Polsko 2012

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

prebla (87) napsal 24.10.2022 v 14:54

Ahoj,najdi si jako cíl JÍZDU a budeš spokojen.

radeklenka (0) napsal 11.09.2020 v 16:54

Jsi frajer, klobouk dolů.

FERMR (0) napsal 13.02.2015 v 18:14

Pokud dozrál čas a letos se chystáš na sever a sneseš parťáka-jedu letost do Tartu.

huhla (2) napsal 14.01.2015 v 17:15+2

Zdravím a tleskám za odvahu.No a můj komentář?Není přece vůbec důležité na čem fachčíš(do světa jezdí i synci na pinckách a pardálové na všech typech jav a čezet) a taky není umění mít v kešeni spoustu prachů a jet na mazlíkovi za 300000,- ale je umění jet sám a nevědět jestli dojedeš.

Rpg7 (1) napsal 22.02.2014 v 10:49

Martine, jsi fakt odvaha, ale příště jeď aspoň ve dvou. Já bych sám do zahraničí nejel stejně palec nahoru

biker-fox (7) napsal 10.08.2013 v 00:45+1

Precetl jsem clanek i vsechny komentare. Nebudu svym komentarem rozpitvavat sve pocity a myslenky, ale popreju ti Martine jeste hodne ujetych km bez problemu a snad jen jeden postreh... proc musis mit 70tis na uplne novy skutr 125 ccm? Vzdyt i na ojetem v dobrem stavu se daji zvladnout ty same zazitky !

Pavliiis_ (6) napsal 30.07.2013 v 19:40+1

Trochu depresivní, ale hodně poučný. Dočetl sem až do konce a pak sem asi tak 5 minut jen seděl a přemýšlel. Nejezdi sám, potřebuješ oporu. Četl sem tu na motorkářích o klukovi co jezdí na simsonu nízkonákladový cesty na balkán a tak. Najdi si někoho s kompatibilní motorkou a vyražte v partě.

mekus (1) napsal 06.05.2013 v 23:02

klobůkk dole gaťata hore ,,řit posrana 50 ccm pomalá---přeji zdraví kup si motorku a užiješ si to pořádně

Rajce2 (26) napsal 23.01.2013 v 17:37+2

Tak jako odvaha ti nechybí, odhodlání taky dobrý, ale příště trošku víc promyslet Ty dálnice bych asi vynechal na čemkoliv - 1.tam nic nevidíš (a o to asi u mašin trošku de), 2. všichni jedou jak hovada, 3. neni to náhodou pro vozidla, který nedaj ani 80km/h zakázaný?

ALE...ti, kteří píšou "počkej rok,dva a našetři si" to píšou, protože ví (respektive si to myslí a věří tomu), že oni za těch pár let budou pořád zdraví a plní sil...ale člověk se zdravotníma komplikacema, kterej už si něco v nemocnici pobyl, moc dobře ví, že nějaký to příště už vůbec nemusí bejt a proto jede hned! ...tak to vidim já
Každopádně tu stopětadvácu pořiď a uvidíš, jak budeš lítat - jeslti dáš na 50ccm 500km denně - no ty krááávo Tak to na 125ccm budeš za 14dní koukat z Vladivostoku na Japonsko

Martin.Eden (0) napsal 18.01.2013 v 16:36

Děkuju za komentáře, s cestováním konec není, ale nyní více píšu, než cestuju.

Bob13 (1) napsal 09.01.2013 v 20:31

jseš dobrej dobrodruh,ale přesně to se mi líbí.Jen bacha na zdravíčko-to je důležitější než to kam až dojedeš.

Jardas444 (10) napsal 05.01.2013 v 21:49

Martine,to co ses rozhodl absolvovat také nechápu.Ještě bych to pochopil u 15 ti letého kluka ale u tebe?Kdybys jel po Čechéch,tak se 4000kč.si užiješ mnohem víc a bez stresu.A co se týká stanu,spacáku atd.tak jak psal valasek,dnes jsou suprové věci.Já osobně cestuji na motorce ale i jezdím na vandry a spát pod širákem v 0°C nebo i v -5°C není problém.Našetři si nějaké kačky,kup si kvalitnější věci a cestuj v klidu u nás a nestresuj se jízdou do ciziny.Přeji ti pevné zdraví a lepší zážitky na motorce.

