Long way up

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

MirekOl (0) napsal 10.03.2010 v 09:59

Kásné čtení

_GAS_ (21) napsal 28.05.2009 v 08:42

To HOBA, nojo potkali jsme se. Já si totiž do toho kempu jezdívám o víkendech přividělat vytíráním hajzlíků a sprch. Byla to fakt dobrá náhoda. Jsem rád, že se vám výlet povedl.

Hoba (0) napsal 25.05.2009 v 00:36

Jeli jsme s přítulkyní 1-3 května letos podobnou trasu:

1. den: Roudnice nad Labem - Rumburk - Bautzen - Weisswasser - Döbern - Heinersbrück - Frankfurt n.O - Bad Freienwalde - Angermünde - Prenzlau - Pasewalk - Anklam -Usedom - Ückeritz - kemp jako v článku - potkal jsem tam náhodou autora článku - GASe - 560 km

2.den: Ückeritz - Swinoujscie - Dzwinowek (Camping Bialy Dom) - 100km

3.den: Dzwinowek - Kamien Pomorski - Szczecin - Gorzow Wlkp - Zielona Gora - Nowogrod Bobrzansky - Zary - Przewoz(PL/D) - Görlitz - Zittau - Hrádek n. Nisou - Roudnice n.Labem - 530km

Zkušenosti s policií - zatímco v D měřili po vzoru našich orgánů za stromem, na 2km rovném, širokém a přehledném úseku, kde byla ještě záměrně snížena rychlost na 80 - naštěstí všichni protijedoucí včas upozorňovali, v PL jsem potkal jen dvě hlídky, jedni měřili 50 u nepřehledného přechodu pro chodce v centru města a podruhé jsem vjel omylem do zákazu vjezdu, kde číhala místní MP. Nejprve chtěli vidět doklady, čekal jsem tučnou pokutu, ale když jsem sundal helmu, omluvil se vysvětlil že jsme se ztratili a hledáme cestu na pláž - vše v pořádku, bez pokuty a ještě poradili, takže také OK. Při zpáteční cestě na PL/D přechodu na německé straně ihned hlídka - celní kontrola, jestli prý nepašujem alkohol/cigarety. Řekl jsem že nekouříme a máme akorát v kufru 2 piva, asi jsme vypadali věrohodně tak nás hned pustili

Ceny: Kemp v PL 2x luxusnější a 2x levnější než v D, benzín v polsku 3,90-4,10 Zl, oběd pro 2 v lepší restauraci uprostřed centra kde i jídelní lístek byl německy - 40 Zl, svačina pro dva v bistru u cesty 8 Zl atd... Jeden zlaťák v přepočtu přesně 6 Kč.

Výše uvedená cesta přes polsko až na asi 20 km neopraveného kusu "dálnice" okolo Štětína naprosto OK. Zájemcům o podobný trip mohu tedy cestu polskem jen doporučit

LuděkCBF (14) napsal 22.03.2009 v 12:03

Pěkný článek. Dobrý námět na cestu, jen bych přidal ještě den navíc k víkendu, aby to nebyly takové dostihy a člověk měl alespoň min. čas v cíli pobýt.

_GAS_ (21) napsal 15.03.2009 v 17:30

No vidíš to, člověk má takovou raritu kousek za barákem (cca 150km) a ani o tom neví. Tedy neví, že je to taková rarita.

hiffson (5) napsal 15.03.2009 v 16:47

Ta těžební bestie je nejvetší pohyblivý stoj na světě váží 30 000 tun. Ukazovali na Discovery. A pak že obyčejnej výlet.

uku_lele (0) napsal 11.03.2009 v 23:46

chlapy děkuju. takže krom Transpubliku se jede k Baltu... moc díky.

ElPicasso (0) napsal 11.03.2009 v 23:02

Přečetl jsme to jedním dechem. Smekám před Vámi a před tvými příměry . Tomu říkám na otočku k moři .

parizek (0) napsal 11.03.2009 v 14:35

Kluci taky rikam diky. Zrovna jsem uvazoval jak zhodnotim 1. a 8. kvetna a ejhle. Diky za tip, vypada to fajnove. Palec i za uroven a styl vyjadrovani

Well-Being (7) napsal 11.03.2009 v 12:09

Děkuji za pěkné počtení. Prima.

