Polsko: 600 m pod zemí, Vlčí doupě i Balt

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Jardas444 (10) napsal 17.01.2013 v 22:45

Super počteníčko .Letos chceme s klukama jet Polsko taky.

manxt6 (1) napsal 12.04.2012 v 18:46

super v polsku jsem byl loni.a vcelku spokojen.uz jen ze je tam co k videni a benal je lacinejsi.tak nejak se svezu za min a vic okouknu.a polaci?ti jsou v pohode a ochotni.letos se tam chystam zase.tak zdar.

Pabol (6) napsal 11.04.2012 v 20:04

polsko jsme jeli teď 3 roky po sobě a má fakt něco do sebe. Super země

PetrK91 (1) napsal 11.04.2012 v 14:50

To marťas-R1: Letos budu dělat papíry na neomezenou, ale i tak myslim, že si na něco silnějšího ještě chvíli počkám Ale díky za nabídku, taky se tam chci jednou podívat

marťas-R1 (0) napsal 11.04.2012 v 00:22

supr počtení, pořiďte silnější stroje a vyražte v létě s náma na balkán (chorvatský pobřeží, černá hora, bosna)... jinak proti nižší kubatuře nic špatnýho, loni jsme u balatonu potkali 2 pionýra s českou spz - klobouk dolů

Vejfuk (0) napsal 10.04.2012 v 19:04

Ahoj,
vy jste předpokládám byli u "54.208275,21.593743" (Lesniewo gorne, těsně před dokončením, ale neprokopán splavný kanál), pak je ještě "54.212782,21.588145" (śluza Leśniewo Dolne, dokončené jenom základy).

Souřadnice té dokončené "šluzy" jsou "54.252258,21.578785". Jmenuje se "Sluza Guja". Je taky na tom kanale Mazurskim, směrem na sever blíže k Rusku, na druhé straně Jeziora Rydzówka.
Koukni třeba na //www.youtube.com/watch?v=SmcAuWRla4A . Ale můžu říct, že žádné video ani fotka zdaleka nevystihuje skutečnou hloubku nebo atmosféru u toho zdymadla. Je to fakt fakt docela zážitek .

Kdyby něco, stačí se zeptat.

Vejfuk

PetrK91 (1) napsal 10.04.2012 v 18:41

To Bilas: Dík za pochvalu, doly byly opravdu super. Taky jsem přemýšlel nad tím, proč se u nás všechny doly zaváží, podle mě by se určitě zájemci našli. Asi by to bylo drahý udržovat.
To, aby si Petr koupil jinou motorku jsme už taky navrhovali
Jinak Tvůj cestopis jsem taky četl máš tam ode mě komentář.

PetrK91 (1) napsal 10.04.2012 v 18:35

Všem moc děkuju za komentáře.

To Vejfuk, sedli01 : Petr se nám ztrácel, protože mu všude chcípala motorka. Ale za stav motorky může vždy a jedině majitel!

To Vejfuk: Mohl bys mi poslat souřadnice, nebo aspoň název toho zdymadla? Určitě kdybych tam měl cestu tak ho chci navštívit.

To sedli01: Jinak jsem moc rád, že máme pravidelnýho čtenáře. Opravdu to potěší Letos máme v plánu cestu podél Vltavy a Slovinsko. Uvidíme, jestli vyjdou obě nebo alespoň 1.

To Martin.Eden: Mě teda spíš přišlo, že tam je to horší, ale to je věc názoru a taky záleží na tom koho jsme zrovna potkávali

To wiking: Jak dlouho už nebydlíš ve Zruči? Já jestli Tě můžu znát, nebo ne

To Jirka4137: Proč myslíš, že 3 jsou nejhorší počet? Já právě považuju za optimální 3-5 motorek. Jinak děkuju za tipy. kdybychom měli cestu, určitě se ozvu.

To valasek: Četl jsem Vaše supr cestopisy o cestě kolem Evropy. Když jsem o té duně psal, tak jsem si na to vzpoměl. Ale na wikipedii jsem našel tohle: "Nejvyšším bodem Viselské kosy je nejvyšší stálá duna v Evropě Wielbłądzi Garb, která se nachází na severovýchodním okraji města Krynica Morska. Její vrchol je v nadmořské výšce 49,5 m." Asi tam bude důležité to slovo stálá. Nicméně, ta kterou jste navštívil Vy je o moc hezčí a už spřádám plány na její návštěvu

Bilas (0) napsal 10.04.2012 v 18:22

tak jsem to dočetl do konce a fakt dobrý...
s moto jste si opravdu užily svoje .. to nezávidím. Byl jsem tam loni taky ( viz. rychlovka do polska ) a škoda že jsme nenavštívily ty solné doly.zaujaly mě moc . zdymadla jsme hledaly ale nenašly, nebo spíš jsme se na ně z časovejch důvodů vybodly. Třeba příště... tak spoustu štastnejch kilometrů přeju !!! ... a at si Petr pořídí lepší moto ...

valasek (153) napsal 10.04.2012 v 13:16

I moje první větší cesta za hranice vedla kolem celého Polska. Stopem a už opravdu hodně dávno. Obzvlášť oblast Mazurských jezer je kouzelný kráj. Pokud se ale jedná o jejich "nejvyšší" dunu v Evropě - 49,5m pak jsem vylezl na další "nejvyšší". Pro změnu ve Francii- Duna du Pyla Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pohled na dunu z jihu
Jiný pohled na dunuDuna du Pyla (též Duna de Pyla) je nejvyšší duna v Evropě. Momentálně je vysoká 107 metrů a nachází se 60 km jihozápadně od Bordeaux, těsně u mořského pobřeží Biskajského zálivu. Je to oblíbená turistická atrakce. Pod dunou se nachází písečná pláž, která je však nebezpečná kvůli vysokému přílivu.

