GR2JOR - 2010 - Tea for Tears

Jeden z těch dnů v Damašku jsem měl ve střevech….. nezahuštěno na správnou konzistenci. To "kolikrát?" si nechávám pro sebe, jediné co můžu prozradit je, že to chce dochodit měšťanku, abys pochopil to číslo

Mike, jakožto lékárník, si sám vybírá tu svou dávku, Nikos ho hlídá
Mezitím motorka se připravuje na repatriaci, zbavuje se šťáv, baterky, balí se…
Došlo i na nás, někteří chtěli vyzkoušet východní břitvy
Jeden večer jsme byli ve Starém Městě, kde je mnoho kaváren a restaurací i ve starých budovách, interiér nám bral dech. Ten nejlepší podnik se jmenuje Jabri House. Navštivte ho!
(celkově, Damašek je výborný cíl na jeden long víkend, užijete si to)
V Jabri House došlo i na promítání posledního díla velkého hrdiny Sedmého Umění, „Letající Mike“. Ustřihli jsme z videa tu část s pádem a ukázali to mezi polívkou a salátem
Mike skromně přijímá blahopřání za to, že tu dnes vůbec sedí s námi.
Arfan souhlasí s umělcem

Tolikrát jsem o tom přemýšlel, představoval si, ale nikdy se na to nedostalo.
Tradiční východní hamam.
Ne jako součást apres-ski v dobrých hotelech v Alpách, ale jako pravou východní proceduru s masérem, který s tebe sedře kůži….
Já ještě oslaben po střevní …průchodnosti, Mike jakoby ho zmlátili. Měli jsme na to právo.
Tady je vstup do toho nejstaršího v Damašku, jmenuje se Hamam Nour (Núr), je hned vedle Ommayad mešity, uprostřed bazaru. Kohokoli se zeptáte, rád vám ukáže směr a bude i poctěn.Čtyři Evropané v sauně a hamamu

Thanasis je z nás neblíže ke změně víry, prova generale na nového Ghándího nebo Dalai Lámu.
Mike jde spíš směrem Lawrence of Arabia
Znovuzrozeni si vychutnáváme čaj, i ten je v ceně. (komplet servis je za 10 Euro, včetně šatny, ručníků, masáže)
Aklimatizace úplná, dokonce si kvůli tomu chtěli někteří pořídit pravou vodní dýmku, když budou nábožensky rozjímat, ale měli těžký výběr….
Došlo na den a hodinu, kdy motorka již byla zapakována, převezena na letiště, přišla chvíle odjezdu. Mike do té doby tvrdil, že pokračuje s námi. Na poslední chvíli si to ale rozmyslel a koupil si i pro sebe letenku. Ten poslední den ho trochu víc bolel krk, své přidalo i to, že by nemohl řídit motorku. Navíc, stihne se vrátit akorát tak včas, aby nepřišel u rodiny o pečené jehně na rožni. Rozhodl se strávit velikonoce s rodinou, když už se to takhle vyvrbilo s motorkou. Nedokázali jsme ho přemluvit.

Pakujeme se z hotelu, nakládáme zbylé tři motorky a lehce po poledni vyrážíme z Damašku.
Mike odletí v noci. Později máme sms, že k poledni dorazil v pořádku na svou Ithaku