Motovýlet po západní Evropě

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

kobza79 (2) napsal 11.07.2016 v 21:48+1

Slušnej výkon. Moc hezky se to četlo.

Bings (23) napsal 14.07.2014 v 13:40

Pánové smekám, trošku megaporce kilometrů, ale jinak určitě skvělej výlet. Před dvěma dny jsem se vrátil z tripu přes Chorvatsko a Bosnu. Najeto 3200 km a měl jsem ježdění plný brejle, obzvlášť po deštích, které nás potkali. Dejte vědět jestli něco vymyslíte na příští rok, třeba se přidám. Zatim to vidim na Itálii, ale čert ví :) Hodně kilometrů bez nehod

Jardas444 (10) napsal 07.07.2014 v 22:09

Parádní dovča , trasa a napsaný cestopis .Taky jsme s kámošem byli letos v dubnu ve Španělsku,Gibraltaru,Portugalsku,Andoře a Francii.Je to tam parádní a hlavně vnitrozemí Španělska je úžasný.

Miliny (1) napsal 07.07.2014 v 08:23

Všem děkujeme za komentáře. Snažili jsme se to napsat tak, aby to lahodilo oku čtenáře. A hlavně taky tak, abychom si sami za nějaký čas vzpomněli, kde a co se dělo.

janky (12) napsal 06.07.2014 v 09:18

Úžasný čtení o úžasný cestě. Zavzpomínal jsem při čtení na mnoho míst i na stejný problémy s penězi po přejezdu z Fr do Švýcar, kdy po natankování nebylo čím zaplatit... Až po čase doma člověk zjistí proč..No, ponaučení pro příště platit hotově. Přeju vám hoooodně km venku i doma

kastro (8) napsal 06.07.2014 v 08:58

sec-sakra dobře a zábavně napsané, parádní dobrodrůžo, chlapi přijměte poklonu, solidní výkon.

FatBoy105th. (31) napsal 05.07.2014 v 10:53

Manzak : mozna mas pravdu FRF na uctence je info pro Frantiky, to vim. Ale kdyz jsem si vynasobil udaj ve FRF x kurs Euro, tak mi vysla presne castka, kterou mi zablokovali. Ale mohla to byt nahoda a pravdu mas ty Za dva tydny tam zase jedu, tak to proverim
Jinak kluci fakt dobrej trip , clanek a fotky

-HARYS- (28) napsal 04.07.2014 v 13:08

Nádherné,luxusní fotky!!!

Manzak (5) napsal 04.07.2014 v 12:26

FatBoy105th, ale tak to neni, franky jsou jen informacni udaj pro frantiky, uvadi se to vetsinou i na uctenkach z obchodu, je to pouha nostalgie. Automaticky pumpy ti tady ve Francii strhavaji (blokuji) vyssi sumu, protoze nejdriv platis, a pak teprve tankujes, a tankovat muzes jen do castky co ti bloknou. Kazda pumpa to ma trochu jinak, nejcasteji 120 - 140E, a jsou i pumpy kde si muzes navolit nizssi castku, treba 70E. Ty penize ti vraci po domluve mezi tvou bankou a pumpou, coz se muze v dobe kdy se nepracuje, napriklad vikend, trochu neprijemne protahnout. Je lepsi tankovat na dalnicich nebo vetsich mestech kde jsou pumpy s obsluhou.

Qjetináč, pekna cesta, a je to i dobre napsano, tak se to da cist. Pripomina mi to ty zajimavy cestaky co se kdysi objevovaly na mototuristice.

Qjetináč (0) napsal 04.07.2014 v 12:09

Škoda, že o tom nikdo nepsal. Nebo jsme se to alespoň nikde nedočetli. A to jsme přečetli hodně materiálů, než jsme se vydali na cestu. Aspoň bychom s tím počítali a nenervili pak v portu, že nemáme ani vindru :)

FatBoy105th. (31) napsal 04.07.2014 v 08:53

Jeste k placeni kartou ve Francii u benzinek . Nekdy se stane, ze platis treba 20Euro. Na listku z automatu Ti vyjede listek s cenou v Eurech i byvalych francich FRF. Coz je v tomto pripade cca 131 franku FRF. Ovsem spravce karty/banka Ti nespravne zablokuje platbu 131 Euro ...nez se castka zauctuje na Tvem uctu , tak to par dni trva, ale potom Ti banka strhne skutecnych 20Euro. Je to takova neprijemnost. Ale jinak Bon voyage

rasoni (8) napsal 04.07.2014 v 07:51

Super cestopis , pěkné počtení a fotky

-MP- (9) napsal 03.07.2014 v 22:15

Výborný Já se vrátil z Francie před dvěma týdny , a taky mě to tam bloklo kartu . Jen jsem to tam neřešil , vytáhl jsem druhou a platil s ní . A když jsem se vrátil tak ta první už zase fungovala , a až teď jsem pochopil jak tomu je .

Qjetináč (0) napsal 03.07.2014 v 15:43

Díky všem za komentáře! Je na co vzpomínat! Byla to jízda! Tu Sierru Nevadu jsme těsně minuli východně, ale skoro celou dobu byla vidět. Kdybysme tam jeli, nedostali bysme se k té šílené ploše skleníků El Ejito <-> Almeria a my, teda hlavně já, jsme to chtěli vidět. Jinak ten jih Španělska byl pěkně hornatý, tak jsme si serpentinek užili i tak ;)

Wilda69 (7) napsal 03.07.2014 v 12:42

To byl ale slušný výkon Závidím... Moc pěkně napsaný

FatBoy105th. (31) napsal 03.07.2014 v 11:42

Pecka cesta krasny vzpominani 2013 jsem to dal krome Normandie jako pres kopirak Silnice kolem Verdonskeho kanonu, Pyreneje, Los Picos,nechal jsem tam gumy Sintra je na dva dny chozeni . Jeste jste meli zajet do Granady a vyjet na Sierra Nevada. Pres 30km tahlych zatacek furt do kopce hned bych to zase jel ...At to jezdi

Miliny (1) napsal 03.07.2014 v 10:14

Díky za upozornění, musel jsem se překliknout. Datum je od 18.4. do 8.5.
A to je definitivní. Nějak jsem to poplet i v textu.

Alexanderovic (32) napsal 03.07.2014 v 10:06

Slusna davka! Jen (Začátek cesty 18.03.2014; Konec cesty 06.03.2014) mi nak nesedi

Fullgas1 (746) napsal 03.07.2014 v 09:14

Paráda

31081 (666) napsal 03.07.2014 v 09:05

Pánové smekám,závidím,krásný výlet a na tom SVčku taková porce kilometrů,hmmmm

MarekD (8) napsal 03.07.2014 v 06:31

Hezká cesta a máš to moc pěkně sepsaný. Já bych si to kvůli zimě a tomu pořádpršení tolik neužil. Jste dobrý, přeju spoustu dalších šťastných km.

Evorinka (5) napsal 03.07.2014 v 01:08

Tak tento cestopis mě pohladil po duši. především ta portugalská část. V Lisabonu žiju už tři roky a úplně jsem v duchu projížděla zatáčkami kolem Sintry s vámi , moc pěkně popsáno. Pumpy ve Francii jsou fakt zrada, nám se tam stalo to samé, akorát že to při každém tankování bloklo 130 euro, a najednou byla kreditka přečerpaná a peníze nikde..
Super výlet, díky za fajn čtení!