sumoto_leden

Na Fichtlovi do Maroka

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

TransalpXL750 (0) napsal 22.01.2024 v 00:18

Supr Já bych to nazval ve vší počestnosti mladickou nerozvážností. Štěstěna stála při tobě,stejně jako schopnost neustále resuscitovat obstarožní stoj. Klobouk dolů. Snad za 30 let ti v plné míře dojde co jsi dokázal.Gratuluji.

Elzon (47) napsal 08.03.2017 v 09:39

...toto je článek skutečného cestovatele, klobouk dolů. Za měsíc mne také čeká Maroko, ale o tom jak se dostaneme do Malagy se zde vůbec zmiňovat nebudu - bylo by to hodně trapné Přeji hodně štěstí.

vahon---Laďa (1) napsal 07.03.2017 v 09:42

Prostě a jednoduše řečeno pecka a deset palců nahoru. (y)

Digger2 (1) napsal 31.12.2016 v 17:10

Ve 22 letech? Opravdu závidím...užasná cesta

MEK0TA (33) napsal 12.11.2016 v 18:29

Četl jsem "první díl", kdy jsi se dostal na sever Španělska, i tento "díl" o cestě do Maroka. Oba dva cestopisy jsem četl celé, trvalo mi to asi 4 hodiny - některé pasáže jsem četl několikrát, protože jsem si nebyl jistý, jestli dobře vidím Na pionýra (resp. mustanga) mám své specifické vzpomínky, ze kterých vyplývá, že ten stroj moc nemusím, a kdybych ho měl, rozhodně bych si takové cesty nelajznul. Ale v tomto případě si oba dva zasloužíte mé nejvyšší uznání Těším se na tvé další cesty, čte se to velmi dobře

SammyCZ (-2) napsal 24.08.2016 v 09:25

Palec nahoru, protoze to se jen tak nevydi a s tebou bych jel nekam, ja jsem taky takovy blazen, ale tohle klobouk dolu. Priste misto jidla a batoziny, pisty, ojnice, tlumice, a pistni krouzky, novy valec a hlavu :D ale kolik toho vzit to je otazkou Jsem borec a mas u me velky obdiv...

Jirka_CV (5) napsal 31.01.2016 v 02:27

To je až neuvěřitelný. Ty jsi fakt dobrodruh.

vans1 (0) napsal 03.01.2016 v 17:39

Ahoj, tak toto je jeden z mála opravdu vydařených cestopisů. Jak zde již někdo uvedl, "rejpalů" si není třeba všímat, protože oni nemají dost odvahy "ani koule" se na takovou cestu odebrat. Jsi borec, fandím.
Vans1

Jeňula (20) napsal 18.12.2015 v 08:58

Čau. Tak na tohle už nestačí jenom odvaha - to musí být v krvi! Prostě dobrodruh, cestovatel a neskutečný "salámista"! Oplýváš tím vším. Gratuluju, závidím, obdivuju. Já bych to nedal možná ani autem. Jste takový hezký trojlístek: Ty, Zikmud a Hanzelka. Hodně štěstí přeju.

Kariboo (0) napsal 23.07.2015 v 20:06

pshtros (3) napsal 11.07.2015 v 09:46+3

Mám na teba dve prosby:

1. Cestuj.
2. Píš o tom.

Nech aj my, čo na takýto podnik nemáme gule, si ho môžeme aspoň sprostredkovane užiť.

marrtinn (5) napsal 09.07.2015 v 22:35

a co zkusit to ještě dál ??? AFRIKA

//vaclavhoufek.rajce.idnes.cz/Fichtl_Afrika_tour/

mmjd (1) napsal 28.06.2015 v 17:51

poklona..

Toni (53) napsal 27.06.2015 v 08:45

Luxusní. Nejen heroický výkon na tom fichtlu a survival pojetí celý výpravy,ale i velmi dobře napsaný. Hltal jsem každý slovo a to je co říct,když ani noviny nejsem schopen přečíst do konce,protože mě čtení nebaví. Až na ty gramatický chyby(odpuštěno) je to zatím nejlepší co jsem kdy četl. Při každým přečteným odstavci jsem se těšil na další.
Taky jsem si přejel několik fakt vysokých kopců, tak vysokých, že i moje karburátorová Hondička moc nechtěla jet, takže je mi jasný,jaký to asi bylo na tom fichtlu.
Prostě respekt chlape.
A jak bylo i v článku, teď jsme za č_áky

mjelic (8) napsal 25.06.2015 v 14:00

Už je tu tolik komentářů, že ani nevím, jestli to ještě čteš, ale patří ti můj obdiv. Na těch pár šťouralů se vykašli, ty zážitky už ti nikdo nevezme. Možná bys mohl příště volit stroj, který ti nebude tolik obtěžovat opravami, ale není to podstatné. Letos mám naplánované Santorini, což bude cca 6000km na Blackbirdovi a myslím si, že je to dost a ty tohle na fichtlu. Ještě jednou klobouk dolů. Kdo by nechtěl takové 2 měsíce prázdnin. A na závěr veliký pozdrav rodičům, že se nebáli nebo spíš že svůj strach ustáli a nebránili ti, ba naopak podporovali. Čau.

