Grossglockner na otočku

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Dizzie (1) napsal 24.05.2011 v 21:15

Na kolik peněz to teda výjde? Myslím benzín, poplatky za silnice (dálnice), ubytování a prostě všechno

Gcmar (1) napsal 18.01.2011 v 20:23

Moc hezké "lákadlo" na výlet na GG. Fotky fakt parádní.

Hnilda (36) napsal 18.01.2011 v 19:04

Takže asi takhle,že je to krátký mi nevadí na GG jsem taky několikrát byl ale přesto se rád podívám na fotky ostatních a jsem rád že si tady o dlouhých zimních večerech můžu něco přečíst a zavzpomínat pro mě pěkný

čydlo (3) napsal 18.01.2011 v 10:18

Ať už jsou povinný reflexní znaky na přilbě nebo doporučený, já si je tam nalepil sám od sebe ihned po nákupu (ne trojúhelník). Připadá mi to přirozené že se snažím jezdit bezpečněji a stojí to pár korun.

riccie (20) napsal 16.01.2011 v 12:21

GGcko je uz kultovni a proflakla vec,nicmene ma sve kouzlo.
Vubec celej starej kontinent je super a je co videt

Cellink (1) napsal 16.01.2011 v 11:02

Ahoj všem,cestopis se mi líbil. Pravdou je,že byl stručný,ale zaujmul mě. Spíše mě zmátla informace o nákladech na jednu osobu ve výši 400 Kč. Předpokládám,že to byl překlep. Jinak bych to neviděl. Ale kluci,fandím,vkládejte další cestopisy.Já se tam třeba teprve chystám a rád jsem se něco dozvěděl.

R.kaštan (1) napsal 15.01.2011 v 22:29

Ahoj,hoši se podělili o krásný zážitek a já v tom nevidím žádný problém.No tak je to napsané stručně,no a co.Jsou tam pěkné fotky a já si to přečetl s chutí.Pokud se to někomu nelíbí ať to nečte,ale nevím kde se v něm bere ta bohorovnost aby tady někomu diktoval co sem patří a co ne.Některé i delší cestopisy jsem třeba nedočetl protože byly nudné,ale určitě bych pisatele neodsuzoval-píše to po svém.Jinak mám tuhle rubriku rád ale s takovou by tu až na pár vyvolených nikdo nic nepřidal.
A s tím potahem na helmu.Nevím zda je povinný,pokud by mi to někdo řekl,tak si ho koupím taky.Vždyť je to pár drobných a než se pak nechat jeb-t nějakým cajtem,tak to vůbec neřeším.Napsal svůj postřeh a pokud jste někteří přesvědčení o opaku,tak připište svůj,ale není třeba se v tom hrabat a nakonec se tady urážet.Občas mi je z těch komentářů smutno.Jako by tady ani nebyli lidi,co mají stejný koníček a stejnou lásku k jedné stopě.Nebo máte někteří pocit,že jste něco víc?Přeji spousty najetých kiláků a klidně se podělte o zážitky,myslím,že je tu dost těch,co se na to rádi kouknou.

seikos (975) napsal 15.01.2011 v 17:46

Tak jsem volal kamarádovi do Salzburku a v Rakousku to je tak že buďto máš vestu, nebo potah na helmu. Můžeš si vybrat

riccie (20) napsal 15.01.2011 v 01:06

Reflexní vesty Rakousko !!!
Jsou povinné pro řidiče všech dvoustopých vozidel. Řidič ji musí mít v kabině vozidla a obléká si ji v případě, že opouští vozidlo (nehoda, oprava apod.) na dálnicích, rychlostních silnicích a na silnici mimo obec a při umisťování výstražného trojúhelníku po nehodě. Reflexní vesty musejí odpovídat EU normě 471, to znamená, že jsou vyrobeny z barevného, fluorescenčního materiálu (barva oranžová, červená nebo žlutá) se 2 nebo více reflexními pruhy.
Toto opatření se netýká!!! spolujezdců, řidičů mopedů a motocyklů, ale i jim se vesta doporučuje!!!. V zásadě řidič bez reflexní vesty může být pokutován částkou do 2 180 euro, i když by ve skutečnosti mohl dostat pokutu na místě ve výši 14 Eur.

Copyright © 2010/2011 ABA a.s

O návlecích na helmu se nic nepíše..
Ale třeba internetovej obchod rovnou napíše že to je povinná výbava/jako u nás,zřejmě/ ,tam se to moc neřeší,hlavně,že prodaj.

//www.bike-in.cz/potah-na-helmu-s-reflexnim-trojuhelnikem/s-820003/#legend

Pokud si za to dal 6 éček,tak si vydělal ,protože v Česku za to dáš přes 300 kaček i s dopravou .