Buduli (0) napsal 29.12.2012 v 13:06

Klobouk dolu...na skutru ja jel jednou okruh 300km na svém bývalém skůtru a hned se rozsypal totálně variátor

Hnilda (36) napsal 28.12.2012 v 21:41

Martine,ačkoliv tě motorka evidentně baví a cestuješ rád tak tohle si posr*l kašli na rekordy a užívej si to v naprosté pohodě o tom to přeci je nemá žádnej smysl dělat na tom prskoletu 500 km za den tak to příště naprav a dej do toho více rozumu a taky více ohledu na tvůj zdravotní stav.

hurrican (-12) napsal 28.12.2012 v 18:30

Ten skútr vypadá dobře, je na velkých kolech, což je na cestování dobré a nemusí ho hned měnit za nový. Stačí dát válec 100ccm odstranit restrikci a vyměnit CDI a pojede jak 125-ka

kratop00 (3) napsal 28.12.2012 v 18:22

Musím říct, že souhlasím s většinou negativních příspěvků. Na druhou stranu když se pokusím to vidět Martinovýma očima. Řekl bych, že je to motorkář srdcař. Kdo neví jaké je to být hedikepovaný(snad tímto slovem Martina neurazím) tak tento cestopis nepochopí. Jezdit se dá na čemkoliv, ale pokud není člověk úplně OK, tak si musí dávat menší dávky km/den. Asi na tom Martin jako hendikepovaný není finančně tak dobře jako většina lidí co tu vystavují cestopisy. Doporučuju Martinovy, aby zkusil na příště vyrazit s člověkem který pojede na podobně silném stroji a hlavně takovým, aby Martina držel pevně "nohama na zemi". Pak si jizdu užije a nebude to připomínat boj o holý život. Zmiňovat se o finanční rezervě nemá ani cenu. Zkus si jeden rok odříct jeden takový výlet a raději si ty zbytečně utracené penízky ušetřit a zkusit to za 2 roky. Mrkni se na film Bezstarostnou jízdu z roku 1969 s Fondou a Hopperem. Neřeší čas a ujeté kilometry, ale hlavně si tu jízdu užívají. U 50ky to platí dvojnásob.

Kov (23) napsal 28.12.2012 v 16:50+1

Mně to přišlo jako bys někam vyrazil poprvé v životě To jsi nesledoval předpověď počasí,nevěděl co máš za vozidlo, neodhadnul náklady na cestu plus rezerva,atd,atd? Je vidět,že řešíš nějaké vážné problémy. Tak se drž a příště si to líp naplánuj. Dá se i s pár kačkama v rozumné míře pocestovat.

Lostoros (20) napsal 28.12.2012 v 13:43

Mě to po literární stránce velmi pobavilo...

Milan1963 (272) napsal 28.12.2012 v 12:24

Zajímavé čtení. Docela Tě obdivuju, ne kvůli skútru 50 ccm, já v 16 jezdil na pionýru po ČSSR a lidi mě měli za blázna, ale kvůli zdraví. Být Tebou, asi bych nejel. S tím Polskem máš ale pravdu. Byl jsem tam letos a postavit stan v kempu? Nemožné. Kde má kemp být, není. Spal jsem nadivoko. Ušetři penízky a klidně na 50ce jed' k Atlantiku. Věřím, že bys dojel. Ale jen se slušným zajištěním.

milda65 (2) napsal 28.12.2012 v 08:42

Z předchozích Martinových cestopisů jsem si myslel, že ho chápu, ale tento poslední mě nějak rozhodil a zavání to opravdu hazardem. Souhlasím s SEIKOSem i s SEDLIm01. Kam se pořád za každou cenu žene? Přesto přeji Martinovi další bezproblémové kilometry v sedle, ale vždy s rozmyslem

seikos (975) napsal 28.12.2012 v 08:32-2

Chlapi, Martinovi to říkáte zbytečně, ať si koupí silnějšího skůtra. Tohle je jeho asi už pátý cestopis a každý z nich byl stejná schíza, kde se pral s nedostatečným výkonem a nepřiměřenou dobou jízdy.
A vždy se našlo mnoho lidí, kteří mu doporučovalo tu padesátku prodat a pořídit 125. A zcela zbytečně. Martin se rozhodl spáchat sebevraždu pod koly kamionu, tak ho nechte v klidu a míru svůj úmysl dokončit.

