Do Maroka a zpět po ose za deset dní

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Wilda69 (7) napsal 05.06.2014 v 22:28

Bezva cestopis. Docela jsem se nasmál. Přičmoudlíci jsou docela tvrdý
Napsal jsi to hezky a dobře se to četlo

newman11 (3) napsal 02.11.2013 v 20:05

Pěkně napsané. Chystám se tam v létě. Koukám, že o zážitky nebyla nouze...Před sólo cestou fakt klobouk dolů.

strto (-1) napsal 22.09.2013 v 11:43

Jet někam poprvé a ještě sám je někdy o nervy, ale zase se člověk strašně rychle učí nenechat se sebou vy... Kdyby ses spoléhal na někoho jiného, určitě by si při další cestě do Maroka určitě zase narazil. Teď se ti to už asi nestane Chci se do Maroka vydat o letošních Vánocích (prosinec - leden) také sám, resp. se ženou na jedné motorce (Triumph Tiger 1050). Proto si čtu cestopisy z Maroka, abych "vychytal" chyby v mé přípravě. Děkuji moc za pěkný cestopis a přeji mnoho parádních zážitků!!

enner (7) napsal 10.08.2012 v 17:50

No parádní intenzivní zážitky. Skoro k nezaplacení a na všechno ostatní je Mastercard.
Tenerka je super a krajíc to byl taky pořádnej My se do Maroka chystáme s klukama už druhý rok a stále to nějak časově nevychází - chce to víc času. Měj se

Berka79 (18) napsal 02.10.2011 v 15:37

Kurňa, já bych taky chtěl někam jet. Hezký cestopis, jsi machr že jsi to zvládnul sám.

Juky (1) napsal 01.10.2011 v 16:30

Tomu sa vraví vylet za dobrodružstvom. Parada

nejtek (1) napsal 21.09.2011 v 11:11+1

mel bys jezdit casteji a sam at mame co cist to byla detektivka

zdenek. (6) napsal 18.09.2011 v 21:27

Super cestopis, smekám před tebou, fakt dost dobrý. Z.

hiffson (5) napsal 17.09.2011 v 07:03

Výborně napsaný a jsi tvrďák. Sám bych nejel ani za nic.

Meli (195) napsal 16.09.2011 v 11:40

Vidim že je to podobně jako co jsem zažil coby turista v Egyptě. Než si zvykneš že tě každej má za dojnou krávu tak to nějaké to euro stojí... pak je to o drzosti (kterou když seš sám, nebo jako já v Egyptě se ženou - stejně až tak moc nepoužíváš). Chce to větší bandu a věřim že uplně v pohodě...

sushi7474 (5) napsal 15.09.2011 v 23:58

Skvele!
Maroko s partakom mi tento rok nevyslo, ale ako tak citam, mohol by som skusit aj sam. Inak, cely sever (oblast, kde si prechadzal) je pomerne "zamoreny" vyrobu drog a ludia su casto pekni zmrdi...
Treba ist viac na juh - Marrakech - to je to prave Maroko (zazil som ako backpacker a bolo super!)

Keby si sa vybral znovu, rad sa pripojim

Sefi21 (7) napsal 15.09.2011 v 21:36

Kámoši byli také v Maroku, ale tak děsivě to nepopisovali. Možná to bylo tím, že jich jelo víc. Každopádně moc pěknej cestopis . Dávám za 1.

Mozol (0) napsal 15.09.2011 v 14:15

Nádhera,klobouk dolu za odvahu.

gete (-8) napsal 14.09.2011 v 21:05

Dávam palec hore za to, že si si trúfol tam ísť sám. Aj ja jazdím väčšinou sám a niekedy v cudzích krajinách to nie je najjednoduchšie. Ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že naháňať sa tisíce kilometrov po diaľnici na moto, kvôli pár km v Maroku je bohapusté vyhadzovanie peňazí.

sseba1 (13) napsal 14.09.2011 v 20:41

Hustokrutej meganářezník, chlape, Ty máš koule Teď jsem absolvoval "pouze" 2000km během týdne a bylo to akorát,ono ve dvou se jede jinak,ale tulecto je perfektní!

