Se Syslem na jih

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Tempo_veloce (21) napsal 26.12.2016 v 11:45

Ahoj
hezký cestopis,hezké foto ,je to hlavně o tom si to užít.Vybral jsi si super místa.
Známí co hodně cestuje mně jen upozorňoval, pokud si to chceš užít a nepřijet vorvaný -NEHOŃ KILIMETRY!To asi jen jako rada ,která platí i pro mne.Takže za mne
Já jsem si čtení užil.Emoce a názor co popisuješ je jen tvá věc.K tomu se nechci a ani nemohu vyjadřovat.Myslím si že je to o zážitcích.
Daleko horší je co čtu dole ,holt jsme v Čechách.
Přeju další výlet-Ciao!!

edek25 (0) napsal 05.07.2016 v 20:57

Přesně tak to cítím i já. Sterilita a překontrolovanost na západě a svoboda a otevřenost na východě..
JIní lidé, jiné pocity...hlubší zážitky.

al555 (10) napsal 28.06.2016 v 12:01

Hm...cestopis je to hezky...samozrejme k nemu mam taky vyhrady, ale kazdy z nas cestuje jak umi, a ma vlastni nazor. ktery muze prezentovat a tak je to spravne, nemyslite ?

Frankie (731) napsal 16.06.2016 v 11:57+1

Přesně tak, Rakousko je krásný, třeba takový Švýcarsko snad ještě víc, ale je to takový sterilní, neosobní. Lidi jsou studený, všichni už jsou takový svázaný předpisama, tím co se smí a nesmí atd. To v Albánii je taky krásná příroda, ale je to tam takový víc divoký a syrový. Jak někde zastavím, hned se u mě někdo zastaví a zeptá se odkud jsem a jak se mám, děti mi u silnice mávají, většina aut mi zastavuje nebo uhýbá, nemusím se bát že na mě za každým rohem bude číhat policajt jestli jsem náhodou nejel o kousek víc nebo nedejbože nezapomněl třeba zastavit na stopce nebo na kruháči nedal blinkr. To vše se mi v západní civilizované Evropě může stát, v Albánii nikoliv Tam mají blinkry většinou na ozdobu, přes kruháč se provoz nějak přeleje jako řeka, a policajti jen zamávají a nic neřeší a to ani nemluvím třeba o jídle a o cenách... Zkrátka pohoda a žádná buzerace.
Bohužel je to tam moc daleko, proto jsem vyrazil do Toskánska

edek25 (0) napsal 16.06.2016 v 02:13

Také jsem tady postrádal alespoň trochu toho příslušenství k rodné zemi. Italové nemají vše zase až tak nej
Mě osobně až tak Itálie neoslovila..spíše asi naopak ve spoustě věcí. Ale každý máme své pocity..
I když se srovnáním Albánie a třeba Černé hory s Rakouskem musím souhlasit. Ne, že by v Rakousku měli horší či "škaredější" cesty...ale prostě se tam cítím více svobodný. Mnohem více mi vyhovují východní země, než přísně uniformní západ. Takže můžu doporučit
Cestopis si rád přečtu pokud bude.

Jinak tedy pěkné mapy a i některé fotky

Frankie (731) napsal 09.06.2016 v 23:16+1

Cestopis je o Itálii a tam se dá nejrychleji dostat po rakouské dálnici, která je fakt o ničem. Děkuji za dobře míněné rady ohledně návštěvy krás Rakouska, ale tamní Alpy mám již mnohokráte projeté, stejně jako ty italské, francouzské, švýcarské, slovinské...dokonce i v Pyrenejích, Řecku a na Balkáně jsem byl. Právě proto jsem chtěl zkusit něco jiného, takže Toskánsko a Elba.

Kamarády mám, dokonce i manželku s vlastní motorkou. Proč jsem jel tedy sám ? Protože jsem chtěl, zajímalo mě jaké to je. Jsou věci, které se dají zjistit jedině tak, že je člověk zkusí A že to nebylo ono ? Ponaučení pro příště.

