Cez Rusko do krajiny vychádzajúceho slnka

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Martas38 (0) napsal 03.12.2020 v 20:27

Klaním se až k zemi , jsi opravdu borec

janbratan (0) napsal 26.11.2019 v 19:28

A jaké je potřeba vízum do Ruska? Stačilo by tohle? https://www.rusko-viza.cz/turisticke-vizum-do-ruska/ - nebojsou i nějaké speciální?

borisbasa1 (2) napsal 18.01.2018 v 06:00

Ďakujem.
mendosk - No Minuloročná cesta bola viac exotická a rozmanitá, čo sa krajin týka- púšte pohoria,pamiatky. Teraz bola väčšina Rusko a potom Japonsko a pokus o Čínu . S tým muzeom Yamaha máš pravdu. Keby to múzeum je v Rusku tak isto by som bol v TV spal doma u riaditeľa , súkromná prehliadka a podobne. Ale tu bol jeden vrátnik čo vedel 2 slová po anglicky človeka aj prejde chut skúšať niečo riešiť.
Povodne som mal ísť aj cez Mongolsko, ale odložil som ho na inokedy. Snáď raz spojím Mongolsko s cestou do Magadanu.

mendosk (12) napsal 17.01.2018 v 21:14

Minuloročný pamir sa mi viac pacil , ale tam už jazdi kadekto ;) čo sa o JPN nedá povedať. Super výlet, len škoda múzea Yamahy . Z takej diaľky by si si zaslúžil VIP exkurziu. Veľa zdaru

PEPA55 (11) napsal 16.01.2018 v 20:48

Takový výkon to je masakr pořád sám a sám ,ty vzdálenosti co dodat nemám slov gratuluji k úžasnému výkonu , smekám

Radek2107 (53) napsal 14.01.2018 v 22:16

Sakra, to chce mít náturu na takové cestování. Pohled na cedule s kilometráží v Rusku je poněkud zdrcující, hrozné cifry. Jediné, co bych vytkl, je ta anglická transkripce názvů ruských měst. Myslím, že to bylo v Novosibirsku, napsal jsi Lenin square. Zní to trochu ujetě. Ale jinak máš můj obdiv

dafikk (45) napsal 08.01.2018 v 13:59

Ty vole...tak to je hustý
Klobouk dolů,chlape

Tiger_800XC (11) napsal 29.12.2017 v 15:09

na takový výlet nikdy nezapomeš

SPIJKER (93) napsal 28.12.2017 v 22:54

Super cesta...cely js to precetl...heuky striulive napsany.. Japan musi bejt strasnej voser...prijde mi ze tam asi ani nemusim...kamarad se v lete vratil z mesicniho stidijniho pobytu...a ac se snazim byt otevreny.. Japan mi prijde lze naprosto v klidu vynechat... No ale treba se to casem povede i tam.. Tak jodne zdravi a stesti do dalsich sezon

Frankie (731) napsal 26.12.2017 v 09:12

Na Yamaze jet až do Yamahy...jsi borec !
Teď by se toho mohl chytit někdo s BMW a na GS v plné výbavě provést expedici do Mnichova

Destroyer (237) napsal 21.12.2017 v 13:51

super cesta a namet. Bohuzial priemerny cestopis dennikovou formou ale napokon som ho docital. Nie kvoli obsahu ale kvoli nametu. Taktiez fotky by sli pretriedit o viac ako polovicu. Musis byt otrnuly cestovatel ked si to zvladol sam. Takuto skusku zvladne malo kto, trebars ja som to uz raz nezvladol. Za to mas moj nekonciaci obdiv.
Klobuk dole a vela stastnych kilometrov. Tesim sa na pokracovanie - este ti chyba ta druha polovica sveta.
Ty si jeden z tych cestovatelov z ktorych si treba brat priklad. Namiesto startovaca a obrovskeho marketingoveho PR halooo, sadnes na svoju oblubenu motorku a bez mihnutia prejdes pol sveta.

Targus (429) napsal 21.12.2017 v 00:06

Borisbasa1:

Jsem se teď díval na google, podle leteckých snímků to tam vypadá úplně jinak, než si pamatuju. Njn., nic není staršího, než včerejší noviny, že jo...

Targus (429) napsal 20.12.2017 v 23:49

borisbasa1:
Na to trojmezí vedla před více, než 20 lety cesta přes vesničku, nebo spíš osadu. Klasické východoslovanské selo. Odbočit z cesty Bělorusko - Rusko na ukrajinskou stranu s velkým autem byl docela problém. Vzdálenost mezi ploty byla počítána na klasické ruské gruzoviky, ne na návěsové soupravy. Rezerva byla tak 15 - 20 cm ze všech tří stran. Kdo blbě najel začátek, buď sejmul plot, anebo na třikrát couval.
My jsme tamtudy jezdili, abychom se vyhnuli frontám na klasických hraničních přechodech, které se nepočítaly na hodiny, nýbrž na dny.
Názvy v azbuce by určitě nikdo nechtěl, ostatně většina čtenářů by to nepřelouskala. Pokud bys psal cesťák v angličtině, neměl bych s tím problém. Ovšem psát slovensky a do toho montovat cizí názvy v anglické transkripci, které většina čtenářů vidí poprvé, mi nepřipadá nejšťastnější nápad. Nota bene když spousta lidí angličtinou nevládne, nemluvě o opravdovém hádání správné výslovnosti. V tomto punktu je na tom anglina hodně špatně. Proto bych volil transkripci českou, resp. slovenskou, kteréžto jsou daleko jednoznačnější a přesnější.
Pokud tohle čtu v cesťáku sepsaném ryzím amatérem (nepředpokládám, že jsi novinář), prosím. Ale sejří mě, když si pustím českou telku a tam na mě chrlí titulky se jmény osob a lokalit právě v té dosti uvolněné anglické transkripci. Noviny totéž.
Co se týká googlu maps, nenarazil jsem na žádný problém se zadáváním názvů v češtině, bere mi to úplně normálně. Pokud jsi to ovšem začal hned klofat v anglické transkripci, je jasné, že se s tebou pak strejda Google baví jen ingliš.

