Balaton tour 2017 - Zweitakt riders - 50ccm - Simson a Jawa

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Rajce2 (26) napsal 22.06.2018 v 10:13

Kráná práce hoši, občas jsem se i nahlas (v práci :) ) zasmál - oleje na vidlích, meloun, fajf motocykl, Jawa tričko ruční výroby, film ve sprchách (nikdo mi nevymluví, že tam nešel cvičit pravačku :D ). Tyhle výlety jsou ze všech nejlepší, možná protože jsou první, možná protože člověk musí jet s tím, co má a nemůže toho moc vymejšlet, protože má prachy tak akorát na to pivo a benzín...My jeli v 16 letech přes víkend cca 300 km výlet na Lipno a zážitek to je pro mě dodneška nezapomenutelnej, ten pocit samostatnosti, dobrodružství a kamarádství, normálně vám závidim :) Teď mám všechno, ale nemám s kym jet, všechno se zdá bejt blízko a přesto komplikovaný...užijte si to!
PS: písničky v uchu na motorce po přechodu na větší moto radši zrušte a věnujte se řízení :)
PS2: Simson je nejlepší motorka, kterou jsem kdy měl :)

Red64 (0) napsal 06.03.2018 v 00:30

I já jsem si zavzpomínal na mládí a moje výlety na Pionýru. Líbí se mi to odhodlání něco podniknout. Jen si nedovedu představit že bych poslouchal za jízdy písničky do sluchátek. Nejlepší písnička je zvuk motoru, výfuku a větru

amik-cz (0) napsal 19.01.2018 v 22:16

Kluci, zavzpomínal sem si. V roce 1972 jsme stejnou cestu, vyjma Rakouska, udělali taky. Zajímavé je, že s velmi podobnými problémy. Jen ten benzín byl levnější. 2,40 litr.

mogador57 (0) napsal 16.01.2018 v 22:30

Pěkně napsané, dobrá parta, supr stroje. Držím palce pro další vydařené výlety a vždy kolama dolů.Krásná práce.

PEPA55 (11) napsal 16.01.2018 v 20:02

Vše napsal Jest nebudu to opakovat , těší mě se mladí kluci odhodlali vyjet dál než okolo komína ,jen tak dál

Podas (6) napsal 13.01.2018 v 17:27

Dobře VY.

MaxMI16 (4) napsal 12.01.2018 v 20:21

Jets to vystihl a Kenapova slova tesat do kamene

Ono ani tak moc nezáleží kam a na čem a jak daleko jedete jako s kým.

Kertézs (4) napsal 12.01.2018 v 20:03

vše bylo řečeno

zdenek. (6) napsal 11.01.2018 v 18:40+1

mnohonásobně

vencakobra (3) napsal 11.01.2018 v 12:09+1

Jó poprvé je to vždycky emotivní, každý rád na to vzpomíná

Normik (31) napsal 10.01.2018 v 19:30+1

Hoši luxusní počtení - ste dobří draci

Finč (89) napsal 10.01.2018 v 11:25

Tyhle cestopisy mě vždy pobaví, dobrý klucí Jinak už vše napsal Jets

Luki42 (4) napsal 10.01.2018 v 06:43+1

Super kluci... je to jen o tom nebát se... skoro všude je někdo kdo vám pomůže... pěkně napsané, zasmál jsem se a zavzpomínal jezdit jezdit jezdit...

Marinemen (3) napsal 09.01.2018 v 23:15+1

Kluci máte můj obdiv a 20x . Jen tak dál...