Duna vzniká navíváním písku z mořského pobřeží. Ačkoliv se jedná o chráněnou oblast, poslední dobou duna ohrožuje vnitrozemí. Rozšiřuje se rychlostí 5 metrů ročně (což znamená 15 000 m2 lesa) a již pohltila několik cest a budov.[1]

Rekreačně se duna využívá k paraglidingu

bower (2) napsal 10.04.2012 v 09:02

jste super cestáci já v Polsku ještě nebyl

Jirka4137 (114) napsal 10.04.2012 v 00:26

Bezva výlet.Dobře napsaný cestopis.Ze zkušenosti vím že jezdit ve třech je ten nejhorší možný počet tak taky gratuluji že jste bezva parta a zvádáte to.Z tipů na výlet.Určitě se zastavte v Křelově u Olomouce.Mají tam moc pěkný pevnostní port.Hrady u nás a na SK taky nemají chybu.
My se vracíme každý rok do okolí Znojma a pořád objevujem nové věci.Letos jedem na hrady k hunům.Taky bych se rád mrknul znovu na východ SK Zemplínská Šírava má pořád svoje kouzlo.Pokut pojedete na východ republiky klidně dejte vědět pomůžu zařídit ubytování.Jirka Zlín.

wiking (7) napsal 10.04.2012 v 00:07

Zručáky zdraví bejvalej zručák, teď bydlim kousek od polský hranice tak sem tam každou chvíli, dneska hlavně na nákupy. Ale na dovolenou tam jezdim už asi deset let a je tam pořád co objevovat.A nepotkáte tam skoro žádný čechy a rozeřvaný němce.Díky za pěknej cestopis do ruska to ani nezkoušejte, zatkla mě na hranici Straž graniczna, a jinak szerokej drogi.

Martin.Eden (0) napsal 09.04.2012 v 17:17

Cesta super, já letos asi taky Polsko. Pokud nedojedu až do Estonska (problém peněz), tak jistě Gdaňsk, Varšava, Mazurská jezera, Krakov, Osvětim, atd. Minulý rok jsem byl v Lešně. A je fakt, že polské silnice jsou dobré a kamionisti? No, u nás jezdí hůř.

mara.k (0) napsal 09.04.2012 v 14:42

To ste měli veselej vejlet

sedli01 (2) napsal 09.04.2012 v 14:03

Suprovej cestopis, četl jsem už i Slovensko, tady bylo vidět že už tak nějak víte jak na to. Jinak ty problémy s motkou, je pravda že baterka není zas tak drahá, ale docela mě překvapilo že se vám tak často ztrácel, to jste měli takový rozestupy, nebo jezdil pořád poslední? Jsme zvědavej na cestopis z letošního roku !

Finč (89) napsal 09.04.2012 v 12:57

Taky se letos chystám do Polska, díky za inspiraci Jinak dost obsáhlý cestopis...

matoj (1) napsal 09.04.2012 v 12:17+1

cestopis pekný, ale vybrať sa na cestu s takou haraburdou - nepripravenou motorkou, je dost ..no čudné ale inak fajn

Vejfuk (0) napsal 09.04.2012 v 10:32

Jinak na Kanale Mazurskim, kousek od toho zdymadla jak jste byli je ještě jedno, z velké části dokončené a mám dojem, že i pracovalo...rozdíl hladin je tam mám dojem 18 metrů (jedno s největších v Polsku, možná dokonce největší). Spouští se tam na lanech kajaky přímo do komory a pluje se dál směrem na Rusko. Docela stojí za vidění. Jenom tak kdyby jste měli příště cestu kolem

Vejfuk (0) napsal 09.04.2012 v 09:38+1

Super cestopis! Do Polska jezdím každoročně minimálně na 10 dní na vodu a atmosféra je parádní. Ať už jde o lidi, krajinu atd... . Ale ten Petr...dokáže se sám vyčůrat a najít při tom sám cestu z kalhot? Podle cestopisu mi přišlo, že kdyby ho někdo někam otočil a řekl "jdi", tak šlape ještě teď . Na příštím výletu si ho raději připoutejte k motorce na vodítko .

Hnilda (36) napsal 09.04.2012 v 08:52

Krásně se to četlo palec dolu za Petra zdá se že to podcenil jinak oprvdu pěkný. Díky

Gerďas (2) napsal 09.04.2012 v 08:10+2

Polsko je bohužel nedoceněná země,je tam spoustu úžasných míst o kterých normální smrtelník nemá ani tušení...Článek super