Parco Nazionale delle Cinque Terre

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Frankie (725) napsal 03.03.2017 v 14:05

Pěkná cesta, dobře se to četlo. Taky jsem chtěl předloni sám vyrazit do Cinque Terre, nakonec jsem dal přednost Toskánsku a ostrovu Elba. Cinque Terre by mělo smysl asi projet celé vlakem nalehko, co jsem zjišťoval, celodenní jízdenka není ani moc drahá a můžeš nastupovat a vystupovat kde chceš. Tvoje zkušenost s (ne)parkováním mě jen ujišťuje v tom, že jsem se loni rozhodl dobře
Dost míst i postřehů si pamatuji také, jen to sólo cestování mě moc nezaujalo, ale to si musí každý vyzkoušet sám...

krzx (1) napsal 03.03.2017 v 09:45

Ahoj, díky všem za podporu, je povzbuzující!

MaťoZoSlovenská: Deník jsem psal opravdu průběžně, dovezl jsem si toho 42stran textu. V podvečer jsem si vždy sednul či lehnul a naplánoval kus následujícího dne, často i tak, že jsem si obkreslil mapu s důležitými odbočkami. Během zastávek na facku či na oběd jsem si psal poznámky a četl o místech, která projíždím a projedu. Večer jsem ten den popsal podrobněji a trochu naplánoval den následující. Žádný podrobný itinerář před cestou- vše až na cestě podle toho, co mě napadlo a co jsem se dočetl.

Rudy66: Článek tasemnice to snad opravdu nebude

Zdraví krzx

Rudy66 (0) napsal 01.03.2017 v 12:02

Jiz se tesim, az autorovi vyjde další clanek a jen doufam, ze nemá tasemnici.

zizour (12) napsal 28.02.2017 v 20:53

Obdivuji tvůj literární styl. Je to jako kniha, krásně napsané. Diky.

MaťoZoSlovenská (4) napsal 25.02.2017 v 11:55

Díki za čítanie. Výborné. Úplne som z toho cítil tú známu vôňu asfaltu a mora a tej spálené krajiny okolo mora. Krásna cesta.
Chcel som sa opýtať. Písal si si denník priebežne, alebo doma naraz všetko?

Otaaak (2) napsal 20.02.2017 v 10:41+1

Paradni cestopis, moc jsem si ho uzil i kvuli tomu, ze Cinque Terre miluju. Tenhle rok se tam opet vydam. Na motorce bych to nezvladl..zatim, ale i v plechovce to bude parada. Je videt, ze jsi si to uzil. Dobre, ze jsi si vybral cestovat sam. Urcite ti to dalo, verim, mnohem vice.

Opl (59) napsal 20.02.2017 v 10:25

Inspirativní

Tempo_veloce (21) napsal 19.02.2017 v 17:19

Ahoj
Krásný čtení,přečetl jsem jedním dechem v sobotu večer u vína místo u filmu.
Je trochu škoda že není z těch krásných míst více fotek.Neber jako vítku ale spíš jako přání pro příště.
Jakmile budeš něco podobného, hod to sem klidně až na podzim.Na čtení za deštivých večerů.
Za mně .

StB (26) napsal 19.02.2017 v 13:14

Parádní cestopis s krásnou cestou. Ač autem, tak jsem projel téměř stejnou cestu (já v Riomaggiore zaparkoval ) Zájemcům pro inspiraci doporučuji ještě mořské akvarium v Janově a impozantní jsou také zmíněné mramorové lomy u města Carrara pěkně z blízka (Apuanské Alpy). Tato strana Itálie je dle mě trochu proměnlivá na počasí, ale zato krásnější než Jadranská.
Hodně štěstí a vždy šťastný návrat.

535xv (27) napsal 18.02.2017 v 19:47

vesničky v Cingue terre jsou super,škoda ,že v době naší návštěvy byla skalní spojovací cesta z Riomagiore zavřena

buldog66 (0) napsal 18.02.2017 v 19:02

chcel som tam toto.

buldog66 (0) napsal 18.02.2017 v 19:01

Veľmi pekné čítanie.

Stanley78 (14) napsal 18.02.2017 v 18:31

moc prima cteni. v lete jedu sam italii a chorvatsko, tak se uz ted tesim! kolama dolu!

madma (1) napsal 18.02.2017 v 18:05

Prima počtení, díky, Itálii mám rád
Na předjarní sobotní podvečer není nic lepšího

paserack (1) napsal 18.02.2017 v 12:03

Pěkné, taky se chystám navštívit na motorce část itálie. Líbily se mi fotky a hlavně ty panoramatické.

poldaj (2) napsal 18.02.2017 v 10:47

Tak do detailů popsaná cesta je hodně velkou motivací.Nádherné počtení.

66lukynek (10) napsal 18.02.2017 v 10:29

Krásný počtení u sobotní kávy.

KAREL_PLAY3 (34) napsal 18.02.2017 v 08:37

Pěkně jsem si takhle při sobotním ránu početl, takže Ti děkuju za příjemnou "virtuální" projížďku nemalou částí Itálie

Jak už tady zaznělo, cestování v jednom má určitě svoje kouzlo a ovládá-li člověk (já bohužel ne) alespoň trochu jeden z cizích jazyků, tak věřím tomu, že je o spoustu příjemných zážitků s místními obyvateli postaráno. Teda, pokud se mi podaří moje letošní cesta za krásami Chorvatska, tak příští rok to vezmu za krásami Itálie, tak moc mě podobný cestopisy navnadily. Alespoň pan Mopadži opět uvidí svojí rodnou zemi

Tak ať se Ti vydaří i další cesty za hranice všedních dní a přeju co nejpohodovější a na hezký zážitky bohatou sezónu 2017 v sedle Tvýho oře

milfordoj (18) napsal 18.02.2017 v 03:44

Krasa Holt cestovani o samote ma sve vyhody i nevyhody, ale to poznavani novych kraju a predevsim lidi je opravdu lepsi podniknout jako poutnik.

Jinak - doporucuju Ti, vycisti ci nech si vycistit senzor na fotaku, ty cerne puntiky na vsech fotkach jsou od bordelu na snimaci. Trochu to kazi jinak nadherny fotky