VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Cyxa (3) napsal 21.04.2021 v 13:24

Moc pěkně udělané video s příjemným komentářem. Děkuji za zprostředkování tvých zážitků.

JakeFMX (145) napsal 20.04.2021 v 17:25

Dovolená z říše snů...super video

justyn (8) napsal 18.02.2019 v 17:07

Krása Koukám,že jsi bral dva pasy.Proč?

Destroyer (237) napsal 14.01.2019 v 19:43

Keď som pred 3 rokmi prečítal tvoj prvý cestopis o Balkáne, nevenoval som mu extra pozornosť. Druhým cestopisom "cesta domov" si mi ale doslova vyrazil dych, teda pochopiteľne som čakal či to nezabalíš (s tou starou Hondou ). No pravdou je, že od vtedy sa vždy teším na tvoju tvorbu som rád že všetko zdieľaš aj na m.cz pretože mnoho cestovateľov má vlastné stránky, potom to všetko človek ani nemá čas sledovať a tak to skončí vo víre dejín slovami: "kde som to čítal? kto to bol?". To bude daň za elektronickú dobu v ktorej žijeme, no vďaka m.cz je to všetko pokope. Tvoje cestopisné dokumenty ma veľmi oslovili, nieje to nastrihaný bordel ako väčšina podobnej snahy. Máš výborný strih, spracovanie obrazu a zvuk. Predpokladám že si z oboru, ale aj tak musím "smeknout", niekedy to neznamená aj kvalitu.
Vďaka.

al555 (10) napsal 11.01.2019 v 12:59

teda hotovej Emil Holub, tezkej Respekt...mnoho skvelych zazitku!!!

zoller (8) napsal 04.01.2019 v 13:24+1

CHLAPE - TY SEŠ FRAJER ! Rozhodně jeden z těch nejlepších cestopisů, trochu i závidim . Taky pěkný fotky A sympatie za motorku .

KAREL_PLAY3 (34) napsal 30.12.2018 v 13:42

Opravdu výborný počtení i skvěle provedený video. Přeju spoustu kilometrů bez nehod a hromadu bezvadných zážitků v sezóně 2019

vendavenda (7) napsal 27.12.2018 v 16:20

Velkej respekt !

Kruciklaun (0) napsal 14.12.2018 v 21:10

4 roky jsem žil v Ulanbataru (je to už mnoho let zpátky a byl jsem capart 7-11let) a chtěl bych podniknout cestu a návštěvu těchto míst po 30ti letech. Ovšem způsobem který se mi stal závislostí a to v jedné stopě a na hulváta (ne chováním). Takže až budu velký... Ale určitě se tak stane, a to slibuji především sobě. DÍKY ZA VELIKOU INSPIRACI a mnoho dalších podobných zážitků.

Michal1981 (7) napsal 14.12.2018 v 15:31+2

Celý film najdete na //visualmototravel.com/cestopisny-film-updown-dobrodruzstvi-centralni-asie/

MartinSc (0) napsal 14.12.2018 v 13:59

Super Cestopis, výborně a potavě napsáno. Video je taky pěkný, už se těšim, až bude k dispozici celé.

mkcz (18) napsal 10.12.2018 v 20:19

Skvělé fotky, dobře napsané, s chutí jsem se začetl

Frankie (731) napsal 10.12.2018 v 15:56

Vše pochválili už ostatní přede mnou a souhlasím s nimi. Zbývá jen dodat, že takový cestopis, to je POKLAD a je opravdu radost ho číst a prohlížet fotky.

Michal1981 (7) napsal 10.12.2018 v 13:10

Miluna1 - jel jsme jinou cestou. Od města Bayankhongor na jih a kolem jezera na obrázku zpět na severo-západ.
Targus - díky za tip.
Jaro27 - s benzínem nebyl problém (pokud se neztratíš). Mám díky kanistrům rádius témež 500 km, ale kromě Uzbekistánu by mi stačilo 300 km + malá rezerva.
Nilgiri - zkus trochu "gůglit". Není to tak jednoduché, jak se může zdát, ale mě to baví.

TT800 (0) napsal 10.12.2018 v 11:14

Vynikajúco napísané čítal som z úžasom fotky neskutočne . Na videjko sa už neviem dočkať teším sa naň viac jak na Vianoce

ziki.xt (23) napsal 07.12.2018 v 13:17

Jeden z těch super cestopisů při kterém se prožité zážitky jen tiše závidí. Můj neskonalý obdiv jak to dáváš sám a s jakým nadhledem řešíš problémy které ti samotná cesta přináší. K tomu všemu luxusní foto se smyslem a citem pro kompozici. Jo a úplně nejvíc mě dostala ta noční obloha. Takže samozřejmě za mě a přeju ti z každý štreky šťastnej návrat.