Brukev (850) napsal 09.01.2018 v 21:35+1

Kluci super článek . Je to hezký napsané, je to o motorkach, partě a parádní cestě

Samsonista (0) napsal 09.01.2018 v 10:14

Pánové, moc děkuji za sebe i za naši skupinu Zwei-takt Riders. Znamená to pro nás opravdu moc.Jsem rád, že i přes moji hroznou gramatiku jste pochopili naši ideu tohoto výletu. Toto léto plánujeme další cestu a tentokrát do dalekého Monaka !!
Tady máte odkaz na naši facebookovou stránku. Mrkněte na ni

Kenap (12) napsal 08.01.2018 v 23:57

Borci bravo! připomíná mi to naši partu před 40roky. Objeli jsme na fechtlech celou republiku,motor občas chladili přefiltrování limonádou a pivem,puch stál za to, ale jelo se dál.Navic pokud to chtělo trochu znalce,tak stačilo zazvonit u jakýchkoliv dveří a pomoc se dostavila kolikrát i s jídlem a přespanim.Ale na tyto zážitky z mladičkých let vzpomínáme nejraději.Škoda jen že se tenkrát moc nefotilo tak máme žádné fotky z naších cest,ale o to víc zážitků.Tak si užívejte co nejvíce zážitků v jedné stopě. Ono co v mládí najedete a užijete s těmi správnými lidmi je výhra ze které budete čerpat i pokud budete jednou sedlat honosnější stroje Ono ani tak moc nezáleží kam a na čem a jak daleko jadete jako s kým. Tak vám přeji veselou kopu přátel a pohodu co všechno vždycky zvládne. 👌 Kenap 👏

68732 (0) napsal 08.01.2018 v 22:45

super

Targus (430) napsal 08.01.2018 v 22:25+2

Co napsat?
Cesťák na velkých štamprlích a spravovali.
Kdo z vás to vydrží a bude jezdit dál, zjistí, že až si pořídí pořádnou motku, bude to vlastně nuda.
Máte deset palců (každý z vás dva) nahoru za to, že jste byli schopni vyjet v pěti a že jste v pěti dojeli. Ne kvůli poruchám, ale kvůli ponorce.

MILOS61 (3) napsal 08.01.2018 v 20:27+3

Jak už zde psali Já za mých mladých let sem do ciziny nemohl tak jsme jezdily na fichtlech jen po republice ale mělo to taky své kouzlo ,obdivuji lidi co na těchto strojích vyrazí za dobrodružstvím ,vloni sem potkal partu fichtlařů na Albánských hranicích .

sweetM (28) napsal 08.01.2018 v 18:30+1

Tyhle cestopisy odvážných mladých lidí a k tomu ještě na takových strojích to mne vždy pořádně dostane. Také mám vzpomínku, jak jsem v Tatrách seděl v kupce sena, oblečený do všeho co jsem měl, zabalený v celtě a přemýšlel při venkovní teplotě okolo 3°C nad blahem domova. Držím palce, určitě si od Vás ještě něco přečteme.

sekáčmagor (128) napsal 08.01.2018 v 18:02+3

Když jsem to četl tak jsem zároveň uvažoval co napíšu do komentáře jenže když jsem otevřel komentáře tak jsem zjistil že Jets už to napsal tak se nemá cenu opakovat. Když jsem četl tuhle Tvou větu "Myšlenka, že jsem poprvé někde „sám“ bez rodičů a na svoji odpovědnost na motorce, kterou mám rád a s lidma, kteří jsou moc fajn, mě najednou celkem vzala. To, že Simson pořád bezchybně jede, že jsem s ním někde,kam jsem se tak dlouhou dobu těšil a vůbec, že všechno..."Tak jsem věděl že to není Tvá poslední cesta.Přeju do budoucna hodně kilometrů a poznání nových míst.

Kostelník (58) napsal 08.01.2018 v 15:46

Špica borci! Chválím i cit pro výběr strojů!

hrouda13 (150) napsal 08.01.2018 v 13:25+1

Jo holt když je v tom to správný srdíčko je jedno na čem se jede pekny cestopis co zahřál

panamira (-8) napsal 08.01.2018 v 12:13+1

jets (521) napsal 08.01.2018 v 08:29+12

Je krásné vidět, že ne celá mladá generace jen sedí před pc a jediné vzpomínky na mládí budou mít dosažení nějakého tupého lvl v nějaké tupé hře.. Smekám před vámi klobouk kluci že jste schopni se v takovém počtu domluvit, naplánovat, vyrazit a v neposlední řadě sepsat . Mně se to líbilo. Hodně štěstí a bacha na ty poloměry zatáček