GS ovečky nezklamaly a jinak mi ještě nikdo nepochválil mapy se záznamy trasy

Jinak jsem se dnes vrátil z Albánie a nemělo to chybu, kam se hrabe nějaké Rakousko )))) Ale to už je věc vkusu a názoru...přes zimu snad dám dohromady další cestopis

MiKXX (4) napsal 09.06.2016 v 04:32+1

Hezká místa, hezké fotky, ale popravdě...při třetím nájezdu na dálnici jsem to přestal číst a jen letmo vstřebal pár dalších info. Rýpnutí do GS beru stejně, jako vtipy na KTM - jedno jede všude, druhé nejede nikde - prostě nadsázka. Spíš jsou na pováženou hysterické komentáře GSkařů, normálnější mi přijde náhled AliFZS1000. Pokud je v cestopise skutečně napsáno, že Rakousko je nuda, tak to bude nejspíš tím, že tam autor pravděpodobně nikdy nesjel z dálnice. Noo, ale i o tom to je - každý má svou volbu pro výběr trasy i motorky, na které se bude vozit. Nechme ho žít. Jinak budeme jezdit všichni na GS s výbavou od Touratech.

Dan66 (74) napsal 08.06.2016 v 20:55

Hezký a zajímavý cestopis
Díky

Casidy (1) napsal 06.06.2016 v 17:05

Já jel letos sám Gardu na 4 dni a vrátil se s nadšením a krásně vyčištěnou hlavou... Pro mě je občasné dobrodružství naprostou nutnosti a být sám je ten největší relax... Hezký napsané

Frankie (731) napsal 06.06.2016 v 15:37+2

Lidi, neberte to tak vážně, je to psaný s humorem a nadhledem, což evidentně občas někomu chybí

Cenda85 (-4) napsal 06.06.2016 v 11:45-4

Když se ti to nelibí, nejezdi sám.
Když ti nechutná káva, zmrzlina a tousty v Česku a že Tachov, co to je ... , tak se odstěhuj do Italie, ale vezmi to raději přes Maďarsko a Chorvatsko, když ty Rakušáky tak nesnášíš. Tolik zahořklosti a negativismu jsem v žádném cestopisu ještě nečetl. BMW GS kecy nebudu ani komentovat. Mám 18 let starou Yamahu a ano, kdybych ty prachy měl, tak bych si to rád vyzkoušel, jestli je to GS fakt tak dobré. Rozhodně je neodsuzuju jako zazobance. Někdo má GSko, ale má jenom to GSko, které splácí a dlouho ještě splácet bude. Ale pořídil si to jenom proto, že ji chce a vyhovuje mu, splnil si sen. Když se příště nebudeš vztekat, žes tam nebo někde jinde platil za úsek, který jsi nejel - tvoje blbost. Nebo, že naše káva nestojí za nic apod, tak si možná tu dovolenou více užiješ

Miner (1) napsal 06.06.2016 v 03:30+1

Dobrý ale hezkej baťůžek je k nezaplacení ...

Komorerth (60) napsal 03.06.2016 v 23:18

Skoda ze si sa hnal zo Saturnie do Sienny. Kusok odtial je mestecko Pitigliano s najhustejsie-krutym vyhladom z ubytka ever - Camere rosanna. Cestopis super, vdaka za inspiraciu o Elbe