Bezpečnost je důležitá,zvlášť na motorce,místa to moc nezabere.
Je to každýho věc,buď ano nebo ne

milan3639 (2) napsal 14.01.2011 v 23:09

A já se snažím slušně odpovědět. Ale už my unavuje stále někoho přesvěčovat, že mám pravdu.Jen čistě náhodou jsem septal a bylo my řečeno co vše potřebuju. A pokud se náhodou pletu tak jsem utratil 6 euro.

seikos (975) napsal 14.01.2011 v 23:00

milan: Já se tě slušně zeptal kde čerpáš informace a očekával odpověď. Koukám že ji nemáš

milan3639 (2) napsal 14.01.2011 v 22:53

Co víc ti na to říct? Když si myslíš, že když to ty nikde nenajdeš tak to prostě mít nemusíš. Tvůj názor na ostatní motorkáře na pumpě je jasný, ale v tom případě kde tankuješ? Nemá cenu ti vysvětlovat, že někdo jiný by možná mohl vědět víc než ty, protože v tvém případě to ani není možné. Já raději nedělal machra a koupil jsem si návlek, protože ještě uznám,že někdo může být chytřejší než já.

seikos (975) napsal 14.01.2011 v 22:44

Milan: Nikde jsem o návlecích na přilbu nic nenašel. Odkud čerpáš informace? Od motorkáře na pumpě?

//www.aba.cz/index.php/pomoc-motoristum/nabidka-pomoci-aba/turisticke-informace?a=z&z=3&k=8

milan3639 (2) napsal 14.01.2011 v 22:34

Výbava určená pro moto v rakousku je daná a já jsem se to dozvěděl od německého motorkáře a potvrdil jsem si to i v rakousku. A pro tebe který jsi tam byl už několikrát by neměl být problém se zeptat jak a kde máš co mýt.Teda pokud se s nima domluvíš. A přesně se píše že při poruše moto na jakékoliv silnici je povinost to mýt na helmě. Mluvíme o návleku. A není řešení že si helmu sundáš. Jel jsem tam porvé a raději jsem připraven. Nákup tohohle návleku byl asi 6euro. Tak to není zas taková rána. A přesnej popis kde to najít nemám. A dohadovat se se soudruhama v rakosku nemusím.

vendys.vv (0) napsal 14.01.2011 v 22:15

milan3639: Prosím, sděl mi, kde si našel tu rakouskou povinnost návleku na helmu s trojúhelníkem? Našel jsem jenom toto : //www.novelmoto.cz/novelmoto/eshop/2-1-Doplnky-a-prislusenstvi/146-2-Bezpecnostni-a-povinna-vybava/5/1007-Potah-na-helmu-vystrazny-trojuhelnik a tam se ale výslovně píše, že to je pouze doplněk. Je mi známa pouze povinnost, že v Rakousku musíš mít vestu - retroreflexní materiál.

lerak.. (0) napsal 14.01.2011 v 21:56

milan3639 Ahoj nikomu se neomlouvej,napsals to podle sebe a dobře.

milan3639 (2) napsal 14.01.2011 v 20:58

Jsem autor a chtěl bych se vyjádřit všeobecně k názorům které jste tady psaly. Některé komentáře jsou psané člověkem, který hodnotí to co je napsané a ne to co by chtěl aby tam bylo. A pak jsou tady komentáře které ve skratce a jasně řeknou dobré a nebo nic moc, ale snaha se cení. Víte já jse nepovažuju za motorkáře já jsem člověk který rád jezdí na motorce a koupil jsi ji proto, že už projel celou evropu a půl asie autem a začal jsem se nudit. Tak jsem s mojí manželkou došli k závěru, že to bude změna a je. Máme radost, že jse jedeme s kamarády projet jen tak a se někde kasat kdo kde a jak je lepší a nebo kdo kde jak rychle jezdí. A to je i tenhle cestopis a nebo reportáž jak kdo bude chtít. Víte můj názor je takový, že sto lidí je sto názorů a shodnou se na nějakém článku bude v našem státě problém. Jen jsem se chtěl podělit s mým prvním zážitkem. A poviná výbava je daná podle státu a neznalost zákona neomlouvá. A jestě na závěr ta suma na náklady je v eurech, ale nešlo my to tam napsat za tohle se omlouvám. Děkuji za všechny kladné komentáře a taky nemám nic proti těm co píšou komentáře.

118051 (0) napsal 14.01.2011 v 09:26

Jasně, komu se nepovede zaujmout čtenáře v prvních větách, je zbytek zbytečný. Jako u filmu, knihy aj.

seikos (975) napsal 14.01.2011 v 09:16

Martin.Eden: ano, máš pravdu. Nicméně uspěchaná doba není výmluvou k tomu psát podobný cestopis jaký je zrovna tohle. To by se snad vešlo do nějaké delší SMS
10 stran A4 je dost, ale ono se to nezdá, pokud je cestopis pěkný a je o čem číst. A je to doprovázeno kvalitními fotkami, určitě si čtenáře najde. Stejně tak jako ho dost lidí číst nebude, protože je moc dlouhý. To ovšem neznamená že je špatný protože je dlouhý. Ale uvidíme

118051 (0) napsal 14.01.2011 v 07:11

Seikos: Je tu jeden problém. A má ho každý. A to hlavně na netu. Chuť čtenáře číst deset A4 textu. I novináři články zkracují a to vč. publicistiky. Jak jsem uvedl, kdo má chuť si přečíst literární dílo o deseti stránkách, těch moc není. Prostě doba je uspěchaná. A je fakt, že lepší deset fotek, než text. Prostě to tak je. A na tento web se spíš hodí publicistická verze. Tedy více grafiky, méně slov.

