S Kymcem do Ruska a Kazachstánu - 2. část

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

janbratan (0) napsal 29.01.2019 v 15:46

Zdravím, chceme jet celou skvadrou přes Rusko do mongolska, bylo by nás asi 10-12, myslíte že je to dobré řešit vízum na jednom místě a ve stejnou dobu? Nebyl by problém? A nemáte někdo zkušenosti s //rusko-viza.cz/ ?

Stomcolt (2) napsal 22.04.2017 v 16:41

Naprostá paráda. Sledoval jsem tvoje příspěvky na fb, ale i tak jsem si to tady moc rád přečetl. 👍

oldgreenhorn (0) napsal 11.04.2017 v 16:30

Hluboká poklona. To bych nedal.

Frankie (731) napsal 10.04.2017 v 12:08

Jet na 125 takovou dálku...máš můj obdiv. Je videt, ze kdyz se chce, všechno jde a nepotřebuješ k tomu GS ani hroudu zlata

Bury1 (1) napsal 07.04.2017 v 21:41

Luky mas koule smekam... ...ja byl loni na Burgmanu 650 ve Spanelsku a super ale tohle je jina kavicka...diky

pernik92 (163) napsal 05.04.2017 v 19:24

Zde se snažím odpovědět na všechny dotazy a reakce. Rozdělím to na dotazy z obou dílů.

1.díl.
FATMAN - malá motorka byla obrovská výhoda. Nikdo po mě nechtěl žádné peníze na celnicích a taky při kontrolách policie. Policajti mě stavěli 4x a vždy jen běžná kontrola dokladů a přání štastné cesty.
ANCISTRUS - cena ruského víza na 30 dní je 3 000 Korun. Víza zajištěna přes firmu MORAVIA CONTACT.
KULASEC - měl jsem seznam 130 položek věcí které jsem vezl. Vyjmenovat je všechny by bylo zdlouhavé. Tak promiň. Kdyžtak dám fotku toho seznamu na můj profil pernik92.
SATANACHIST - slivovice vydržela, protože jsem se prakticky celé Rusko nedostal k místním lidem. A i tak jsem si všiml, že Rusové nepijí tak moc jak se všude uvádí. A cena jen 33 tisíc je vysvětlena zde. Pojistění a víza stáli 13 tisíc, ubytování 4 tisíce, benzín možná 9 tisíc, sim karty 900 Kč, jídlo 5 tísíc a zbylá tisícovka vstup do jeskyně, zásuvka na moto, olej a sprej na řetěz. Jídlo jsem celkově moc neřešil, na obědu jsem byl jen asi 3-4x, jinak jsem si vařil každý druhý večer těstoviny, rýži, brambory a nebo špagety.
Mé cestování je možná chudší na poznávání místních jídel, ale takhle já prostě jezdím. Jsem rád i za to jídlo které jsem ochutnal např. pravý ruský boršč, kazašské manti, čeburjeky a samozřejmě pirožky.

Díky všem za pozitivní ohlasy. Chci se jen jednoduchou formou podělit o dojmy i ze zemí o kterých se zde na motorkářích moc nepíše. Snad se to alespoň z části podařilo.
Ještě jednou všem děkuji

Stanley78 (14) napsal 30.03.2017 v 19:23

Seš borec, vážně, respekt.

lukypb (0) napsal 30.03.2017 v 08:54

Ahoj cestovateli, moc pěkné a od srdce napsané! Přeju ti spoustu dalších šťastných kilometrů a děkujeme že jsi se s námi o svoje zážitky podělil!

awaxcs (0) napsal 29.03.2017 v 22:22

Hodne dobra a odvazna cesta.Mas aspon na co vzpominat.

barborino (2) napsal 29.03.2017 v 05:07

Jj respect four you

Sema (20) napsal 28.03.2017 v 22:13

Moc pěkná cesta.

