Grossglockner dvakrát jinak

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Rubi (45) napsal 05.09.2014 v 10:19

Krása,fotky úžasné a videjko z Malty mi připomělo můj letošní výjezd.

Milan-11 (12) napsal 31.08.2014 v 13:20

milfordoj (18) napsal 21.08.2014 v 17:25

AveKT: se startováním problém nebyl, jen ten chod to z ničeho nic sláblo až to chcíplo. Používám Championky (číslo z hlavy nedám) a nemůžu si je vynachválit. V ten moment jsem ji teda vyndal ven, byla docela vlažná, až studená, suchá a míň cihlová. Normálně bych ji dal zpátky, ale zkusil jsem preventivně jinou (stejný typ) a naskočila na druhý šlápnutí.
Asi to tím vzduchem bude, přeci jen když říkali Žlutým trabantům že to jde o desítky procent dolů, tak co mám říkat já se stopadesátkou
Nemáš někde něco o té Tvojí cestě na Stelvio? Bych si početl, cesty českých strojů za hranice ČR si vždycky rád přečtu.

AveKT (16) napsal 21.08.2014 v 12:42

Ahoj ahoj,
moc pěkný cestopis . V roce 2011 jsem byl na Stelviu s 350/354 z roku 1954 a měl sem ve výšce kolem dvou tisíc taky problémy se startováním, nakonec sem musel taky vyměnit svíčky. Myslím si, že hlavní problém je v řidším vzduchu, který změní poměry v karburátoru nastaveném na cca 400m nad mořem, směs je bohatší, ale nedostatek vzduchu způsobí snížení výkonu a horší startování. Moje třiapůle úplně přestala bublat a povadlej motor měl zvuk jak elektromor z pračky. Po odstranění nejslabšího článku (starých svíček), jsem nastartoval, ale chod se nijak nezlepšil. Dole zase ožila

docent (60) napsal 20.08.2014 v 08:47

Pěkný. GG jsem už jel na mnoha motorkách, ale nejlepší zážitky jsem taky měl ze skůtra a z dvoutaktní stopětadvácy

To Hondasl: Teda to je perla, co jsi napsal
Zítra k tobě přijedu, půjčím si tvou motorku, položím ji na asfalt a při vracení ti povím, abys nedělal Zagorku, že to na funkci nemá vliv

prk (1) napsal 19.08.2014 v 14:39

Díky za kvalitní cestopis a fotky. To si myslím, je to, co se počítá. Lokalita a motorka přesně odpovídá mému vkusu
Na 400 éček se vy… Hlavně že jsi něco zajímavého viděl a zažil. Na co by člověk vzpomínal, až mu bude 70 Taky už jsem v životě několikrát zaplatil za svojí blbost. Hlavní, že to nebylo nic horšího.

bisop (13) napsal 18.08.2014 v 16:32

za tu cestu na zetce

Gorowert (1) napsal 18.08.2014 v 10:45

Souhlasím s " Hondasl" že půjčovna nemá půjčovat báwo bez padacích rámů, padák by eliminoval celou škodu na odřeném laku padáku, ( můj je z prvního roku pěkně odřený :) ). Jinak super cestopis ,fotky i video.

milfordoj (18) napsal 18.08.2014 v 08:22

MARTIN: tak ony ty fotky jsou kvalitově zhoršený i tady, ale ne holt každý server má dostatek kapacit na kvalitnější fotky. Mít každý cestopis 200 a víc fotek kdy každá zabere 2-4MB by bylo prostě neúnosné.

Šotek : no je pravda, že teď už bych si venku cizí motorku za půl míče asi jen tak nepůjčíl Ale tak zkušenost to je a za pár let se tomu budu jen smát. A k těm krabicím, zimní večery jsou dlouhé a nudné

Šotek (96) napsal 18.08.2014 v 07:58

milfordoj>to je mi jasný, že jsi ji položit nechtěl jen si myslím, že jsi půjčením GS v rakousku trochu zariskoval a bohužel se to nevyplatilo. Taky si občas půjčím nějakou motorku za půl mega, ale na dovolený venku bych si to asi netrouf
Každopádně výlety na ČZ jsou inspirativní, třeba jednou taky proměním tu hromadu dílů v krabicích v pěknou motorku

Ziza93 (4) napsal 18.08.2014 v 00:23

Děkuji za krásný cestopis, čtivý, úžasné fotky a super video

jackalino (1) napsal 18.08.2014 v 00:06

Supr, přesně tak to cítím i já. S potěšením jsem si početl i video zkouknul . Dík

Radek2107 (49) napsal 17.08.2014 v 19:44

Nádherný fotky a pěknej cestopis.

