Dolnorakouské a štýrské Alpy za tři dny

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

jiiitule (2) napsal 13.08.2023 v 21:52

Dík za prima inspiraci, byl to krásný výlet

GVIN (24) napsal 20.08.2021 v 07:34

Ahoj, díky za cestopis který mě byl inspirací. Včera jsem se vrátil a hned bych jel znovu.
Milan Brno

Romanko (1206) napsal 03.06.2015 v 17:07

vm66: Nemohu než s tebou souhlasit. Sám oblast velmi dobře znám a jezdím tam každý rok. Mitterbach am Erlaufsee máme jako základnu celý rok. V zimě samozřejmě na lyžování a v létě na motorky a trochu té turistiky (když se počasí šprajcuje). Fakt je, že poslední léta jezdíme už Vitáskem se Streetama na palubě. Tak není problém vzít i jinou, nemotorkářskou výstroj. Ze "základního tábora" pak vyjíždíme do okolí, na mapě řekněme poloměr ca. 80-100 km. Je to přesně ten typ cest, který miluji. A tím, že tyto Voralpen (popř. Ostalpen) ještě nejsou opravdové velehory, je tu neskutečné množství cest a silnic a v podstatě každá je výborná pro svezení na motorce. A i když je už znám, neomrzí se. I letos se sem chystáme aspoň jednou. A jako bonus mají takříkajíc v každé druhé dědině koupaliště. Na směrovkách značeno "Freibad". A přidávám pár fotek.

vm66 (1) napsal 05.01.2015 v 23:18+1

Důrazně všechny varuji, aby do této oblasti za žádných okolností nejezdili !!! Ve chvíli, kdy vyjedete z města Horn, směrem na Langelois údolím říčky Kamp, se vám na obličeji začne usazovat nepřirozený škleb. A pokud to cestou kolem Dunaje vezmete v městečku Spitz doprava na "Romantikstrasse", tak si koutkama začnete olizovat ušní lalůčky. A pokud to přes všechna má varování dojedete v totální nirváně z neskutečně točených, luxusních silnic a záplavy hor, jezer a lesů až do Annabergu, Mariazellu, nebo kdekoliv kolem, tak vám ten debilní výraz zůstane po celou dobu pobytu, dokud ho nevystřídá protáhlý ksicht smutku, že jedete pryč... :´- . Navíc je oblast silně návyková, kdo jednou zkusí, pořád už musí ! Byl jsem tam loni v květnu a já tam prostě musííííím znovůůůů !!!

carlos_sackal (-1) napsal 02.05.2014 v 14:21

Díky za c:Pis. Letos to jedeme, přidáme 1 den navíc. Máš nějaké doporučení, kdyby jsi měl jeden den navíc, kam by jsi zajel? Díky předem. Určitě se zorientujeme, ale už jsi tam byl, proto se rovnou ptám. Jinak drž palce, 19.6 vyrážíme
Karel

majki.t (3) napsal 19.06.2013 v 21:08

Pěkný článek,okolí Mariazell mohu všem doporučit.V loni jsem tam kempoval 5 dní a bylo furt kam jezdit po okolí.Krásný kraj a není to daleko .

Honzin. (0) napsal 14.06.2013 v 12:03

Děkuji všem za hodnocení Je to můj první článek na motorkářích a je to upravená verze ze soukromého webu fazer.4fan.cz Máte samozřejmě pravdu, že je s tím hodně práce a to je taky hlavní důvod, proč další články zatím nevyšly.

Titusi, cestuju buďto sám, nebo s manželkou či synem (jako spolujezdcem) a tak mi to zatím vyhovuje. Jednou jsem byl na výletě se známejma, ale jeli na můj vkus hodně rychle a to mě dost odradilo.

titus (42) napsal 10.06.2013 v 21:45

Dobrý
Honzo, jezdíš sám?

AliFZS1000 (21) napsal 10.06.2013 v 21:13

Perfektní Díky za výborný tip, zařadím ho do dovolené

Teknomax (0) napsal 10.06.2013 v 20:06

Moc hezké :) hned bych vyrazil! chválím suprově popsanou cestu a moc pěkné fotky! Díky

Pavel_T (3) napsal 10.06.2013 v 18:45

K diskuzím u cestopisů se nepřipojuji, přijde mi to škoda času, ale tohle musím pochválit. Ač destinace za humny, nebo právě proto, pěkně napsané a hodně inspirativní. A kupodivu do tebe nikdo nereje, zatím. Jen fotek mohlo být o trochu víc, i když lepší tohle než 200x to samé. Chystám fotky z letošní cesty do Bosny, ale radši je plácnu na Rajče a sem do profilu dám jen pár fotek a odkaz. Díky

XDRBB100 (3) napsal 10.06.2013 v 16:52

Moc hezky napsané Dobrá inspirace třeba na víkend. Díky.

rudirt (45) napsal 10.06.2013 v 11:50

Móóóc pěkné-prostředí,ubytování,zajímavosti,fotky
a v neposlední řadě popis. Je to oblast krásná, zajímavá a možno trochu neoprávněně z naší strany zanedbávaná - třebas proti GG. DÍKY!!!

Blueskye (1) napsal 10.06.2013 v 09:19

přesně to, co jsem potřebovala ! námět , který nakopne.
super a díky !!

-HARYS- (28) napsal 10.06.2013 v 08:59

Paráda! Pěkná motivace pro motovýlety!!!

mikni (103) napsal 10.06.2013 v 08:52

Pěkné, hezké fotky a ty odkazy jsou fajn

Arteta (0) napsal 15.05.2013 v 19:40

Zvedám palec , perfektně stylově popsáno včetně hezkých fotografií. Jen více takových článků .