AliFZS1000 (21) napsal 03.06.2016 v 18:43

Co se GS týká, tak bych to hlavně viděl jako vtip a tak to taky bylo evidentně myšleno A není na škodu se zasmát sám sobě nebo lehce rýpnout. Znám jezdce GS, kteří dali Maroko a jinou, na naše poměry, exotiku a i takové, co to mají jen na kávu a tváří se u ní drsně v centru města s dokonalým vybavením na přežití včetně satelitní navigace Co kdyby byla na 3 km domů objížďka Takže nevím, jak jinde, ale naše místní motovšehochuť si ze sebe střílí při každé příležitosti a myslím, že tak je to i fajn. PS: každý po GS netouží. A když už jsme u toho rýpání, ani po BMW, jak se říká, Bo novější ročníky už nejsou takový držáky, jako starší kusy. Kamarád jich má v servisu stále několik. BMW - Bude Moc Wýdajů To by bylo a teď ještě díky za cestopis. Dát to dohromady není na pár minut psaní Kolama dolů

vilda_vrtule (19) napsal 03.06.2016 v 17:53

Blondýna, bruneta nebo třeba zrzka - každýmu co jeho jest a co se mu líbí. Hlavně když si spolu rozumí. Pěkně napsáno, ale určitě platí, že někdy méně je více. Když si vzpomenu, že jsem dokázal vydržet v Koloseu v Římě dvě celá odpoledne a odcházel s pocitem, že jsem ještě neviděl všechno (a vnitřně neprožil)... Já osobně nerad míchám zážitky, musím je vstřebat jednotlivě a do detailu. Možná i proto jezdím na motorce radši sám, i když nikam daleko. Ale i to je o osobních preferencích.
Tak kolama dolů a ať ti to jezdí i letos suprově

fidlimydli (320) napsal 03.06.2016 v 15:32+1

Cestování o samotě není pro každého. Záleží na komunikativnosti a na směru. Já si zase nedokážu představit, že bych měl jet s někým. Na Balkáně a východním směrem nejsem nikdy sám. Neustále mne někdo oslovuje a jsem rád, když si najdu místečko a jdu spát. Severní Italové to je jiná. Psí čumáci, kterým je zatěžko i poradit cestu, když se zeptáš.

Finč (89) napsal 03.06.2016 v 14:29+1

Frankie:
Po přečtenejch komentářích mi to nedalo a přečetl jsem zbytek. Jó, fajn výlet I když pár věcem stejně nerozumim... Proč jedeš sám, když pak brečíš? Ty nemáš motokamarády?
A větu: "Průjezd Rakouskem je nuda...", tu už teda vůbec nechápu Vždyť Rakousko je jedna z nej motorkářsky využitelnejch zemí. Zkus někdy vyrazit bez dálnic, to potom nudu nepoznáš A jestli jedeš na BMW, nebo na Fichtlu, to jedno ne?
Snad budeš z příštího výletu víc unešenej. F.

Falkon (2) napsal 03.06.2016 v 10:59+2

Ahoj, je to moc pěkně napsané. Jen se směju nad reakcemi. Jsou to jen tři písmenka BMW a co to spustí! Ono je fakt úplně jedno, na čem jezdíš, hlavně když tě to baví. My tedy máme s manželem oba BMW GS, ale jinak jsme normální český socky se stanem a ešusama. Ale nás to prostě hrozně baví. Celý rok škudlíme, abychom mohli v létě něco podniknout. No a letos bys měl tedy premiéru s BMW GS v Albánii. Alpy už nás moc nebaví, potřebujeme trochu adrenalinu (teda hlavně manžel, já se musím přizpůsobit, protože jinak bych si nezajezdila ). A tak si lidi užívejte léto, jezděte na čem chcete, ale hlavně opatrně. Hodně štestí!

Košo (45) napsal 03.06.2016 v 08:51

Ahoj, moc pěkná místa, co si projel. Něco z toho jsme jeli také. Toskánsko je nádherné Místo Elby jsme měli Sardínii. A byli jsme tam déle.
Pavel

Frankie (731) napsal 02.06.2016 v 21:36+1

Díky za komentáře, ať už pozitivní nebo negativní. Dovča to nebyla špatná, ale zažil jsem lepší. Jen smekám před těmi, kdo zvládli např.objet svět sami, já bych to nedal. Ale zjistit se to dá jedině tak že to člověk zkusí.
Momentálně se nacházím s kamarády na XTčku v Albánii, přes zimu snad taky napíšu cestopis.
Nemám nic proti motorkám BMW, kromě toho že jsou fakt hnusný a mají zvuk jako splašenej čmelák, uznávám že dobře jezdí. Závist že na to nemám ? Ani náhodou Prostě jen nejsem stádní typ a jdu si svou cestou. Strašně rád provokuju, rýpu si a líbí se mi jak se ta potrefená husa vždycky ozve
Těm co to nezabalí hned po úvodu přeji příjemné počtení

