Nordkapp na bavorských GS

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

blazin. (16) napsal 17.02.2013 v 19:11

to Zephyr a Melizy:Mám na to stejný názor jako vy, jel jsem Švédskem když jsme jeli cestou tam a vůbec mě to nebavilo-pořád rovně a samej les, nic moc na dívání.Ti co dojeli až nahoru na Nordkkap jsou u mě frajeři!! to je bez debat, ale já bych to jen kvůli te modle nepodstoupil, protože jet od cca Atlantský cesty pořád rovně a navíc ve špatném počasí, tak to je fakt očistec.Já to chci dát maximálně do Kristiansundu, tam to stočit zase zpátky a veškere finance a čas raději projezdit na jiho-zapadě, kde to nemá chybu.

Zephyr-750 (-3) napsal 17.02.2013 v 15:14

Jel jsem to sólo před 2 roky, od Trondheimu stejnou cestou jako vy. Jih Norska jsem projel víc, takže jsem i víc najel. Stačilo mi na to 16 dní (nahoru 12, dolů 4) a asi 16000Kč. Spal jsem jenom jednou v kempu v Dánsku, jinak kde se dalo, baví mě to takhle víc. Takže to opravdu jde i levně. Chce to nezávodit a jezdit pokud možno mimo dálnice, stejně je to nuda.
Zpátky jsem jel naprosto stejnou cestou přes Altu, Kautokeino, Tornio, Luleu, Umeu, Sundsvall, Uppsalu, Stockholm a Trelleborg. Ve městech jsem zastavoval, protože jinak je to strašná nuda (dálnice a les) a už bych tudy asi nejel. Stockholm a Uppsala jsou krásná města, která jsem chtěl vidět, i Lulea a Sundsvall mají něco do sebe, ale stejně už bych jel i zpátky radši přes Norsko, je to neskutečně hezká země.

Melizoy (7) napsal 15.02.2013 v 23:12

To Nori: Krásně napsané, jen ten stále se opakující déšť musel být v reálu hroznej (o zranění ůbec nemluvě). Zažil jsem před lety v Norsku hodně vody a spaní v mokrém stanu, skoro denně balení i stavění za deště a to jsem nebyl na motorce, ale 3 týdny na cestách střídavě autem a pěšky se stanem, báglem a mokrým spacákem. Je to opravdu pozoruhodně krásná země a že je velice drahá je fakt, který si musí každý cestovatel uvědomit a snažit se vybírat cestu a zajímavosti, které chce vidět. Bezpočet placených tunelů a minitrajektů šponují cenu vzhůru, stejně jako každá noc kdekoli mimo divočinu, tak to prostě je a nedá se to srovnávat s Alpskými zeměmi, které člověk projede jen za cenu benzínu a mýtu se může vyhnout, nebo si dokonce i vybírat, kde natankuje
To Roman2bk: Chápu to tak, že o pro mne nejkrásnější část Norska jste bohužel přišli. Geiranger a vůbec fjordy na jihu, pohoří Jotunheimen, Trollstigen a Trollvegen u Andalsnes, park Hardangervidda, Bergen, Prekestolen, ledovec Josterdalsbreen, .. už na jihu by se dal ztrávit veškerý čas dovolené chozením a motorku používat jen na přesuny mezi oblastmi. Oželet Lofoty a Nordkapp (kde už jste byli), ušetřila by se spousta prostředků a času vynaloženého na hon kilometrů směrem sever. Ale to je rozhodnutí každého soudruha a kdo radši jede, než chodí po kopečkách, tak Nordkapp jistě je cíl který má jméno i charizma. Kdo doufá, že spatří polární záři, ten musí až na sever. Ale za mě je jih nádhernej.

