Na skok ke Grossglockneru

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Předseda007 (0) napsal 13.08.2015 v 20:36

Nejsi cvok, nějak začít musíš a i takový kousek stojí za to !

elvis78 (133) napsal 18.07.2015 v 12:56

Čau, v pátek bych chtěl absolvovat taky takovou cestu a i když už jsem tvůj cestopis četl, znova se ujišťuji, že nejsem cvok, když jedu podle některých na tak krátkou dobu. Myslel jsem ve čtvrtek večer po šichtě dojet k hranicím a pak se uvidí.

Hnilda (36) napsal 09.11.2014 v 12:13

krasny fotky moc pekne jsis to uzil a sam taky jezdim hodne sam a rakouso a alpy je proste uzasny jezdim tam moc rad pekne jsem si pocetl dekuju

Kariboo (0) napsal 09.11.2014 v 10:47

/a z takových, co jezdí na Grossglockner dvakrát do týdne cestou z práce a mají každý rok pět jiných motorek si nic nedělej /

Wilda69 (7) napsal 04.11.2014 v 22:25+1

Dobrý. Jseš borec-vcelku jsem se nasmál a dočetl až do konce. Poslední dobou se mi to moc nestává. Fakt pěkně a zábavně popsaný

Axllugi (2) napsal 31.10.2014 v 19:49

po dlouhé době jsem něco s chutí dočetl až do konce, opravdu vtipně napsaný, v mnoha popisovaných případech jsem se viděl. V Rakousku se skutečně moc na motorkáře nemává, jednak jich je tolik, že bys víceméně jezdil jednoruč a díky neustálým zatáčkám je stejně lepší se věnovat řízení. Smekám před odvahou se vydat někam takhle sám. Pokud bys měl zájem, rád se k tobě v příští sezoně přidám.
P.S. s tou gumou bych se jet bál, ale chápu, že nadšení bylo silnější :)))

marafzs600 (98) napsal 31.10.2014 v 18:24

Krásné hory, silnice a na Italské pláže kousek. Kdo jednou zkusí většinou se vrací.

fidlimydli (320) napsal 30.10.2014 v 23:08+4

Několikrát už jsem to psal a napíšu to znova. Co je pro někoho cesta kostí, to je pro druhého GG. Jako první cesta ven o samotě je to ideální. Znám lidi pro které je 200km od domova nepředstavitelná dálka.

Dobře napsáno, žádná suchá data. S tou zadní gumou to byl docela risk, za dráty už je gumy jako na prezervativu. Když jsem jednu takovou vyzul, lekl jsem se.

... některé zdejší komentáře mi připadají jako přeměřování přirození na školních záchodcích.

Honzacbf (0) napsal 30.10.2014 v 22:02

Byl jsem na Glockneru ve stejný den autem s rodinou. To počasí byl hnus velebnosti. Na motorce jsem tam byl v červnu a počasí bylo super. Silnice nahoru byla prázdná moc pěkné svezení. Ale nahoře měli sraz Vespaři, cesta k ledovci byla tragedie. Byla jich plná silnice a svezení nic moc. Prohlédli jsme ledovec a prchali na Nockalm, tam byl provoz minimální.

Radek_S (11) napsal 30.10.2014 v 20:42

Pěkně napsaný. I moje první zahraniční cesta vedla na GG. A taky jsem tam schytal déšť. Ale vydrželi jsme nahoře v restauraci dokud se neudělalo hezky.

Krleš70 (7) napsal 30.10.2014 v 20:04

Já se vcelku pobavil, dobře napsáno.
Vím co to je, když s něčím začínáš, nevíš co čekat a jak se na to připravit a navíc nemáš okolo sebe nikoho, kdo by ti pořádně poradil. Většina tzv "motorkářů" v mém okolí musí být na večeři doma a nesmí hlásit déšť ani na následující den.
A když se člověk vydává na cesty sám, tak tím tuplem klobouk dolů.
Jen tak dál a víc dál.

Miner (1) napsal 30.10.2014 v 14:35

Taky jsem tam musel dvakrát abych něco viděl ale vždy s partou samotnýho mě to moc nebaví tak alespoň s nějakým hezkým mladým batůžkem je výlet hned veselejší. Přeji hodně dalších šťastných km.

31081 (670) napsal 30.10.2014 v 13:16+2

Dobře jsem se pobavil(v dobrém slova smyslu) ,všechno to jsou jen a jen zkušenosti,a nejhorší je,že jakmile člověk okusí třeba jen Rakousko,už ho to tady na těch tankodromech(okolí Brna určitě) -prostě přestane bavit ...

Kapírek (4) napsal 30.10.2014 v 12:33+1

Nechápu jak jsi mohl přehlédnout ojetou pneu před výjezdem na výlet do zahraničí , když jsi se na něj tak připravoval!!!

Vaccel (25) napsal 30.10.2014 v 12:27-1+1

Já už na ten GG budu muset konečně vyrazit. Normálně bych to sem nepsal, ale motorku už mám čtrnáctou, na té poslední najeto 40 000km, za den už sem ujel i 1300 km a čtu hodně cestopisy. Určitě bych to zvládnul... Sorry ale nemohl jsem i to odpustit.

mikni (103) napsal 30.10.2014 v 11:58-1+1

Nevím jak mám rozumět tomu,že cituji...vybavil jsem se opravdu důkladně, nakoupil kufry, navigaci na motorku,opravdu bytelný zámek na kotouč přední brzdy s alarmem , ale třeba i dobíjecí obal na mobil. Prostě, nepodcenil jsem to...tak na to bych se předem asi s přehledem vy...l, za to jsi podcenil to nejdůležitější důkladně si zkontrolovat mašinu, všechny náplně,gumy a vyrazit skoro bez oleje to je pro mě fakt děs...první problém s motorkou. Nikdy mi nehlásila, že má málo oleje... a kontroloval jsi ho vůbec někdy?Já se dívám vždycky,když jedu někam dál,taky ti může někde i odkapat. ..zamykat stroj a trnout, jestli se mi na něj cestou z hospody nebude chtít někdo posadit...tak toho se v Rakousku opravdu bát nemusíš,dále...jsem ale s hrůzou zjistil, že mám kompletně sjetý prostředek zadní gumy, tak to buď rád,že jsi nenarazil na Rakouskou policii,taky by jsi se mohl vracet domu vlakem a s mastnou pokutou.A ty tvoje rady na konec?To radí ten pravej.No nechtěl jsem tě nasrat,fotky se mi docela líbí a žádnej zkušenej z nebe nespad a já obvykle policajta na mašině zdravím, je to taky motorkář

jardapl (-67) napsal 30.10.2014 v 10:12

Já už jsem se bál, že se letos ze strachu už na expedici GG nevydá.

Rubi (45) napsal 30.10.2014 v 08:25

Tak nějak jsme dopadli při výletu na Orlí Hnízdo,manža tam byl 3x a pokaždé nic neviděl. Gross je klasika,kdo tam nebyl,jako by nebyl motorkář.