RomanJakub (1) napsal 14.09.2011 v 12:02

Hezky napsaný, ale takhle strašit lidi . My tam byli letos na jaře. Celnice v pohodě. S úsměvem odmítáš a všechno si za 20 minut vyřídíš sám. Žádný problém. Objeli jsme Maroko celý, nikde žádný problémy, lidi příjemný, jídlo vynikající. Když hledáš, spaní za pár babek. Snaží se tě natáhnout, ale k nim to prostě patří, tak s tím musíš počítat. Pro nás to byla fantastická dovolená a vím, že tam určitě chci zase. Přiznám, že na deset dní mi to přijde jako škoda peněz, ale sny jsou od toho si je plnit, takže to je každýho věc.

Kov (23) napsal 14.09.2011 v 10:00

Ty brďo ty jsi poděs!

Anti (390) napsal 13.09.2011 v 21:03

Sám bych se vydal maximálně po střední Evropě.Do Afriky určitě ne...

BaRT_Czech (45) napsal 13.09.2011 v 20:48

super večerní čtení, máš můj obdiv.

rudirt (45) napsal 13.09.2011 v 20:10

Pěkně napsané-máš můj obdiv, ale děkuji nemusím být všude.
Přeji vždy šťastný návrat!

Maho (33) napsal 13.09.2011 v 19:35

Vakovlk (12) napsal 13.09.2011 v 19:33

Já byl v Maroku předloni s přítelkyní, dvěma blonďatejma dcerama 22+25 a synkem 17. Sice letecky, ale s báglama a jezdili jsme tam busem nebo drožkou, hledali si hotely, jedli s místníma. U moře i v horách. Ani jednou jsme neměli pocit ohrožení, lidi milí, ochotní pomoct, za bakšiš 1 Euro se fakt snažili. A se zapomenutým Garminem mě taxikář honil po tržnici, aby mi ho vrátil. Tak mě překvapuje, že tys tam měl takový problémy. Možná motorka všechno změní a udělá z tebe "bohatou oběť". Příště snad bude líp. Jinak pěkně napsaný

PepinoPYRO (3) napsal 13.09.2011 v 18:18

Přečteno jedním dechem. To se mi už dlouho nestalo. Dík.Gratuluji!

kupahousek (0) napsal 13.09.2011 v 16:54

Dokud jsi nenapsal "do Maroka se vrátím!" nevěřil jsem, že to byl "super" zážitek.Radši ve dvou... ale obdivuju

quanto (0) napsal 13.09.2011 v 12:35

Na začiatku čítania som si povedal: Tam chcem ísť!
Po opise "colných a pasových" skúseností som si povedal: Tam nepôjdem!
Pripomenulo mi to vstup do TR z Ázie
Ale keď si nakoniec skonštatoval, že sa tam chceš vrátiť...
...Šťastný návrat!
1. Spomínaš vysoké ťažisko Tenerky.
Aj bez batožiny je asi náročná na ovládanie "pri strate rýchlosti".
Fakt je taká...pre silného chlapa?
A o bočných kufroch neuvažuješ?
Mať batožinu nižšie a znížiť si ťažisko.
2. Píšeš:
"od teď je každý další problém velkým problémem. Hlavně musí jet mašina"
Ako veríš Tenerke?
Počul si o nejakej jej slabine? A pripravil si sa na to?
Dík!

honziskoo (0) napsal 13.09.2011 v 11:34

Seš frajer

mardock (73) napsal 13.09.2011 v 08:35

nakonec stejně zůstávají vzpomínky jen na tyhle zkušenosti a kdyby ti všechno na cestě klapalo,tak by to byla pravděpodobně nudná cesta. Jinak pěkně čtivě napsaný

Rimmerak (-8) napsal 13.09.2011 v 08:06

Oceňuji tvoji odvahu, vydat se sám do Maroka. Já měl špatnej pocit i při projíždění Bosny a Hercegoviny autem po cestě do Dubrovníku. (Vím, zbytečně, ale i tak sem se toho obával).
Příští rok chci jet autem do Řecka na Thessaloniki a opět mám obavy, tentokrát z průjezdu Albánií a Makedonií
Takže ať ti to jezdí !!

FilipTenere (31) napsal 13.09.2011 v 07:25

Schutí jsem přečetl a náramě se pobavil Maroko musí být fakt mazec. Přesto Afrika mě taky moc láka. Na poprvé ale asi lépe se zkušeným průvodcem:)
Tenere zdar, ať ti to jezdí!

MarekD (8) napsal 13.09.2011 v 06:34

Známkuju za 1! Přeju další km v poho a bez Jensů.