Na Hondě do Alp? Jedině v doprovodu Jawy a AJS z roku 1929!

Celý tento krátký čtyřdenní výlet stál za to. Především je třeba smeknout před nejstarším strojem AJS, jenž i v 85 letech je schopen absolvovat cestu delší, než je jen projížďka okolo komína a to bez doprovodu odtahovky. Stačí se jen nebát, odhodlat se a prostě dokázat, že to jde. I když se Jiří potom přiznal, že jisté obavy měl. Ostatně já taky. Před každou delší jízdou si říkám, co mě asi čeká... Ale zatím mám dobré skóre, počet startů se rovná počtu návratů.

Více fotografií je v galerii nebo tady: http://venac.rajce.idnes.cz/Rakousko%2C_Italie_2014/
Další a ještě hezčí fotky od Honzy jsou tady: http://venac.rajce.idnes.cz/Rakousko%2C_Italie_2014_od_Honzy/

Celkem najeto 1291 km.
Spotřebu jsem tentokrát nepočítal, ale mohla být jako vždy okolo 4,3 l/100 km. Náklady na benzín, ubytování a sem tam nějaké jídlo mě vyšly na 175 E.

Jo a ještě Vám dlužím odpověď na tu otázku v nadpisu článku. Musím přiznat, a na vlastní oči jsem se o tom přesvědčil, že na Hondě lze jet třeba i do Alp. A určitě by to zvládla i bez doprovodu.