Zámky bavorských Alp a Ádovo Orlí hnízdo

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Tempo_veloce (21) napsal 28.08.2016 v 01:34

Ahoj
moc hezký ,příšti rok asi jedu také sám ,jsem na tom jako ty.
M:

vasamaja (0) napsal 11.11.2015 v 03:56

Ahoj pěkný výlet mohl by si dát podrobnější mapu trasy chystám se s manželkou příští rok. Děkuji

JIRKA_CZ (3) napsal 18.10.2015 v 18:50

To video je pecka

jopr (2) napsal 15.10.2015 v 07:27

Pěkný článek a video, Orlí hnízdo mě láká už od dětství, tak snad se tam někdy vydám.

Milošš (0) napsal 14.10.2015 v 17:40

Pěkně napsaný. Mrkni na https://www.youtube.com/watch?v=WV6aYqaZi1M

toncek01 (2) napsal 14.10.2015 v 10:35+1

Docela bych si to dal s tebou...až budeš plánovat písni..Tonda Stryker 1300.anton242@seznam.cz

SiriusBlack (0) napsal 13.10.2015 v 21:24

Super výlet. pěkné video. Jakou jsi prosím použil kameru na natáčení.

twinrider (3) napsal 13.10.2015 v 19:48

Pěkný článek i fotky. Letos mě stavěli rakouští četníci a laděný výfuk je vůbec nezajímal ani sjetá zadní pneumatika. Nabízeli mě pouze jedinečné památeční foto při mém průjezdů vesnicí Malta k přehradě Jsou to kluci slušného chování. Problémy nedělají. Na to jsou motorkáři.

janekbiker (1) napsal 13.10.2015 v 18:37

Super článek a s podobnou zkušeností s parťákama mě naladil na podobný osamocený čin.
A ještě zvlášť od šluknováka! Mého rodného města.

Jarda-z-Úpice (44) napsal 13.10.2015 v 12:13

Prima článek i super video. Alpy jsme projeli před lety na předešlém stroji a doteď mě moje "laďáky" odrazovaly. Tak díky za povzbuzení.

tudydudy (18) napsal 13.10.2015 v 10:05

Hezky napsaný A dikes za tip s ladakama, potesilo

Rubi (45) napsal 13.10.2015 v 08:30

Hezké čtení a z videa úplně čiší to krásné počásko.

31081 (669) napsal 13.10.2015 v 08:08

Lízin (7) napsal 13.10.2015 v 02:53+2

Výšlap na Neuschwanstein je pořádný, cesta do prudkého kopce zabere cca 20-30 minut. Naštěstí je celá lesem, takže ve stínu. Kdyby byl potřeba, přímo pod zámkem se u stánků se suvenýry nachází defibrilátor... A kdo je opravdu líný, může se nechat svézt jedním z mnoha koňských povozů.
Interiér zámku byl pro mne jedno velké zklamání a nestojí za čekání u pokladen ani peníze. Jednotvárné, tmavé mísnosti bez nějaké extra výzdoby. Trůnní a rytířský sál mi připomínaly spíše kulisy z osmdesátkových papundeklových televizních pohádek. Tolik opěvovaná ložnice mě zklamala nejvíce. Chodí se poměrně ve velkých skupinách, takže dost tlačenice. Jediné pozitivum je audioprůvodce v češtině.
Lepší než prohlídka je vydat se po cestě kolem zámku (cca 15-20 minut) na známý most s krásnou vyhlídkou na zámek. Na pohled známý z puzzlí může člověk na motorce zapomenout - je to foceno ze skály naproti zámku. Dostat se na místo, odkud jsou ty fotky dělané lze, ale je to na celý den a i lidé se zkušenostmi s menším lezením po skalách měli, zejména na zpáteční cestě, nahnáno.
Borec v pokladně na Linderhofu neměl maximálně náladu. Cesta z parkoviště k zámku je hodně pomalou chůzí tak na deset minut, spíše méně. Zámek je malý, ale nádherný a určitě stojí za to vidět. Doporučuji zejména na jaře, kdy vše v okolí kvete nebo právě teď na podzim - všude jsou listnaté stromy a celý park hraje barvami. Prohlídka je relativně krátká, cca 25 minut a na rozdíl od strohosti Neuswansteinu je Linderhof pravý opak, okázalá přezdobenost.
Doporučuji ještě navštívit třetí Ludvíkův zámek - Herrenchiemsee, kde se šílený král snažil napodobit Versailles.