_GAS_ (21) napsal 11.03.2009 v 08:11

Jo jo, už aby tu bylo venku slušně, aby se dalo vyrazit někam na výlet. Bohužel tady na severu zase nasněžilo a silničáři opět solí.
Každopádně všechny vaše kladné reakce jsou pro mě skutečně velkou emocionální náplastí na to hnusný depresivní počasí. Díky.

Dewal (0) napsal 10.03.2009 v 22:15

Zdravím, chválím autora moc povedená práce a ještě krásnej typ na víkendovej výlet, který budu chtít uskutečnit

Bahňáček (8) napsal 10.03.2009 v 20:18

Ahoj a díky ,před sezonou krásná inspirace na volné dny v květnu,pořád jsem přemítal kam vyrazíme a ejhle výlet jako víno!! Tak hodně spokojených km a hlavně kolama dolů,zdraví Romanos.

Tomas-TDM (4) napsal 10.03.2009 v 14:52

Ahoj GASi, píšeš hezky jako vždycky. Navíc teď, když už sníh pomalu slejzá, je tenhle minicestopísek o ne moc dlouhém výletu v ne moc super počasí vítanou inspirací. Jééžiš, já se už tak těším

SKODA1 (0) napsal 10.03.2009 v 14:35

Nádherny čtení,možná by stalo takhle sepsat další akce,protože se to čte úplně samo je po super sepsany.

_GAS_ (21) napsal 10.03.2009 v 11:11

Ani v koutku duše jsem nedoufal, že se bude ten víkendovej trip tak líbit. Jsem fakt moc rád. Díky ještě jednou všem.

crazy_doctor (8) napsal 10.03.2009 v 11:00

Dobře strávený víkend a počasí taky vyšlo. Čím víc čtu, tím víc se nemůžu dočkat sezony.

JohnnyS08 (218) napsal 09.03.2009 v 22:11

Pěkné a čtivě napsané

Pivko (85) napsal 09.03.2009 v 21:53

Kawasakiman (-7) napsal 09.03.2009 v 20:59

Ahoj - bezva tip na víkend. Taky bych chtěl letos kouknout
na sever k Baltu.

Talp (0) napsal 09.03.2009 v 19:45

Super napsáno, hezky se to čte a je to dobrej typ.Ať se daří.Talp

Kelt-P (2) napsal 09.03.2009 v 19:18

Když pominu kvalitu samotného sdělení, musím smeknout mimojiné i před metaforami ..třeba k černošským podpažím+etc. ochlupením , psycholog by to možná rozebral na atomy...a bůhví co zjistil Petr z Keltských Popelnic a okolních enduro hvozdů

_GAS_ (21) napsal 09.03.2009 v 19:16

Díky všem, kteří se textem dokázali prokousat až na konec! Jedna malá technická poznámka. V textu mi ráno u pláže nějak nesedí čas mezi vstáváním a snídaní. To bylo zapříčiněno odečtem času z EXIFu fotek, přičemž mi nějak nedošlo, že kamarád Radek už měl ve foťáku nastavený zimní čas, kdežto já fotil ještě pořád na letní.

AliFZS1000 (21) napsal 09.03.2009 v 18:01

Díky za parádní počtení, s tím přechodem tepla do zimy mám podobnou zkušenost...už aby bylo trochu větší teplo.

hiffson (5) napsal 09.03.2009 v 17:58

Kvalitní a vtipné. Mě by to asi nebavilo nerad jezdím rovno, ale jako víkendovka je to super. Než zase na Vranov jako každej měsíc...

Meli (195) napsal 09.03.2009 v 16:32

Tož dobře to čistí

(good )

starej-Lupo (-2) napsal 09.03.2009 v 13:42

Zdravím Gase a dávám za jedna, moc pěkně napsaný!

_GAS_ (21) napsal 09.03.2009 v 11:26

Ahoj. Jsem rád, že se Ti čtení líbilo. Jo, Polsko stojí za návštěvu a moře je za bukem. Jen to chce jiný úhel pohledu.

Paras (0) napsal 09.03.2009 v 11:22

Krásná podzimní inspirace na jaro. V Polsku je velice pěkně jen na to moc motorkářů ještě nepřišlo. Jen více takových nápadů. Díky za super počtení. Paras.