Na Stadionu a Jawě 21 do Pirny

Zdolat Krušnohoří na Stadionu a Jawě nejlépe bez oprav!

Z Chlumce vstříc dobrodružstvím

Po otření prachu z mého Stadionu jsem se rozhodl jet na krátký motovýlet do Pirny.

Motorkář a znalec starých strojů Honza se přidal s Jawkou 21 (se kterou absolvoval cestu na Moravu, 16 hodin v sedle Jawy 21, tož hrdina)

Počasí přálo, Stadion neprotestoval při výjezdu z Chlumce u Ustí nad labem, při stoupání do kopců směrem k Telnici si s plnou nádrží jen tak pobrukoval a já věděl, že to dá!

Honza se maličko bál německých policemenů, jaká asi bude reakce na naše stroje, až nás uvidí.

Pár drobných euro jsem si vzal, co kdyby.

Točna autobusu - dálky volají

Na točně autobusu jsme nechali oba stroje vydechnout. Já jel někde do kopce i na dvojku, ale pomohl jsem si příšlapem do pedálů, ještě že je Stadion má :)

Honzovi to přece jenom šlo na Jawě poněkud lépe, přikládal sem to jeho lehké váze.

Slunce pálilo a já pozoroval, jak probublává benzín v hadičce od tepla od karburátoru.

Petrovice a letadlo, co chceš víc?

Motorky se bez problému hnaly kolem nespočtu stánků s trpaslíky,hrnci,kanystry ... pro chtivé německé zákazníky.

Parkoviště pro čopry před letadlem (restaurací) se nám hodilo na zaparkování a nabrání sil pro naše motorky.

Pirna, toť Mekka všech motorkářů

V Pirně doporučuji za náměstím v malé uličce tradiční saskou polévku, která zahřeje cestovatele na malých kubatůrách.

Na náměstí samozřejmě trhy, kde si každý vybere něco pro domácnost nebo jenom něco dobrého na zub.

Jako správnou držgrešli  po přepočítání ceny dobrot na naše koruny přešel hlad.

Honza ocenil německé policemeny za to, že si nás vůbec nevšímali.

Já  ocenil parkování s motorkami před hotelem Černý orel u značky, ke které jsem připoutal zámkem na kolo svoje splašené trubky.

Výlet se povedl,co víc si přát.