Itálie na rychlovku

3. Den

Ráno u snídaně jsme se rozhodli že by jsme zůstali ještě jeden den ale to nešlo všude mraky lidí a pokoj jsme museli do 10ti vyklidit začínal poslední prázdninový víkend tak jsme se zbalili a připravili se na cestu na sever v plánu byl cíl cesty BELLUNO. Cesta v pohodě vyrazily jsme na STRADA STATALE DEL PASUBIO kde nás na jeho kopci ve vesničce VALMORBIA čekal četník do kopečka po tak hezké silnici jsem si moc servítky nebral ale když jsem ho tam viděl stát tak mi nějak zatrnulo sakra že by radar ale kde proboha plácačka nahoře ani na vteřinku mě nepadlo že bych ho objel kluky zastavil po chvilce hned za mnou ale jen se podíval na spztky technickou a zkontroloval gumy a jen z něj vypadlo „ááá čeko“ a popřál nám štastnou cestu pak jsme se dozvěděl mít gumy v tahu tak tě odstaví a koukej si to přezout mi tě z údolí vrtulníkem tahat nebudem prostě jen prevence což se dá pochopit a že ten průsmyk byl opravdu krásný ale poledne se přehouplo a na nebi se začali dělat mráčky spadli jsme dolu a čekal nás kus nudné cesty to jsme ještě nevěděli že pojedem cestou kde měli cyklisti závod a bylo tam plno uzavírek skoro prázdné nádrže a jali jsme se hledat pumpu našli jsme ale bez obsluhy(samoobslužná) to už nebe bylo skoro černý zastavili jsme u stojanu a nejmenší bankovka 20e naládujem tam prachy a tankujem hlásím plná a zbytek do druhé trocha počtů doplníme další peníze a vyšlo to tří plné nádrže.Zděnda kouknul znaleckým okem na nebe a prohlásil to podjedem ale jen se mu dostalo odpovědi nejsme u nás doma, já s Fandou natahujem nepromoky Zděnda zůstává v klidu a je v kevlarových džínách a džísce vyrážíme už s malími kapkami na PASSO SAN BOLDO přijedem do TOVENA a dáváme se do leva ale to už začíná ne pršet ale už doslova leje když se dostanem k úpatí a první zatáčce první hrom a první blesk s přibývající nadmořskou výškou je voda všude a po silnici teče proudem a uprostřed hory je semafor jsou tady tak krátké zatáčky vytesané tunýlky do skal aby se auto mohlo vůbec otočit. Všechny tunely projíždím přes spojku s nohama na zemi tolik vody jsme v životě neviděl a to se blýskalo zatím jen nad náma. Čekáme na zelenou a jak se dostáváme nahoru začíná se blýskat vedle nás i pod námá na jednu stranu hezký ale v tuhle chvilku na dvou kolech nic moc (foto je ilustrační z internetu) v tu chvilku na to nikdo neměl ani pomyšlení něco fotit jsme nahoře a pádíme směr Belluno když dorazíme za stálého deště na náměstí kdo by to byl řek Tyrolci tady mají oslavu všichni v krojích a klobouky s pérama takže hotely zase totálka slezli jsme z motorek navigaci v ruce a hledáme něco volného. Někteří si o nás myslí že jsme protichemické komando dva v nepromokách všichni helmy a ten třetí jak hastrman po nějaké dost dlouhé době jsme to vzdali a vyrazily dál směrem k domovu jestli někde nenajdem v horách kus dál dám navigaci do držáku jedem ale po 15km zastavuji a chci to přeladit abychom frčeli po dálnici aby nás to netáhlo po okrskách ale koukám Fanda utíká k nějakému baráku po chvilce se vrací a hlásí že je to v pytli že dneska už se nikam nejedem zastavil jsem pod cedulí penzión v PONTE NELLE ALPI aniž bych o tom věděl. Příjemná paní když nás viděla zalomila ruce ukázala nám kam máme postavit motorky ukázala sušárnu kde se můžeme svléknou pokoj tří lůžák dvě koupelny 33e se snídaní Zděnda v džínách neměl na sobě nitku suchou jen štěstí že ten slejvák byl opravdu teplý letní deštík tak měl přednost ve sprše mi jsme na páf flíčků na zadku byli v poho. Večeře po domluvě v Italském stylu o pěti chodech nádhera točené pivo značku nevím ale dobrý k večeru a už přestává pršet zítra má být prý hezky .Naplánovali jsme další den a na kutě.

4. Den

Snídaně v osm jak jinak než úžasná pobalit už suché věci a směr BAD MITTERNDORF sluníčko se směje a tak mastíme směrem k domovu přes LAGO di CADORE a směr SANTA CATERINA tam si to zkracujem přes kopec na PADOLA a pak už SAN CANDINO na Helmu si prohlédneme kopec jak vypadá v létě bez sněhu kávička u stánku Zděndu jsme a jeho BMW jsme tady museli s Fandou roztlačovat zas to chcípnul policajtem nastartovalo se a po pár km. Jsme v rakousku jedeme trochu spodem abychom se trochu projeli tak to vemen na TAMSWEG v LENDORFu najíždíme na dálnici abychom si to trochu zkrátily a zas nepřijeli za tmy a k večeru dorážíme do cile tady všechno v pohodě vybíráme penziónek v Tyrolském stylu obsluha v krojích sama pani domácí se o nás starala. Ubytování se snídaní 30e a s garáží ani chvilku neváháme a berem koupel a sedáme na příjemnou terasu večere i pivo skvělé .
Jak zapadnul punťa tak jsme zalezli dovnitř (večery jsou tady už chladnější) paní domu nás posadila k místním štamgastům a dovolila nám tam s nima kouřit tak jsme se jí odvděčili tím že jsme pili jedno za druhým a probíraly dny minulé že to bylo bezva ale krátké tak jsme se usnesli že příští rok jedem zas ale aspoň na 10 dní (letos jsme udělali definitivu jeden v červnu Švýcarsko) o půlnoci se na nás přišel podívat její manžel a s úsměvem jestli budeme mít na zaplacení a odkud jsme atd. ale vše v klidu příjemný lidi jen tam na tohle nejsou moc zvyklí jedno pivo tam cucají dvě hodiny.

5. Den

Ráno všechno v pohodě dobrá snídaně při placení nám popřáli štastnou cestu a my se vydali směr domov LINZ-ČESKÉ BUDĚJOVICE (tam jsem zjistil že jsem v Bádu zapoměl druhé rukavice na topení) PRAHA , ale to mi nemohlo nijak vzít těch pár krásných dní na dvou kolech i když jsem ty rukavičky měl moc rád.