sumoto_leden

Nordkapp: sněžení, mráz a sobi

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Folpi (0) napsal 04.01.2013 v 13:59

Výborný. Díky moc za úžasnou pomoc s plánováním mé poslední dovolené. Je to tam fakt nádherný.

Hnilda (36) napsal 04.11.2012 v 08:27

Máte můj obdiv v takové kose smekám

kawa...pavel (101) napsal 03.11.2012 v 18:36

Supr, parádní cesta, taky bych to chtěl jednou zajet a stejnou cestou.

strto (-1) napsal 23.10.2011 v 16:05

Čauky, super! Na tuto cestu se chystám příští rok, ale raději až v červenci. Do těchto zemí jezdím několik let s kamionem a všem doporučuji karty Master než Visa, protože Visa se často neautorizuje!! Jinak když chceš (nebo někdo další) mrknout na aktuální počasí prostřednictvím kamer ve Finsku, tak tady: //www2.liikennevirasto.fi/alk/english/kelikamerat/ a v Norsku tady: //www.trafikkflyt.no/ Díky za počtení a jen tak dále!!

MarketJirik (0) napsal 12.08.2010 v 15:44

no bomba.. !!! skvěle napsané, skvělé fotky, video, a ty zážitky... před 14ti dny jsme přijeli z Alp, naše premiéra 2652 km.. a hned plní dojmů jsme začli přemýšlet, kam příští rok a návrh zněl Nordkapp.. díky tomu jsme si přečetla tvůj cestopis.. a snad ...snad se nám to vyplní a pojedem taky.. přeju hodně zdaru a mnoho km bez havárky...

crazy_doctor (8) napsal 10.06.2010 v 18:00

Parádní čtení, ale ta zima...Někdy se tam snad taky podívám. Dávám 1.

Roman2bk (9) napsal 12.01.2010 v 18:30

ahoj, opět díky za ohlasy.

danielmotorkar - nebyli jsme tam v červenci, ale začátkem června a ještě k tomu byla ten rok (2009) taková zvláštnost, že v květnu tam byly nezvykle nadprůměrné teploty a pak se to počasí zlomilo a zima se ještě ozvala. Jiné roky to tak asi nebývá.
Jinak dobrá zpráva je ta, že to počasí vlastně bylo přesně podle předpovědi. Takže si domluvte v práci možnosti jet ve dvou termínech (třeba vyjet o týden později) a pak se podle předpovědi rozhodněte.

VLK.1 (-2) napsal 11.12.2009 v 20:38

moc pekne

danielmotorkar (0) napsal 09.12.2009 v 01:06

hoši, je to můj sen na Nordkapp, snad příští rok, jsem rád, že jste dojeli, ale ta kosa, to je hrůza, v červenci. Krásně se to četlo z tepla obýváku, je mi líto, že Vám toho tolik propršelo.

jackalino (1) napsal 08.12.2009 v 23:32

Pěkně udělaná reportáž.Videjko sqělý.Jsem na sever tlačen kámošem a stále se bráním, dost si mu pomohl Ale ty soby bych rád viděl a celej den světlo taky dobej zážitek.
Dík

Rimmerak (-8) napsal 08.12.2009 v 21:38

To marrtinn : Náš Pičín (u Příbrami) ti nestačí?

Brůča. (0) napsal 08.12.2009 v 19:24

Velké uznání za námahu se zpracováním pro ostatní. Sice se také potuluji okufrován na moto, ale s počítadlem jsem na tom bledě - za mých mladých let byl počítač místnost a běhalo to na děrované pásky. Hodně zážitků z cest a štěstí na pohodové lidi. Vždy si od tebe něco rád přečtu. A hlavně kolama dolů.

Daliss (24) napsal 08.12.2009 v 17:07

Čest Romane, tož sem se tím překousal, fajně čtivo A doufám, že brzo pojedu v tvých stopách, jen nevím, kam až dojedu

prezi (0) napsal 07.12.2009 v 21:59

...pěkné Romane, pěkné

moty74 (0) napsal 07.12.2009 v 20:39

good gut dobrý a dost škoda že jsem nejel, ale my jsme si to na jihu taky užili i když jeden měl malinko smůlu čus dal jem za jedna