oldam59 (0) napsal 20.12.2017 v 09:03

Jsi neuveřitelný blázen v dobrém slova smyslu a asi i naprosto bez nervů. Každý, kdo s tebou bude cestovat bude mít v tobě vynikajícího parťáka , na kterého bude 100% spoleh. Pokud mi pošleš kontakt , rád bych tě někdy viděl naživo a poslechl si zážitky. Máš můj neskonalý obdiv. Se sloneštinou jsem neměl problém, sloužil jsem 2 roky v Blave a po tu dobu jsem četl knížky jen ve slovenštině. Pracuji také jako konstruktér ale tvoji odvahu postrádám. Hodně štěstí chlape, jsi borec.

borisbasa1 (2) napsal 20.12.2017 v 06:24

Targus: Neviem, ktoré ploty myslíš jeden bol pri Bieloruskej hranici a ďalší až pri Ruskej.
Čo sa týka názvov, čo k tomu dodať? Zamýšlal som sa nad tým, venoval som sa tomu ako to napísať. Nevidím na tom nič zlé ako to je. Sústreďoval som sa na 2 veci. Aby bol tvar jednotný pre všetky názvy tj aby nebolo jedno v azbuke druhe v Anglictine a tretie po Slovensky. A aby sa to dalo na základe názvu nájsť napr na google maps. Hold koĺko ludí tolko chutí. Tak isto by sa dalo zamýšlať nad tým prečo píšem YEN a nie JEN. Prečo píšem € a nie EUR a podobne.

Targus (429) napsal 20.12.2017 v 00:25

Cesťák dobrý, ale naprosto nechápu jednu věc.
PROČ jsou všechny ruské názvy a jména psány v anglické transkripci? Který úchyl tohle to vymyslel?
Když vidím slovo Chita, namísto Čita, Khabarovsk namísto Chabarovsk atd., normálně dostávám křeč.
A ještě díky za jeden zásadní poznatek - jak jsem se dočetl, cesta z Trojmezí na Brjansk je furt tak rozmlácená, jako před dvaceti léty. No potěš koště. By mě zajímalo, jestli aspoň u hranice dali ty ploty dál od sebe. Tenkrát tam měly dva osobáky proti sobě opravdu velký problém, nemluvě o dospělých autech. Setkání dvou gruzoviků (náklaďáků) v tom místě byl námět na mexickou telenovelu.

hruso25 (40) napsal 19.12.2017 v 21:49

Boris , si Geroj Normálne vážny cestopis prešpikovaný hláškami:
„Boris eta krisa.“ Bol to pekne vypasený a veľký potkan. Na to som mu povedal, to je OK, ja som ju už videl 2x a spal som ďalej.
Malcom sa vrátil zdesený po 5 minútach, že na neho WC zaútočilo.
Posadil som manželku do kresla a na plažovom televízore sme poslintali 455 parádných tvojich fotiek..

Slávek-TDM (129) napsal 19.12.2017 v 15:26

Myslim, ze za par let zjistis, ze tohle byly nejlip utraceny penize ve tvym zivote

Zdara (1) napsal 19.12.2017 v 06:43

No to je pecka . Když padne brada, tak nezbývá než smeknout klobouček, jak tady již někdo napsal. I přes problémy se slovenštinou jsem to přelouskal jednám dechem a nejde dodat nic jiného, že jsi pašák. Stejně jsem pořád "bratia", proto ti přeji mnoho dalších cest se šťastným návratem. Snad se taky někdy dočkám

jets (522) napsal 18.12.2017 v 20:06+1

NostalgicRider - to se Ti to hážou výzvy když nemáš děcka . Když se ujmeš výchovy nejmladšího a krocení starších, budeš udržovat dům a zalévat trávník tak to beru a jedu hned zítra .

gabi661 (0) napsal 18.12.2017 v 20:05

Pekný vylet

borisbasa1 (2) napsal 18.12.2017 v 19:05

NostalgicRider a posli prosim ta aj pozdrav do Vladivostoku, keďže ja kontakt nemam.

aaamoto (3) napsal 18.12.2017 v 19:04+1

Konečně správnej magor, co si na cestu na druhej konec republiky nekupuje GSo.

NostalgicRider (41) napsal 18.12.2017 v 18:55

Boris výborne...zaujímavo napísané, skvelé fotky...už som poslal link na prečítanie aj do Vladivostoku...
Jediné čo mi spôsobilo nevoľnosť bol ten rozpočet na konci... Hold každá sranda niečo stojí a do Japonska sa nechodí každý deň... Ale išiel si do toho s vedomím koľko to bude stáť, zážitky ti nikto nevezme nech, už bolo to samotné Japonsko a prevoz motorky domov akokoľvek drahé...My obyčajní motorkári, čo sme sa otočili len vo Vladivostoku ti máme čo závidieť...
Nasadil si tu na tejto stránke latku poriadne vysoko, uvidíme čo za skvelý cestopis sa tu ukáže najbližšie, lebo tomuto sa bude asi ťažko konkurovať čo sa týka starého kontinentu...
Alebo sa mýlim a zodvihne niekto hodenú rukavicu a skúsi napísať niečo podobné?
Adepta by som tu mal... Napriklad "Cesta okolo sveta za X dní" ... autor? ... JETS...
Tak co Pavle...bereš?...

lopata75 (111) napsal 18.12.2017 v 12:39