Pivko (85) napsal 15.02.2013 v 22:24

100x

blazin. (16) napsal 15.02.2013 v 18:56

to Nori- Chtěl bych jet letos s kámošem také to jihozápadní Norsko a postupovat směrem nahoru, ale maximálně k Lofotům.Dál se nám nechce, jednak nemám moc dovolené a druhak až nahoru mě to moc neláka(tam už je to fakt na sílu a já hrozně nerad jezdím rovně ).Chtěl bych se zeptat kolik stál ten průjezd tím nejdelším tunelem.Jinak cestopis

Roman2bk (9) napsal 14.02.2013 v 18:23

Ahoj Nori, tak asi jo, jen jsem to bral podle sebe, že s plně naloženou motorkou (ať už na rovině nebo na šikmé ploše) spíš sebou švihnu o zem, než s lehší

K té ceně, jo, je to extrém, jsem rád že jsme to jeli, ale podruhé chci jet tu vaší variantu, tj. myslím tím projet si to přes Švédsko a hlavně Norsko, takže je jasné, že cena bude úplně jinde. Ta levná částka se podařila taky proto, že podstatná část cesty vedla přes Polsko a Pobaltské republiky, kde byl (a je) benzín levnější než u nás a pak přes Finsko, kde je taky levněji než v Norsku, no a Norskem jsme jeli vyloženě posledních pár set km. A taky spaní jsme s kamarádem dali všechny na divoko. Prostě jen takový tip pro ty, co mají hlouběji do kapsy, že možnost tu je
No a já zas doufám, že se nám podaří jet přibližně tou vaší trasou, chci si to tam pořádně prohlídnout

Nori (35) napsal 14.02.2013 v 18:04+1

Romane,k pádu by došlo asi stejně,byla to hodně šikmá plocha.
Je rozdíl,když se jede sólo nebo se spolujezdkyní.Té jsem poskytl veškerý možný komfort-myslím tím oblečení na tři týdny.Včetně nepromoku.To zabíralo dost místa,ale ne hmotnostně.
Benál v Norsku je teď hodně drahý,16 tis.kč-těžko si dokážu představit tuto částku.To je snad nejkratší cesta na Nordkapp a zpátky.My jsme v tom měli zahrnuty velké pálky za některé tunely,hodně plavby na trajektech,projeli jsme opravdu velkou část Norska,spali jsme v kempech,většinou chatka,to taky nebylo zrovna levné,ale byli jsme rádi,komfort k načerpání sil a v noci hodně krát pršelo,při nízkých teplotách,dále-přes den bylo třeba vstupné na Severní mys,poté nezbytné suvenýry... Samozřejmě,že jsme doplňovali čerstvé potraviny v marketech.Kdybych jel sólo,určitě by se ušetřilo mnohem mnohem víc peněz,i času,třeba kempováním ve volné přírodě.Ale...byla to supr jízda.
Tuhle sezonu máme v plánu opět něco jiného.Týden v Rumunsku,hodně offroadu a spaní na divoko.Třeba bude nový cestopis.

Roman2bk (9) napsal 14.02.2013 v 17:25+3

ahoj, pěkná trasa a pěkný výlet

vidím že se tu někdo pozastavil kvůli ceně, tak kdyby to chtěl někdo levněji, tak jen tak pro info, Nordkapp se dá uskutečnit i za necelých 16 tisíc Kč (částka za 1 člověka na 1 moto),
viz tento cestopis
//www.motorkari...az-a-sobi-14928.html

Tím ale nekritizuji částku, to ne, samozřejmě že člověk může utratit jakoukoliv částku, třeba si může zabukovat pár hotelů po cestě a může utratit i nad 100 tisíc, proč ne, každý má jiné možnosti a mě se líbí to, že to jde i levněji

Spíš jsem se zarazil u něčeho jiného...
proč někdo, kdo má na takovou cestu poměrně dost pěněz (těch 65 tis. pro 2 lidi), tak proč si až tak moc přecpe a zatíží motorku? Čím? Jídlo není problém, supermarkety a různé obchody jsou všude a i když to tam stojí o něco víc, tak při takovém rozpočtu žádný problém. Navíc při takových teplotách (myslím oproti vedrům 30 až 50°C někde na jihu) se člověk tak moc nepotí, takže ani oblečení nespotřebuje tolik, že by se musel xkrát denně převlíkat... motorka pak mohla být méně nabalená, lehčí a možná že tím by nemuselo dojít k tomu pádu...
Jinak berte to jen jako takovou úvahu nic nekritizuji, jen jsem se nad čím zarazil. Jo a nekritizuji proto, že je fajn že kolik lidí, tolik názorů a tolik možností jakým způsobem jet. A to je fajn
Taky se tam chci někdy podívat, doufám že se mi (nám) sejdou základní 3 potřebné věci (peníze, volno a chuť tak ahoj