mkcz (18) napsal 24.06.2015 v 00:29+1

Sice mne nic podobného neláká, svým způsobem je to masochismus, ale skvělý zážitek, pěkně napsané a nelze Ti upřít odvahu. Pobavil jsem se při čtení. Hodně štěstí v dalších jízdách!

Orimen (2) napsal 23.06.2015 v 13:41

Po tankování zelený fichtl odmítá jet… nečekaně chytá až po otevření palivového kohoutu.

PetrL3 (27) napsal 22.06.2015 v 13:49-3+3

Mně teda trošku nevoní to neustálé kladení důrazu na to, jak nikde za nic nezaplatit, furt čekat na pozvání a bejt chudák co nemá na mapu, dělá překvapenýho že pivo stojí 5x víc než tady... Je to jak soutěž, kdo ze sebe udělá větší socku a kde kdo ve světě sežene levnější párek z tamního lidlu. Nebo raději za darmo od někoho místního. Rád bych se taky někdy dočetl, že za přivezení petky s benzínem pozval dobrodince na steak sám cestovatel. Ne furt jen sosat.

Lála (14) napsal 22.06.2015 v 10:59

Hluboká poklona před výkonem...

osobně bych to asi takto nejel ani místo veřejně prospěšnejch prací

konasp (0) napsal 21.06.2015 v 23:14

to nemá chybu. Obdiv, já na fichtlovi dojel nejdát tak 50 km o baráku. Smekám

imtheman (3) napsal 21.06.2015 v 22:21+1

Po přečtení tohoto cestopisu se ve mě mísí 2 pocity. Jeden je bezmezný obdiv k cestovateli, byl to opravdu heroický výkon, druhý však mě hlodá myšlenkou, jestli je toto ještě o zábavě. Každopádně jako survival mise je to excelentní.

Kukutil (1) napsal 21.06.2015 v 21:29

Už to tu bylo asi vše napsáno...

Radek2107 (49) napsal 21.06.2015 v 17:55

Super počtení. Otevřeně přiznám, že bych na to ani náhodou neměl koule. Při plánování své letošní motodovolené se cítím trochu trapně... Přeji ti, aby se ti dařilo i na tvých dalších cestách.

lukas123456 (4) napsal 20.06.2015 v 22:28

Moc do diskuzi nepřispívám,ale tohle mi nedá ... Jedním slovem PECKA :) máš můj obdiv.

Flintas (3) napsal 20.06.2015 v 19:34

Bomba. Ty a tobě podobny máte to co nám ostatním z části chybi... a to odvahu a to srdce jít do něčeho takového. Máš muj opravdový respekt, jsi to co si představuju pod slovem Cestovatel a Dobrodruh. Přeju ti spoustu dalších zajímavých zážitků a mraky šťastnych kilometrů. Budu se těšit na další cestopis.

FatBoy105th. (29) napsal 20.06.2015 v 19:01

Jedním dechem jako skvelou pohádku báječný ... neni co dodat. Diky za clanek

ziki.xt (23) napsal 20.06.2015 v 15:21

Neskutečná palba , lítám tam každej tejden s kamionem a nedokážu si představit pálit tu štreku na kozím dechu. Máš můj obdiv a hluboce se skláním před vytrvalostí a pohodou se kterou řešíš problémy. Tak ať tě vždy tvůj stroj, ať už je jakýkoliv, doveze v pořádku domů. Jednoznačně

kopr1 (10) napsal 20.06.2015 v 14:56

To není cestopis, to je pohodopis! Přísahám, že nic lepšího jsem nikdy nečetl, smekám i s vlasama! Prožils něco, o čem jiní (včetně mě) jen sní, gratuluju a přeju ti, ať se ti daří žít tak, jak jsi cestoval

Milan1963 (262) napsal 20.06.2015 v 10:33

Co dodat k Tvému cestopisu: moc hezký ! Sám se do stejné oblasti chystám příští rok, ale na poněkud větší Jawě. Jsi PAN cestovatel, jen tak někdo si takto říkat nemůže. Díky za pěkné čtení.

SPIJKER (93) napsal 20.06.2015 v 01:04

Krasna prace...