Transalpina je oficialne otevrena od 1. cervna, da se ale zpravidla projet i driv, snehu tam moc nebyva. Drum bun!!!