Herbert (0) napsal 13.02.2013 v 22:50

Klobouk dolů...

brejsa.cz (27) napsal 13.02.2013 v 20:30

Krásná akce i fotky.

bikerman70 (2) napsal 13.02.2013 v 20:01

supr a nádhera chtěl bych se tam taky podívat

SumavaCZ (1) napsal 13.02.2013 v 18:33

Moc pěkné. My jedeme na Nordkapp letos v červnu, tak hltám všechny cestopisy na toto téma. Doufam, že se povede počasí.

widle (8) napsal 13.02.2013 v 18:01

zkus to video upnout na stream, tam no problemo

pepan12 (1) napsal 13.02.2013 v 17:19

Pěkné počtení, také už asi dva roky uvažuji o cestě na motorce na sever,byl jsem v Norsku kdysi dávno na rybách a tamní příroda a prostředí mě uchvátilo . Snad se někdy na máše do těchto končin podívám. Díky za inspiraci. Přeju mnoho dalších takových motodovolených a hlavně vždy se šťasným návratem domů.

mardock (73) napsal 13.02.2013 v 16:33

Hondasl: co tě na tom překvapilo při najetejch 8000 km a hlavně tamní cenou benzínu?

Hondasl (107) napsal 13.02.2013 v 15:58

parádní počtení, vždy cestopisy na Nordkap hltám, jen mě překvapily náklady na cestu, i když tři týdny jsou tři týdny.

Miluna1 (24) napsal 13.02.2013 v 10:08

Hezká cesta. Můj obdiv,že jsi to zvládnul se zraněním. Sám jsem jel na dominatoru 150 km se zlomenou levou klíční kostí a byl to masakr

seikos (975) napsal 13.02.2013 v 09:22+1

Fakt dobře napsáno. A super fotky. Je vidět že je to foceno dobrou technikou.
A k těm 17-ti vztyčeným palcům skoro na každé druhé fotce tedy přidám ještě jeden

radosek (31) napsal 13.02.2013 v 09:17

Ty kufry od Bystrického jsou moc pěkný, Zdena je holt machr... Akurát nevím, co všechno jsi nacpal do těch kufrů a tašek, ta motorka s tím musela mít na cestě strašnou stabilitu...
Díky za hezký počteníčko. Tyhle kraje jsou pro mě tuze studený, brrr, ale fotky odtamtud vypadají krásně...

Nori (35) napsal 13.02.2013 v 09:14

Video mi youtube nevzal kvůli autorským právům k hudbě jako pozadí...

firefly (0) napsal 13.02.2013 v 09:07

fakt hezký jen mi řekněte kde je to video jsem zvědav co vylezlo z gopro

crxjet (258) napsal 13.02.2013 v 09:00

pernik - makaj, z podpory to nebude

jinak výlet parádní a respekt, žes to dal i s tim ramenem, shit happens, ale ty ses s tím srovnal parádně

Vydris (50) napsal 13.02.2013 v 08:47

Tak trochu sado-maso!

Pete-Biggy (15) napsal 13.02.2013 v 08:37

Aneb, co fotka, to palec nahoru
Asi jinej gang, ale proti gustu...

-HARYS- (28) napsal 13.02.2013 v 08:31

Super!!!

riccie (20) napsal 13.02.2013 v 06:09

dalsi sever a peknej.Skoda toho zraneni ,to je opravdu neprijemny.
Dali jste to a videli urcite spoustu krasy .

pernik92 (163) napsal 27.12.2012 v 18:43

pěkná cesta u super fotky
jen nechápu odkud berete tolik peněz na cesty