Přes sedm států a všude jako doma

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Littlekiller (16) napsal 10.07.2017 v 13:24

Michal_biker: Pokud ti to v plánování pomůže, tak tady jsou uložené trasy, co jsme jeli (kromě přesunů, první a poslední den): https://ulozto.cz/!tsbb3xaRa98Y/2016-eu-zip
Placené úseky byly jen v Rakousku (sedla + dálnice). V Itálii se platilo na dálnici mýto (a ne malé). Pokud se dálnicím vyhnete, tak se kromě Rakouska za průjezdy snad nikde neplatí. Ta známka tam stojí aktuálně 5,50 Euro na deset dnů.
Držím palce, ať vám dovolená vyjde a pořádně si jí užijete

Michal_biker (0) napsal 01.07.2017 v 16:42

To je bomba, vyrážíme tam ve dvou motorkách a tvůj článek mě víc motivoval . Jen se bojím toho plánování trasy a ještě budu muset zjistit který úseky silnic jsou placený (jak jsi psal že si kupoval dálniční známku)

kodlst (0) napsal 09.04.2017 v 12:25

pěkně napsaný a pěkný fotky...jste si to užili a je šumák na čem

Well-Being (7) napsal 08.04.2017 v 09:38

Pěkně napsaný. Děkuji. Přeji mnoho suchých kilometrů.

AliFZS1000 (21) napsal 07.04.2017 v 21:50

Velmi pekná dovolenka

Geodet (35) napsal 07.04.2017 v 21:43

Gratulace k pěknému výletu i k NC. Taky mám NC a nemám s tím žádný problém.

Littlekiller (16) napsal 07.04.2017 v 10:35

Díky moc za pozitivní komentáře. Hned je ten den veselejší
mikni: Já jen mačkám spoušť a ono z toho telefonu vždycky něco vyleze
SkaldaXX: To jsem rád, že to takhle působí. Protože přesně ta pohoda mi k cestování nějak sedne. Stresu máme dost v práci. Také přeji spoustu pohodových kilometrů na dvou kolech (a to samozřejmě všem).

mikni (103) napsal 07.04.2017 v 09:36

Hezká poznávačka,jen tak dál a máš pěkný fotky,to neumím

xrv (0) napsal 07.04.2017 v 09:32

Ahoj, spousta pěkných fotek, příjemná trasa, jen tak dál

maldr63 (4) napsal 07.04.2017 v 09:07

fakt pěkné...cesta i cestopis

Pivko (85) napsal 06.04.2017 v 18:48

SkaldaXX (7) napsal 06.04.2017 v 15:42+2

Příjemné počtení o pohodové cestě, úplně z toho byla cítit ta atmosféra. Je vidět že jste gurmáni ve všech směrech a umíte si to cestování užít. A tak to má být
Už se těšíme až zas také někam vyrazíme a vám přejeme mnoho štěstí při dalších cestách za poznáním

Littlekiller (16) napsal 06.04.2017 v 12:58

jets: souhlas. Já ji kupoval právě za tu nízkou cenu pod 140 000Kč. Čalouníka mám, dělal mi sedlo na kývačku a moc pěkně. Takže kontakt zatím nevyužiju, ale je to každopádně dobrý nápad, nechat přepolstrovat i tuhle "modernu" .

Košo (45) napsal 06.04.2017 v 11:55

Ahoj hezky naplánováno, projeto a napsáno...
P.

jets (522) napsal 06.04.2017 v 11:44

nijak cestu na NC nekritizuju ani neshazuju, je to jen můj osobní názor ovlivněný tím, že mám i silnější motorku... Když může někdo objet svět na staré 350, tak NC může kamkoliv . Podle mě, v době, kdy stála 140 tis vč DPH měla svoje opodstatnění a hodně důvodů pro koupi. Díky za info. Jestli chceš, dám ti číslo na čalouníka co mi dělá motorky, výměna výplně na NC vyšla kolem 1500,- a rozdíl je neskutečný (aspoň pro mě teda)

Littlekiller (16) napsal 06.04.2017 v 10:43

Díky všem za komentáře, snad se něco z cestopisu bude někomu hodit jako inspirace.

To "jets": Souhlasím, že NC není úplně stavěná na nějaké velké cestování ve dvou, ale na něco většího zatím není, tak jezdíme na tom, co je v garáži. Co se týče chování, tak samozřejmě výkon trochu chybí (zejména při výjezdu z vraceček ve stoupání) - i když po odškrcení sání a výměně svodů a tlumiče výfuku, přeci jen trochu "ožila". A samozřejmě jak je přeložená, tak je docela špatně ovladatelná v nízkých rychlostech, i když to asi platí obecně o všech strojích. Trochu ale pomohlo dotažení zadní pružiny. Za ten tip na výplň sedla díky. Mě strašlivě bolel zadek z toho originálu a tak byl i Shad velký pokrok.

drtenik (0) napsal 06.04.2017 v 09:22

Super.

HromTom (0) napsal 06.04.2017 v 08:29

Krásnej výlet, fotky a příjemný počtení. Loni jsme byli taky v Alpách, ale jen 1800km, ovšem letos je v plánu objezd Alp 3500km a doufám, že nám počasí vyjde alespoň tak, jako vám.

jets (522) napsal 06.04.2017 v 07:21

Uff, mám stejné NC jako jednu z motorek doma, ale fakt si neumím představit jet na ní ve dvou se třema kuframa do Alp.
BTW, myslím, že máš sedlo od Shadu, mám ho taky a nechal jsem si vyměnit pěnu. Když to čalouník rozdělal, tak mi říkal, že tam je ten nejlevnější shit co je na trhu, doporučuju Ti to vyměnit taky pokud na ní takhle cestuješ, rozdíl v pohodlí je potom diametrální.
Cestopis jsem jen proletěl (pochybuju že na cestopisu z Alp jde najít ještě něco nového, sorry), hledal jsem jen nějaké zmínky o chování NC pod plnou zátěží a její hodnocení. To jsem nenašel (ale fakt jsem to jen proletěl, tak se možná pletu), ale zajímalo by mě to.

blacksheep (0) napsal 06.04.2017 v 06:20

Super naplánování trasy a krásné fotky.