LADIS007 (20) napsal 28.03.2017 v 11:28

Respect

Raisto01 (90) napsal 27.03.2017 v 23:21

Super cesta. Krásný místa, část trasy jsme měli podobnou, ale to ty víš
Gratuluji, video super, text zlepšíš

mardock (73) napsal 27.03.2017 v 18:09

Ty náklady jsou fakt pozoruhodný. Za benál a víza s pojištěním cca 20 tis. Zbylých a pouhých 13 tis utratit za 2 měsíce na cestách včetně jídla, ubytka a vstupů je fakt umění. To snad ani nejde pokud člověk nechce jíst kořínky. Ale asi jde Každopádně klobouk dolů před takovu cestou a sám.

kehaj (19) napsal 27.03.2017 v 17:47

satanachist (27) napsal 27.03.2017 v 15:45

Parádní Mě jen udivily dvě věci: 1) že jsi po tolika dnech měl ještě náš moravský lék - slivovicu, 2) že tě ten "výlet" stál jen cca 30 tisíc.

txvs (22) napsal 27.03.2017 v 15:28

milda_brno (1) napsal 27.03.2017 v 13:08

Zdar,
pekna cesta. Jel jsem Kavkaz uz nekolikrat a urcite se tam vratim, naprosto luxusni destinace. Jinak k tomu poplatku v Armenii. Plati se vzdy, ne jenom za cesty do 14 dni. A plati se v souctu za vyplneni JCD soukromym deklarantem a za jeho schvaleni celnikem (to je ale uz pakatel). Ptal jsem se jednoho gruzina s autobusem jak to dela a kolik ho to stoji a rikal, ze plati jenom tomu celnikovi a JCD si necha vyplnit doma v GEO. Dohromady ho to stoji cca 100 Kc. Svine pekne na tom vydelavaji. V roce 2013 se to jeste neplatilo a ted to uz vyzaduji i od motorek. Ale bude v klidu, kdybys jel autem, nechas tam cca 100 Eur na vstupu a 100 Eur na vystupu.
Druha poznamka k severnimu Kavkazu. Ardon jeste neni v Cecensku. Je to v podstate na hranici mezi Severni Osetii a Ingusskem. Cecna je jeste 100 km vychodne. Abych pravdu rekl tak v Cecne jsme se citili velmi bezpecne a nemeli jsme pocit, ze jsme mobilni penezenky. Naopak v Dagestanu, se nam vubec nelibilo. Sam policajt na prechodu Cecna/Dagestan rekl, nikde a nikomu nezastavujte az do Machackali, a hlavne nesjizdejte z hlavnich tahu, jinak muzou byt velke problemy. Necitili jsme se v Dagestanu vitani a delali jsme vse pro to, abychom co nejrychleji vypadli. Mozna to byla jenom precitlivelost, ale tak jsem to s kamaradem citil. Uz jenom hranice Cecna/Dagestan vypadala docela srandovne. Betonova kulometna hnizda, pancerovane Kamazi s cca 5 strilnami na kazde strane (sem tam nejaka strilna rozbita ) a vojaci a policajti s Kalasnikovama samo, ze ostre nabityma.

Milda

Rubi (45) napsal 27.03.2017 v 11:02

Výborná cesta,palec nahoru za odvahu cestovat sám,ale nakonec všechno dobře dopadlo.Děkuji za zajímavé čtení,které se tu zas tak moc neobjevuje.

Hooorus (124) napsal 27.03.2017 v 09:49

Šikovný ogar z Krhové sa nestratí v širém světě

milanek81 (29) napsal 27.03.2017 v 09:48

super !!! pecka !!! napsaný lehce potahaně ale všechno ostatní 1* video krásný a za styl cesty další velký +

mikni (103) napsal 27.03.2017 v 09:36

Ty jsi opravdu pravý dobrodruh.

66lukynek (10) napsal 27.03.2017 v 09:18

Seš borec

pajapaja (37) napsal 27.03.2017 v 08:22

Super počtení,dobrá volba stroje a velká odvaha.Palec