Faro 2012 alebo Veľký okruh Pyrenejským poloostrovom.

Motodovolenka naprieč západnou Európou na motocykli yamaha FZ1 n s cielom návštevy najväčšieho moto zrazu v Európe Faro.

4.7.2012

Svoju cestu sme začali o 4:35. V Nových Zámkoch bolo zamračené. Dážď nás však chytil až na Rakúskej diaľnici. Za diaľnicu z Udine po Benátky sme zaplatili 8, 90 eur. Benátky sme stihli popozerať za krátky čas a našli sme všetky známe pamiatky. Problémy nastali až večer, keď sa schyľovalo k búrke a nevedeli sme nájsť nocľah. Nakoniec sme to vyriešili stanovaním za čerpacou stanicou na diaľnici.

5.7.2012

Po prebudení  raňajkách v Lidli sme si to namierili do Lamborgini múzea. Po dlhom blúdení sme ho konečne našli ale na naše nešťastie nám oznámili že je v ten deň zatvorené pre verejnosť.  Našou ďalšou zastávkou bol rodný dom Enza Ferrariho v Modene. Vedľa domu bolo vybudované múzeum, kde sme zaplatili vstupne 11 eur. Pani, ktorá predávala lístky nám oznámila, že ďalšie múzeum je v Maranelle. Váhali sme či tam isť, nakoniec sme tam išli a oplatilo sa. Toto múzeum je oveľa rozľahlejšie a zaujímavejšie. Pred budovou ponúkali rôzne modely aut na skúšobnú jazdu. Pol hodina 60 euro. V múzeu sa nachádzali všetky motory z F1 , monoposty , historické automobily aj nové modely ferrari. V obchode so suvenírmi boli maličkosti ako použití piest z ferrari za 600 €.  Ďalším cieľom bola Bologna,kde bol najväčší problém zaparkovať.
Po prezretí mesta sme si dali tú najlepšiu zmrzlinu na svete za 3 eura kopček. Začali sme hľadať miesto na nocľah. Smerové tabule nás doviedli až na odľahlé miesto na kopci, kde sme síce objavili kemp, ale po vtipnom rozhovore so správcom vysvitlo že ide o nudistický kemp pre nemeckých dôchodcov. Z dôvodov vysokej ceny za jednu noc sme ho nakoniec odmietli. Za tmy sa nám nakoniec podarilo nájsť celkom pekný kemp smerom na Florenciu.

6.7.2012

Ráno sme sa naraňajkovali v mekáči a smerovali do Florencie.  Motorku sme zaparkovali takmer na námestí, takže sme mali blízko všetky pamiatky. Rôzne múzeá socha Dávida, námestia a asi najznámejšia pamiatka most Ponte Vecchio.  Po prehliadke mesta sme sa vybrali do Pisi, kam viedla bezplatná diaľnica. Nakoľko do šikmej veži chceli vstupne 12 euro, túto atrakciu sme si iba odfotili. Cestu do Janova a Savony sme tiež absolvovali bezplatne , nakoľko sme pri výjazde z diaľnice jednoducho  počkali na platiace auto a sup za nim. Večer nastali opäť problémy s hľadaním kempu. Nakoniec sme kempovali   v kempe Gameragma  v kopcoch neďaleko Savony za cenu 22€ .

7.7.2012

V ranných hodinách sme  navštívili  hypermarket  Conad a spravili si piknik na lavičke pri parkovisku.  Potom sme smerovali  do Fancúzska. Chceli sme ušetriť za diaľničné poplatky ale nebolo to možne nakoľko jazda po pobrežných cestách naberala slimačie tempo. Na hraniciach s Francúzkom sme zaplatili 12,20€ za diaľnice. Popozerali sme Monaco , prístav , trať F1. Nasledujúce kilometre viedli  cez Nice do St. Tropez.  Pri Nice sme prvý krát okúsili vody azúrového pobrežia. Po osviežení prišla menšia nepríjemnosť , keď sme zistili že autonabíjačka z lidl a fotoaparát nikon kamaráti nebudú.  V St. Tropez sme šli na istotu a zaparkovali 5m  od policajnej stanice, kde sme si vychutnali fantastickú pizzu a pomoc majiteľa, ktorý nám dobíjal fotoaparát cez notebook.  Ferrari ,lamborghini, maseratti sú na každom kroku, no za zmienku stojí porsche 356 speedster s neuveriteľným zvukom.  S blížiacim sa večerom sme sa začali obzerať po kempe.  Kemp v ktorom sme nocovali v roku 2009 bol zatvorený a sediaci majiteľ nás informoval , že tu žiadny kemp nie je . Nakoniec sme sa ubytovali  cca 25 km pred mestom Toulon.

8.7.2012

Ráno sme si to zamierili po bezplatnej diaľnici do Marseille , kde sme našu pozornosť venovali Noter dam de La Guarde  a pevnosť If.  Z Marseille sme si to namierili na Arles. Cesty  boli lemované klasickým francúzkym vidiekom  a množstvom viníc. Prekvapil nás veľký počet stopárov ,ktorý mali rukavice so vztýčeným palcom  v asi 5 násobnej veľkosti, ktoré im vôbec nepomohli. Cestou sme sa zastavili v meste Montpellier , kde nás  prekvapil fakt ,že v nedeľu vo francúzkom veľkomeste sa nedá nič nikde nakúpiť. Nakoniec sme to vzdali a zamierili smer Seté, Agde. Rozhodli sme sa, že dnes si trošku oddýchneme , preto sme našli kemp v Agde za 15€., ktorý bol asi 150 m od pláže. Pri kúpaní na pláží moju priateľku napadol krab. Spiatočnú cestu do kempu  sme si spríjemnili pizzou a pivom Duff.

9.7.2012

Na raňajky sme si dali francúzku paštétu z husacích pečienok s francúzkou bagetou. Cestou do Perpignanu sme kúpili v carefouri sieťovú usb nabíjačku, ktorá sa opäť ukázala ako nevhodná k nikonu. V meste Perpignan sme mali jediný ciel  a to slávne väzenie, ktoré bolo pre nás veľkým sklamaním. Kým sme zistili , že  to „malé červené“ je to čo hľadáme ubehlo asi pol hodiny. Ďalším cieľom je štát Andorra. Cesta do nej viedla cez prekrásne hornaté prostredie, serpentíny. Brána do Andorry sa nám otvorila cez Pas de la Casa s nadmorskou výškou 2400 m.n.m.  Andorra je známa svojimi duty free shopmi, v ktorých sme našli hlavne alkohol cigarety a sladkosti. Cestou do hlavného mesta Andorra la Vella sme sa kochali krásnou scenériou, ktorú dopĺňali oblaky  v našej výške.  Prekvapením bola pre nás cena 1,2€/liter benzínu, keďže o 200 km späť sme tankovali za takmer 1,6€/liter. Cestou do Španielska sme ešte ozdobili naše kufre nálepkou AND. Na hraniciach nás prekvapila kontrola, ktorá nechcela vidieť naše pasy, ale našu batožinu, či neprevážame veľké množstvo cigariet a alkoholu. Po otvorení  jedného z kufrov  colníka ovial vánok našich spotených  tričiek a ponožiek pochopil  ,že druhý kufor je otvárať zbytočné.  S úsmevom na tvári zahlásil No alcohol, No cigarette  OK. A my sme mohli prekročiť hranicu do Španielska , kde samozrejme nemohla chýbať pamätná foto.  Niekoľko km v Španielsku sme našli kemp cena 21,8€ bola prijateľná. V noci bola celkom slušná zima, nakoľko sme boli v dosť veľkej nadmorskej výške.