Semmering

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

vaclav-m (2) napsal 05.01.2015 v 12:14

Zdravím všechny a děkuji za případné kladné ohlasy a hodnocení. "MALP" se neztratil! Navigace mě skutečně dovedla na sjezd dálnice S6 "Maria Schutz". Odtud je to k pumpě "AGIP" jen kousek a zpátky pak do Semmeringu také. Při pohledu do mapy je zřejmé, že je to trochu zajížďka. Moje navigace při výběru ukazuje jen značku pumpy, vzdálenost a přibližný směr. Nepodíval jsem se na jaké silnici pumpa je. Pak už jeden musí věřit a jet! Kleinzeller-landesstrasse je silnice L133! Ještě jednou zdraví Václav.

Malp (11) napsal 04.01.2015 v 19:08

Pěkně napsaný - a jinak je to bezva lokalita.
Pro ty,kteří se ztratili v trase a vložili do diskuse :1) Doporučená silnice L 133 a Kleinzell se nachází Severně-NAD Kalte Kuchl a nikoli mezi Kalte Kuchl a Semmering
2) " medzi kalte a semmeringom je velmi vela pump a dialnicu naozaj netreba " -na to bych se osobně také nespoléhal- akosi o žádné pumpě kolem Schwarzy taky nevím .Spíš pisatel najel na dálniční Agip u Semmeringu,která je tak nějak "po ruce".

Georgik (76) napsal 04.01.2015 v 13:20

A teď si predstav, ze bys to absolvoval na motorce. To by byla teprv paráda.
Ale i tak díky za typ, protože letos nechci jet nikam daleko, takže už možná vím, kam to bude.

PavkaKorčagin (0) napsal 03.01.2015 v 15:42

Výborné počtení a perfektní foto.Díky.

Opl (59) napsal 03.01.2015 v 06:03

Zase jednou příjemné čtení

lonza (3) napsal 02.01.2015 v 17:06

Pěkný čtení,ostatně jako vždy od Vás.

Rubi (45) napsal 02.01.2015 v 14:37

Moc milý cestopis,krásné fotky a skvěle vysvětleno.

vm66 (1) napsal 02.01.2015 v 13:44

Byl jsem v té oblasti letos v květnu a bylo to naprosto skvělé. Ne nadarmo se tomu říká zelené srdce Rakouska . Super článek, zas vím o něco víc i o místě, kde jsem už byl .

duky05 (12) napsal 02.01.2015 v 12:59

kalte kuch a snicel je povinna zastavka :) tiez neviem o akej pumpe s nutnou dialnicou hovoris, medzi kalte a semmeringom je velmi vela pump a dialnicu naozaj netreba.

na kalte kuchl sa obcas ukaze aj nejaka jawa, okrem mojej cervenej aj takato cierna

k hradu klamm.
tiez sme tam mali tabulku o uzavere. vdaka geocachingu sme ale sli este dalej okolo kostola hore, kde sme hladali kesku priamo pod "mostom" a lustili vlakove hadanky, urcite by ta to zaujalo viac ako ten hrad :).

v tych okienkach boli modely vlacikov, nieco o ich historii a hadanky...

ubytovanie mame vzdy vo vedlajsom spital am semmering, vyborny hotel s polpenziou, majitel je myslim cech/motorkar, personal cesko/slovensko/madarsky

Hyacint (38) napsal 02.01.2015 v 11:09

Pěkný výlet, výborně napsané.

Roteman (10) napsal 02.01.2015 v 11:04

Pěkně napsané. Byli jsme tam týden před tebou a panovalo letní počasí. Jen jsem se trochu ztrácel při popisování benzínky na dálnici. Z Kalte Kuchl na Semmering (případným následovatelům bych doporučil použít nádhernou silnici L 133 přes Kleinzell) žádná dálnice nikde není. Navíc pumpa je tam skoro v každé vesnici

satanachist (27) napsal 02.01.2015 v 10:44

Jako železniční fanoušek a průmyslovák závidím...parádní výlet a fotky. Asi to taky někdy uskutečním.

Pivko (85) napsal 02.01.2015 v 09:40

Pěkně prožito i napsano !!!

D.C. (3) napsal 02.01.2015 v 09:14

Pěkné počtení a vzpomínání
nemám to až tak nastudované, ale taky mě to tam pořád láká, třeba se zase zadaří

elvis78 (133) napsal 02.01.2015 v 09:01

jsem železniční fanoušek a tchám bývalý mistr v depu. S depem spolupracuje stále.
Oba jsme motorkáři
Semmering krásný.Hezké čtení.
Že ten skútr jede 110 je fajn, protože cesta pak lépe ubíhá.
Měl jsem půjčený Fly a to jelo 85. Byl jsem z toho nevrlý a těšil jsem se jak se ze servisu zase svezu na svém Scarabeu.
Teď už scarabeo sedlám jen občas.