HONZAKK (12) napsal 02.06.2016 v 21:17+1

mikni,já myslím,že jsi četl dobře,též to beru,že to autor napsal jako nadsázku,to se jen někdo zase hned stébla chytá...Jinak můj názor,jak to jde vyjet třeba i sám,dokud nám to ještě jde.Ale ten jeho nájezd bych teda nedal,to je fakt honička a člověk pak už je otupělý a je to spíš o to udělat malér.

mkcz (18) napsal 02.06.2016 v 21:10

Výborné Být sám někdy není špatné a jindy to stojí za prd. Pěkná cesta, pěkně popsaná

mikni (103) napsal 02.06.2016 v 20:16+3

f.hoffi jestli jsem to dobře pochopil,tak si myslím,že to napsal jako nadsázku,bez zlého úmyslu.Cestopis se mi jinak líbil a byl to určitě zážitek a cestuju v podobném naturelu.I letos se chystám na delší cestu sám a zrovna tak bojuju s tím,jestli jsem se na to neměl vykašlat a sedět doma.Jenže ten život tak utíká .

f.hoffi (23) napsal 02.06.2016 v 18:55+4

Aha. tak já jsem zazobanec, když vlastním GS? Mě je osobně úplně fuk, kdo na čem jezdí, nikomu se nesměju, nikoho neponižuju ani se nepovyšuji, konstatuji jen jedno ... kdo tak hloupě plká, sám po tom němcovi touží a jen ukazuje svoji ubohost a závist. Tečka.

ferda.66 (38) napsal 02.06.2016 v 16:59+1

trochu kruta realita při "zavodni dovolene"
chtelo by to priste toho tolik neplánovat a užívat si i odpocinku,na to ta dovca je.Solo je vyhoda i nevyhoda,to každý musí poznat sam.A o tech zazobancích na BMW?? To pise ten,co se vykasle na stan,a chrupka si jen po hotelich,a pak napise cenu na osobu,jakoby na tom BMW opravdu jel.Lepsi je "pro nas chude bez BMW" kemp a stan.Jinak fajny napsany

fatman (32) napsal 02.06.2016 v 16:57+1

Super napsaný, super místa!
Jak ja ti rozumim ...
Pro mne je hrozné dilema, jestli vyjet a tesknit po dětech a manželce (a nadavat si pokaždé, když vidim neco,co bych jim tak rád ukázal: (),nebo sedet doma a smutně koukat na motorku a čist takovéhle cestopisy . ..

Kufr (15) napsal 02.06.2016 v 16:50

Mě se cestopis líbí. Dobře napsaný, hodně fotek, detailů, mapy, takže ok. A to o těch GSách, atd. mě nevadí ani netrápí. Pár majitelů GS znám a když jsme na pivě, tak slyším to stejný. Takže za mě ok . Jedině BMW GS . Třeba si jí taky jednou koupím. Nikdy totiž neříkej, nikdy..

Pivko (85) napsal 02.06.2016 v 16:24+2

Chybělo ti tam jen GS , hlinikové kufry a stan.

Emper (-2) napsal 02.06.2016 v 15:53

Mě se to líbilo. hezky napsaný. Super místa..
Já osobně bych 1000 za den nejel ...
Respekt.

Finč (89) napsal 02.06.2016 v 13:16-7+2

1. cestopis, kterej jsem po přečtení prvního odstavce odmítl číst dál Ta "ironie" a kecy o BMW a prachatejch cestovatelích Snad zbytek cestopisu stál za přečtení... F.

Předchozí
1 2