VencaMexico (0) napsal 13.01.2011 v 21:39

Když jsem zahlédl tenhle cestopis, myslel jsem, že mám deja-vu, aneb najděte 10 rozdílů. Zde můj, dva měsíce starý: //www.motorkar...na-otocku-16820.html

Krajda (8) napsal 13.01.2011 v 21:15

seikos: Mrkni do mailu, tvůj cestopis má přijít na řadu v úterý 25. ledna

seikos (975) napsal 13.01.2011 v 20:16

Martin.Eden: návod jak má cestopis vypadat ti asi nikdo nedá. Stejně jako ti nedá nikdo přesný návod jak napsat dobrou knihu nebo úspěšný film. Ale můžeš posbírat inspiraci. Pročíst si tady různé cestopisy a názory k nim. A podle toho napsat ten svůj.
Mě má v 1/3 února vyjít můj cestopis. Je to rozsah 10 stran A4 + fotky. A taky nevím jestli se to bude líbit. Ale snažil jsem se rozepsat a dát tomu šťávu. Tak uvidíme.
Ale můj minulý starší cestopis měl velmi dobrý ohlas, tak doufám že to bude podobné
Starý cestopis:
//www.motorkari...y-motorky-14483.html

lerak.. (0) napsal 13.01.2011 v 20:14

vendys.vv Ahoj je to jak jsem myslel,stačí o chlapečka zavadit(Ty znalče) a hned začne vyskakovat.Mám rád když věci fungujou

118051 (0) napsal 13.01.2011 v 15:16

Když už ta diskuse je o kvalitě textu, ne o místech, kde motorkáři brázdili své kilometry. Jako to bylo doposud. Jedna věc je jistá, motorkáři asi nemají příliš v lásce poučování. Je zajímají místa, cesty, dálnice, dvě kola a lása k motorkám.

118051 (0) napsal 13.01.2011 v 15:14

Já si naopak na literárním serveru užíval neustálých negativních kritik hraničících s urážkami. Čeho je moc, toho je příliš.
Seikosi: Možná by tady nejen diskutéři, ale především autoři uvítali spíše názor, jak má cestopis vypadat. Pokud někdo právě neprojel celou Afriku, nestrávil v ní rok, pak není třeba očekávat stostránkový cestopis. Bohužel. Zde bych to spíše možná nazval reportážemi, pokud jsou kromě míst popsány i jisté události po cestě. Třeba nějaký veselý příběh z benzínky. Cestopis jako takový je strohé konstatování o místech, které projedeme. Možná v tomto cestopise kromě fotek chybí i lepší popis místa. To ovšem nedělám ani já. U mě jde spíš o krátkou reportáž. Možná by bylo dobré, když už nechcete ocenit autory textu, naučit se základní rozdělení žurnalistické praxe. Třeba. Byť cestopis jako takový asi nebude tolik žurnalistickým stylem, spíše literárním.

vendys.vv (0) napsal 13.01.2011 v 14:35

Pozor ! jiný názor než pozitivní, umí přijmout málokdo...
Příště autorovi napíšu názor PM, abych ostatní nedráždil...
---
Když si nechávám ohodnotit fotografie na netu, tak komentáře typu :krásňoučký,skvěloučký,rozkošňoučký na mě působí jako ČERvený hadr na býka.
Snažil jsem se věcně a konkrétně autorovi napsat, proč z tohoto cestopisu nejsem odvázaný.
Pivko: Jo, zímní depka je, a kur*vská ! Obzvláště když okolo motky chodím cca 5xdenně...

seikos (975) napsal 13.01.2011 v 08:37

Martin.Eden: cestopisů je prostě moc. A když už někdo napíše cestopis na téma GG, lidé prostě mají s čm porovnávat. A chtějí kvalitu a rozsah. Cestopis na 10 řádků textu společně s 10 fotografiemi nikoho neuchvátí

118051 (0) napsal 13.01.2011 v 04:27

Copak se to tu děje za změny? Že by nejen chvály? Ale možná je to třeba, kdo ví.

cicaVFR (0) napsal 12.01.2011 v 22:27

Á pan Červený se ozval. Ten by nám o aroganci mohl něco napsat, měl jsem co dočinění s jeho automotobazarem.

Předchozí
1 2