Targus (430) napsal 06.12.2018 v 19:13

PetNed

Měl jsem na mysli něco takového, jako tam naskakuje ten kus gumy pod heslem ZÁPLATA RADIÁLNÍ.
To je flastr na proraženou pneu, nikoli na duši. Stojí to sice dost peněz, ale když stojíš někde v pr**li sto metrů od konce světa, asi nebudeš řešit pětikilo na flastr do gumy. Odzkoušeno na nákladních pneumatikách. Pokud neutrhnu celý spletenec drátů v pneumatice, zalepím to zevnitř, zvenku nechám průraz zalít kaučukem a normálka ji dojezdím.

spike-cz (137) napsal 06.12.2018 v 17:16+2

Cestopisy dělím na ty, které jednou přečtu a nic na mne nezanechají a pak ty druhé, které si po čase pro potěšení rád zopakuju. Tenhle se bude číst krásně i příště.
Držel jsem palce, až mi zbělely kloubky, fakt paráda.
Jezdi a piš dál, stojí to za to...
Gratuluju!

PetNed (37) napsal 06.12.2018 v 15:25

Targus>díky za tip. Hned jsem zkusil googlit a přes nákladní pneu jsem se dostal k záplatám o větším průměru (cca 38 a více). Což je pro nás dušáky celkem důležitě, v cyklo sadě je největší záplata kolem 30 mm a to 1-2 ks max.

Tono013 (11) napsal 06.12.2018 v 14:34

klobuk dole, uzasne napisany cestopis, krasne fotky aj zhrnute dolezite informacie...
a samozrejme aj vykon

erbe (22) napsal 06.12.2018 v 08:27

Parádny cestopis. Veľmi dobre napísaný, dobre skĺbené čtivo a zaujímavosti! Dobre si sa povozil. Prekvapilo ma rišenie víz za behu. Mne sa nikdy nepodarilo vybaviť víza na ambasáde/konzuláte na počkanie. Niekoľkokrát som to skúšal, ale vždy to boli buď dni, alebo dokonca týždne. Keď som napríklad v Biškeku riešil Mongolské vízum, tak to trvalo asi 3 alebo 4 dni. Vtedy som ten čas využil a pomotal sa po Kyrgyzstane, ale stať sa to v Irkutsku, tak by som asi chcípol nudou. Sa ti podarilo tieto informácie získať dopredu, alebo si mal len šťastie? Elektronické víza sú jasné, ale napríklad ten Irkutsk?
Ďakujem ešte raz za cestopis, viac takých treba!

jaro27 (78) napsal 05.12.2018 v 21:06

...Michale, taký Kyrgyzstan, aj si sa tam kdesi musel vracať (Naryn), aký odporúčaš dojazd motorky (tankovanie)?

Targus (430) napsal 05.12.2018 v 20:42

Michal1981

Chválit a obdivovat nebudu, to za mě obstarají ostatní (a že je co). Zbytečné plýtvání časem a kyberprostorem.
Takže to odbydu palečky -

Technická k opakovanému defektu z. kola.
Pochopil jsem správně, že jsi lepil jen duši? Jestli ano, tak se nedivím, že se defekt opakoval.
Jestli neexistují pořádné hrubé záplaty na bezdušové pneu pro motorky, asi bych doporučil pro tento případ se vybavit se záplatou na nákladní bezdušovou pneumatiku (nikoli na duši!) a hezky ji předem upravit, aby seděla do motocyklového pláště. Nesmí mít ostré hrany a rohy - blablabla.
Kdysi jsem si pomáhal v těchto končinách tak, že jsem z rezervy vytáhl tzv. límec (gumovou vložku, která se vkládá mezi ráfek a duši), uřezal jsem z něj kus patřičné velikosti a vložil ji mezi pneumatiku a duši, aby překryla díru a vyhřezlý kord.
Tuhle fintu jsem se naučil při ježdění v lomu. Tam byla norma i tři čtyři díry po průrazech na jedné pneu a jezdilo se furt pryč. O nějakých origo záplatách do pneumatik jsme si za socíku mohli jen nechat zdát.

walaszek (44) napsal 05.12.2018 v 18:29

Naprosto neskutečné fotky, ostatně jako ve všech tvých cestopisech. Vyprávění výborné, máš na to holt talent. Smekám klobouk jak před odvahou tak i před tvou profesionalitou s jakou to dokážeš podat ostatním. Čte se to jedním dechem Díky.

Bohunka (13) napsal 05.12.2018 v 11:18

Jedna velká paráda!!! další cestopis z oblasti, kterou jsem letos i já navštívila - tedy letos Pamír a vloni Bajkal...díky, za připomenutí té nádhery! Cestování je úžasné! Ať Ti to dál jezdí a můžeš nás inspirovat svými zážitky.

Sema (20) napsal 05.12.2018 v 00:58

Nádhera

Klema1974 (1) napsal 05.12.2018 v 00:45

Tomu říkám cestopis. Přečteno jedním dechem.

rogih (1000) napsal 04.12.2018 v 20:33

Úžasné čtení a obdiv bez hranic!!!

Miluna1 (24) napsal 04.12.2018 v 18:00

Gratulace a díky za hezký cestopis.
Přikládám mapku. Budeš si pamatovat,jestli jsi jel trasu Mongolskem jak my ? (byla teda hrozná )

FranaD (25) napsal 04.12.2018 v 17:35

Cestopis s obrovským velkým "C "

Předchozí
1 2