MARTlN (54) napsal 17.08.2014 v 14:32

Jeste jsem se ted sotal k normalnimu pocitaci. Coz je posledni dobou nejakej problem, furt ipad/notebook/telefon a musim rict, ze na normalnim monitoru je to moc fajn ty fotky. Z toho alba, jak si hodil odkaz. Jenze posledni dobou nad vsim vyhrava rychlost a lidi koukaj na fotky z facebooku, kterej domrsi kvalitu takovym zpusobem, ze to fakt staci fotit nejakym telefonem za desitku...

MARTlN (54) napsal 17.08.2014 v 08:33

Fotky vyborny, cestopis ctivy a prijemny. Jsem tady jedinej, kdo motorkam nedava jmena?
Ale vazne se mi to libilo a proste spadla, to se stane... Skoda, ze to vyslo celkem draze.

jurajs (1) napsal 16.08.2014 v 22:44

Moc pěkně napsané a krásné fotky. A ta Zuzka

milfordoj (18) napsal 16.08.2014 v 17:06+1

Kdyby jste chtěl někdo kvalitnější fotky, mám je na Gůglu:

FauX : mám původní zapálko, vozím s sebou na tyhle cesty i druhý náhradní, ale naštěstí jsem je nepotřeboval a snad i nebudu (*klep klep*).

dvenohy : dle fotek super cesta, snad pŕíště. Dík za inspiraci.

Šotek : já si je "zkusit" položit teda nechtěl

koudelka_v (6) napsal 16.08.2014 v 10:13

Opět pěkné čtení a fotky!

Jirka4137 (114) napsal 15.08.2014 v 22:50

Super. Kamarád je zrovna na kývačce u polárního kruhu a spolu s ním kluci na pérácích. Příští rok vyrazím na zetce taky někam. U tohoto ročníku bych ale nevěděl která páčka.
Pěkně čtivě napsaný cestopis a super fotky. Díky.

fidlimydli (319) napsal 15.08.2014 v 20:21

Fajn cestopis, mám rád lidi co prostě sednou na cokoliv a jedou. Snad se mi podaří taky dát do pucu mou 150C, jsem zvědav, jak se to bude chovat, je to ještě hardtail.

FauX (1) napsal 15.08.2014 v 18:33

Pekny cestopis.. se cte jednim dechem

Asi si budu muset taky nekam zajet na tecku, v planu mam Berchtesgaden, dik za inspiraci a impuls ze to jde.. Mas tam zapalko klasiku nebo vape?

Milan1963 (271) napsal 15.08.2014 v 11:44

Pěkně napsané, fotky, video... Před 25 lety jsem něco podobného absolvoval na pérákovi, ale tehdy si lidi mysleli, že jsem blázen, jet na staré motorce (neveteránu) na dovolenou. Dávám, jako ve škole, jedničku !

dvenohy (1) napsal 15.08.2014 v 11:07

kusok od Malty je aj Nockalmstrase...mal si este aj tam skocit :) a BMW je na padani udelany :)

Hedwik (1) napsal 15.08.2014 v 10:33

Tak tyhle cestopisy me bavi a video na konci jako tresnicka na dortu, parada. Klobouk dolu i pred priznanim, ze polozil takovou motorku...i kdyz pri foceni, ta lepsi varianta :) Hodne stesti v dalsim cestovanim, tesim se na dalsi cestopis, bod!

Šotek (96) napsal 15.08.2014 v 10:02

Výlet moc hezký, líbily se mi i tvoje předešlé Nesedí mi oslovování motorky, ale to je můj problém, ovšem zkusit si položit GS za 15 tisíc mi přijde jako solidně vyhozené prachy, škoda
Hodně štěstí při dalších cestách

Hondasl (107) napsal 15.08.2014 v 08:54-1+3

za cestu na Zuzce

pro půjčovnu, jak můžou půjčovat motorku bez padacích rámů, kord BMW, když je jasné že dřív nebo pozdějc to lehne. 400eček budou mít nejspíš do vlastní kapsy. Těch pár odřenin nemá na funkčnost žádný vliv.

milfordoj (18) napsal 14.08.2014 v 18:15

Kontakt na Libora a Veroniku, které jsem zapomněl napsat (jako spoustu jiných věcí):
Rakouské číslo...+43 664 26 295 00

Gasthof Glocknerhof