Waltr (1) napsal 07.12.2009 v 20:36

Klobouk dolů borci.
Rýpal

refi (0) napsal 07.12.2009 v 18:38

ahoj romčo, když si vzpomenu na naši cestu do alp, kdy jsi teprve začínal snít o svých cestách a já takových snů vyslechla spousty i jinde, tak jsem strašně ráda, že ty si je plníš, jdeš si za svým, nedbáš na rýpaly a dáváš tomu všechno, přestože tvé možnosti jsou často hodně omezené. pro mě jsi opravdu VELKÝ cestovatel, protože v podmínkách, v jakých jste odjeli tuhle cestu a i jiné předtím, by někteří vůbec nevyjeli nebo skončili v prvním penzionu. držím ti palce do dalších cest, jsi příkladem pro spoustu ostatních, kteří jsou zatím jen ve fázi snění (včetně mě) a tvé nadšení je opravdu strhující, kdo tě neviděl a neslyšel vyprávět o svých cestách naživo, tak má stále jen poloviční zážitek

Roman2bk (9) napsal 07.12.2009 v 18:22

ahoj, díky všem za ohlasy, musím přiznat, že se to pěkně čte

Bubrak ZX10R - no jo, ty jsi extrémista na rychlou jízdu v mraze a na Elefant na sportu, jízdu na okruhu v plavkách, atd. Takže to vidíš jinak Ten tunel - tam bylo mokro a psychicky takový sklon, že jsem si fakt myslel, že když bych zastavil, tak že se budu dál klouzat dolů...
mikni - jo, naokolo by jel každý normální jedinec, kdyby měl dostatek času, i já bych tak raději jel. Ale holt nebyl čas. Snad bude příště.
Tarabys - měl bys! Rozhodně to stojí za to.
Mazel - uvidíš, že jednou určitě. Motyho to taky láká a někdo další se přidá (třeba já )

marrtinn - tak když mi "výborný" napíše člověk, který dojel na Enfieldu z Indie domů 10000km, tak to teprv zírám... Pocta.

motoblb (0) napsal 07.12.2009 v 17:58

Romane dík za odkaz máš za 1

marrtinn (5) napsal 07.12.2009 v 17:19

no koukám jak blázen výborný
p.s. voni snad maj ty města Kunda všude ,jen ne u nás.

Minerva (-2) napsal 07.12.2009 v 17:18

Ako vzdy

Miira (81) napsal 07.12.2009 v 16:08

LuděkCBF> uz jsem to opravil

Mazel (0) napsal 07.12.2009 v 15:43

JJ,kluci uz maji tenhle zarez za sebou...kdo vi kdy a jestli vubec se tam my ostatni taky nekdy kouknem ,kazdopadne pekne napsane Romane

Tarabys (0) napsal 07.12.2009 v 14:56

Super Romane... pěkné, sever si taky musím dát...

LuděkCBF (14) napsal 07.12.2009 v 14:45

Moc mě mrzí, že jsem si při hodnocení tohoto článku spletl známky s body a dal 5. Článek se mi moc líbí a tímto se autorovi moc omlouvám, za zkreslený průměr hodnocení.
Článek je moc pěkný ahlavně doplněný skvělými fotografiemi. Tak alespoň zde dávám 1!!!

LeNyA (0) napsal 07.12.2009 v 14:25

Nádhera-krásně se to četlo- a těch zážitků jste asi měli taky požehnaně. Moc se mi líbí cestovat na mot a poznávat nové místa, takže jen tak dál!!!

mikni (103) napsal 07.12.2009 v 13:54

Hezká cesta,byl jsem tam,ale zvolil jsem cestu přes Dánsko a mosty Belt a Oresund/stojí za to/ a dál Švédkem do Osla a dál na sever.Zpátky přes Finsko a z Hanko trajektem do Rostocku,byla to paráda.Nikdy nejedu zpátky stejnou cestou,ale přeju hodně dalších podobných cest

Bubrak-ZX10R (1629) napsal 07.12.2009 v 12:22

Dyk skoro nemrzlo kuci. Pekny, koukam po tom Finsku docela dalava, nekdy to dam na ZX10. Dobrej tip. V chumelenici muzete jezdit u nas dosytosti pres zimu, da se i 296km/h. Ten tunel pod morem musel bejt hustej!

Kov (23) napsal 07.12.2009 v 11:08

Cestování na motorce po světě je moc fajn, ale v takovém marastu bych se na to já osobně vybodnul. Jste blázni!
Pravda je, že trefit v Norsku pěkné počasí a teplo je téměř zázrak a pokud tak člověk hodně chce, tak nezbývá než vyrazit a doufat, že to klapne.

Pjercak (48) napsal 07.12.2009 v 09:55

Chlapi parada