alexa7 (101) napsal 28.12.2012 v 01:05-2

Máte tak peknu krajinu,/ no neverím že ti už nemá čo povedať/ a trtkat sa na 50ke na tých odporných polských cestách - šialené.A tam kde nič pekného neni len premávka, mám z teba dosť.Prejst Polsko na motorke akože na sever je utrpenie a este na malom skutri, neviem to rozdýchať.

mirafrancie (5) napsal 27.12.2012 v 23:42

Je to vazne mazec . Nevim jestli je to odvaha nebo hazard se vsim co je lidem bezne drahe . Tim mam na mysli zdravi .Nepochopil jsem jestli uz mas transplantovanou ledvinu nebo ne ,ale jestli jo tak si vaz vic toho ze jsi dostal tu sanci . Me umrel deda na banalni otravu , jemu uz ji nedali a lital porad na dialyzu . Vyrazit bez penez je blaznovstvi . Cteni fakt deprese . Tady se maj chlape sdelovat zazitky a inspirace pro ostatni postizene dvema koly . No nic ,akorat jsem se nas...

sedli01 (2) napsal 27.12.2012 v 22:56

Už podle úvodu sem poznal kdo to píše. Předchozí cestopisy byly ok, ale tohle je depresivní jak prase. Cesta je cíl, je zbytečný si něco dokazovat a bez financí dost nezodpovědný. Sám mám dvácu skútra a je rozdíl jet v tlupě do Chorvatska nebo se vydávat na cesty jako ty. Bez peněz to hold nejde, než bych měl nadávat nad cenou phm, radši nepojedu, našetřím a pak si to užiju. Za rok sem najel 15T km a pořád je kam lítat po republice, až přejdu na moto, vyrazím za hranice, třeba k moři..Nevím co ti chci vzkázat, ale ať ti to slouží- zdraví i stroj. Sedli.

FiffiQ (19) napsal 27.12.2012 v 21:33

Tomu říkám radost z jízdy. Se 4t se dá dojet i mnohem dál, když se člověk uskromní.

heri2 (0) napsal 27.12.2012 v 19:38

Člověče kam chvátáš? Místo 40€ za hotel dej 10€ za kemp a 30€ do nádrže to budeš koukat kam až dojedeš .
Přeju moc štastných kilometrů

mimo (20) napsal 27.12.2012 v 19:10

to není o stroji jsou tady borci co dali daleko větší tůry na pinckách. I na 50 se dá vidět a zažít mnoho zajímavého.Kdyby se Martin furt za něčím nehnal byl by cestopis uplně o něčem jiném

pernik92 (163) napsal 27.12.2012 v 18:55+1

chlape ty jsi ale bobrej magor. A to nemyslím zle.
Se špatným zdravím, po dálnici na 50 skutru a s prázdným bank. účtem
jde vidět že tě cestování neskutečně baví a přeju ti lepší stroj, více peněz a hlavně zdraví

Roteman (10) napsal 27.12.2012 v 18:21+2

Jsem z článku na rozpacích, ale chápu tvojí touhu něco dokázat. Vždy se to dělá lépe s penězi. Přidávám se k Pivkovi a rád přispěju také. Je pravda, že tohle se čte blbě. Piš více o zajímavostech kolem sebe a o tom radostnějším, co tě potkalo. Když jedeš pomalu, musíš toho vidět daleko víc než my divoši. Přeji Ti do nového roku hodně pohodových kilometrů a minimum trápení se svou tělesnou schránkou.

vb (0) napsal 27.12.2012 v 14:11

Ahoj.Je bezva, že máš takovou povahu dobrodruha .Pošetři na nějakýho toho skůtra 125ccm a uvidíš, že cesta bude hned veselejší.Mám Dylana 125 a jede se na něm parádně za 2-3lna 100km.Přeju mnoho šťastných kilometrů.

Předchozí
1 2