WayAway - Na Bramboře kolem světa, část 2.

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

WayAway (1) napsal 28.07.2017 v 20:58

to trinidad:

Zkoušeli jsme špunty, knoty a všechno možný. Problém byl nejspíš v tom, že jsem s tím hřebíkem jel moc dlouho a on dost poničil kord. Po každém pokusu to trochu utíkalo. Nic nepomáhalo. Jediná záchrana byla tam nacpat duši a při nejbližší příležitosti gumu sundat, dát knot a zevnitř podlepit. Takto to drželo dalších 10 000 km až do Kanady, kde se porušený kord opět hýbnul a guma začala opět ucházet. Řešil jsem to výměnou pneu, ikdyž by ta guma dala dalších 10000 km jako prd.

Jinak děkujeme. Mongolsko je opravdu země, která v tobě něco zanechá. Něco tak hlubokýho, že jedna návštěva prostě nestačí.

trinidad (40) napsal 14.06.2017 v 16:36

Moc pěkný, zavzpomínal jsem si na svoje cesty a zamáčk jsem slzu
K tomu defektu - to nešlo spravit knotama, nebo to byly takový ty černý "špunty"? hádám že spíš ty špunty, knotama jsem spravoval neuvěřitelný díry a vždy to drželo, špunty jsou zkusil doma cvičně a nic moc..ptám se jen ze zvědavosti.
Držím palce na další kilometry!

jets (522) napsal 12.06.2017 v 13:08

Potkali jsme Sandra před pár týdny v Íránu, sympaťák a pohodář. JInak přeju hodně štěstí a intenzivních zážitků na cestě, závidím (v pozitivním slova smyslu) vám jak hrom!

WayAway (1) napsal 11.06.2017 v 02:12

Všem moc děkujeme za podporu. Naše aktuální zážitky můžete sledovat na facebookové stránce: WayAway - Na Bramboře kolem světa

to pozdnímíza:
Sundat normální pneumatiku není problém. Měnili jsme v průběhu naší cesty gumy 5x a vždy sami. Mitas ve verzi Dakar není normální guma . Má ale zesílené boky a tvrdší kord, díky tomu se jen tak nepropíchne a vydrží opravdu slušný nájezd. Problém nastává, když jí chceš sundat z ráfku. Jediná možnost je pro nás pneuservis.
Zda bude kniha nebo i něco jiného, ještě netušíme. Podklady, ale v průběhu naší cesty pečlivě kumulujeme

Diaboluss (42) napsal 10.06.2017 v 14:35

Nádhera!!! Fandím vám!!!

pozdnímíza (16) napsal 10.06.2017 v 07:43

Sleduji Vás i v ČMN a fandím Vám. Vy dva si na nervy nelezete, nebo to vztah utužuje ? Jinak s tou gumou, která nešla pro tvrdost sundat, to by to chtělo vyzkoušet a natrénovat již doma ne, a pak popřípadě použít něco s měkčími boky ? To jsou dle mne pro zachování zdraví a života celkem důležité maličkosti. Jinak držím palce a věřím, že to celé dáte až zpátky domů a pokud něco knižně z toho vydáte, tak se stavím do fronty i popřípadě s nějakým věnováním. A brambora ať šlape

WayAway (1) napsal 08.06.2017 v 03:51

to Tech:

My jsme se snažili tu gumu sundat, ale Mitasky ve verzi Dakar jsou prostě strašně tvrdý. Nepomáhal ani boční stojánek.
Jo a ty montpáky jsme měli... než nám je ten párek Mongolů ukradl

Tech (43) napsal 07.06.2017 v 23:15

To okradení tím párkem Mongolů, něco podobného jsem tu v nějakém jiném cestopisu myslím četl. To jsou to vážně takoví čorky ? Jako chápu, že mají málo peněz, ale tohle udělat cestovatelům ještě v nouzi mi nepřijde ok. Jinak proč jste si tam tu duši nedali sami ? Nevezete montpáky ?

strejdaBreta (1) napsal 07.06.2017 v 13:02+1

jste dobří a držím vám palce. Jedete to pro sebe a svoje zážitky, tak se nenechte odradit remcalama, co na motorce nedojeli ani do sousedního okresu. Popisujete to jak to cítíte a tak to má bejt.

SPIJKER (93) napsal 07.06.2017 v 12:22-1

Tyjo..hezky.. Akorat me trochu prekvapuje ze z toho textu citim nejakej despekt.. I kdyz samozrejme...z uredniho simlu to chapu... Ale stejne mi prijde trochu zastni ten ton kterym popisujete mistni nechutny caj apod.. Nu coz..zazitky kazdej zporacovava po svym.

Rohal (61) napsal 06.06.2017 v 20:02-4

No jak vidím nažehlený uniformy a super jiné okolnosti mám jisté pochybnosti.
Kluci co tu píší cestopisy jak na FICHTLU vyrazili mimo republiku tak se před nimi skláním za jejich odvahu. A to je pro mne cestopis.

StB (26) napsal 06.06.2017 v 18:41

, krásný fotky.

Stanley78 (14) napsal 05.06.2017 v 21:19

super!!!

Janekcbx (0) napsal 05.06.2017 v 15:50

Pecka počtení, nemůžu se dočkat další části. Hlavně opatrně a hodně štěstí