Grossglockner & Dolomity 2017

Pěknej vejlet

Dan66 (74) napsal 01.04.2018 v 00:10

Parádní cesta i fotky. Krásně se to četlo. Díky

basett (3) napsal 30.03.2018 v 14:56

super, cestopisy se nikdy neomrzí...ani z Alp...

ripavelha (1) napsal 20.03.2018 v 21:59+1

Pěkně napsáno, nadšení z vás přímo kříčí. Taky si to pamatuji, když jsme prvně vyjeli do Alp, že to nadšení bylo nepopsatelný. Předpokládám, že v 2018 jedete někam zase, pokud mohu doporučit zkuste Rumunsko. V každým případě držím palce, ať se vše povede.

majky72 (131) napsal 13.03.2018 v 13:14

No spacak jednoducho treba a ked je ešte k tomu hamaka o zažitok je postarane, glavne ked sa rano zobudite niekde v horach a nad hlavou sa vam nahanaju veveričky ...to vam žiadny hotel neposkytne

Inak tento rok sa tiež konečne chystam omrknut dolomity a alpy tak asi niečo skopirujem aj z tohoto cestopisu aj ked ja vlastne nikdy nejdem podla planu ale tiež by ma zaujimalo presnejšie miesto toho kempu ako zicher

sekáčmagor (128) napsal 10.03.2018 v 22:39+1

"Rozhodli jsme se jít cestou penzionů, airbnb, popřípadě hotelů, abychom nemuseli na poslední chvíli shánět kempingové vybavení, které jsme neměli a mohli jet trochu více nalehko" Jo nalehko s kufrem, brašnama ,tankruksakem a 100l báglem za sebou na týden. Tak to by mne zajímalo jak by to vypadalo natěžko pod stany na měsíc.Přívěsy nebo sajdky?Nebo doprovodné vozidlo?

HonzaSuchy (14) napsal 09.03.2018 v 10:40+4

Chlapci si dali první vejlet do velkých kopců, náramně si to užili a to se promítlo i do popisu . A to je to hlavní. Občas tu na fóru nějaký chytrák kritizuje, že zase někdo jel přes GG a dělá z toho zážitkovou expedici. A proč ne. GG je ať se nám to líbí méně či více Mekkou českého alpského motovýletníka a já se vůbec nestydím, že jsem tam při svých cestách několikrát byl a pokaždé se mi tam líbilo. Mám projet Alpy po dálnici tunelem nebo přes GG?

Labus (11) napsal 09.03.2018 v 08:23+5

tak cestopisů s GG je tu opravdu kýbl. Z vašeho ale čiší radost a nadšení. Krásně se četl, sálala z něj pohoda (ikdyž pro vás to byl občas stres - kemp atd... ale to k tomu patří , naco by jste pak u píva vzpomínali ) vše ale nakonec dopadlo tak jak mělo. Krásný počtení. Je opravdu jedno kam jet, důležité je si to pořádně užít. Fotky parádní, díky za inspiraci líbilo se mi to moc

Raisto01 (90) napsal 08.03.2018 v 23:53

S GG je to těžký, cestopisů je tu fakt milión a jeden, ale chápu, že je to za rohem, je to krásný a dá se to na motorce parádně užít, takže to asi jen tak nepoleví. Ovšem toho lidu je tam v sezóně fakt víc jak na Václaváku.

gyb524 (4) napsal 08.03.2018 v 21:50

GG davam kazdy rok . A okolie tiez. ale z bischofshofenu treba ist cez maria alm,saalfelden. Patadna cesta A vzdy si to uzivam. Paradne fotky. Dobre citanie

Pivíčko (0) napsal 08.03.2018 v 20:24

Ahoj, díky moc za inspiraci, letos pojedeme po vašich stopách, nemáš náhodou kontakt na camp s cz zázemím, kde jste zalomili ? Příp. GPS kde se nachází. Díky za info na: 2.email@email.cz
Díky, pivíčko

Tempo_veloce (21) napsal 08.03.2018 v 19:27

Díky za skvělé tipy Už za 3,5 měsíce vyrážíme také.
Krásný fotky.
Hlavně si to užít.Což se nyní asi povedlo.
Rád si čtu hezké cestopisy u kávy a tento rozhodně patří mezi ně.
Díky a letos čekám další

Hnilda (36) napsal 08.03.2018 v 17:41

kluci krasa moc hezky se to cetlo videt prvne alpy je vzdy to nej aspon ja to tak mel mi s partickou si vzdy zaplatime v nake oblasti ubytko na 5~6 dni a projezdime okoli vsemi smery jezdime uz roky od autoturistu mame to i s polopenzi a super a neni to ani drahy 5~6 tis tohle se nam osvedcilo fotky moc pekny

spike-cz (137) napsal 08.03.2018 v 17:41+4

Jsem především rád, že dneska pěkně vysvitlo sluníčko, a tak budou muset cestopisy ustoupit do pozadí a naše pozadí na ocelových (a plastových) ořích se začnou vyvážet po cestách necestách. Tím se otupí břit abstinenčních příznaků a motorkáři budou trochu víc v pohodě.
Jako u vína, buď chutná nebo nechutná. Tady chutnalo.
PS: Fakt musíme být stejní jako poslanecká sněmovna?

f.hoffi (23) napsal 08.03.2018 v 17:32

Kluci supr, já jezdím na GG každý rok, a budu jezdit pokud udržím motku v rukách.

ladinhlad (21) napsal 08.03.2018 v 17:05+1

Dobré fotky, škoda, že jsi některé z nich "přefotošopoval".

fidlimydli (319) napsal 08.03.2018 v 15:18+2

Líbí se mi, že je z fotek na první pohled patrné co chtěl autor vyfotit, což je zde výjimkou.

K diskuzi: Neviděl jsem, že by někdy zkušení cestovatelé kritizovali destinaci. Vždy jde o úroveň článku. Naopak. Ti, co mají procestováno, nemají potřebu někoho shazovat za GG.

radhan (5) napsal 08.03.2018 v 13:34

Za mě pěkně napsáno, přečetl jsem to celé a libilo se mi to, ještě jsem tam nebyl, ale jel bych

Romn (5) napsal 08.03.2018 v 13:10+1

moc hezky vylet ...doufam že si to letos take dam...jens tim rozdilem že na choopru

donovanstangiano (12) napsal 08.03.2018 v 12:08

Super trip kluci. Nemate nahodou trasu ulozenou v nejakem formatu pro gps nebo jako trasu v mape? Klidne bych si to dal uplne stejne. Diky.

jets (522) napsal 08.03.2018 v 11:24-4+1

cestopis jsem četl jen z části a reaguju jen díky příspěvku Yury, takže:
Z části cestopisu co jsem četl je cítit nadšení, které si kluci užívali po cestě. Cestopis je sepsaný čtivou formou s popsanými zážitky a to je to, o co se podle mě v cestopisu jedná.
Když mi někdo v obchodě prodá 1000x kupovanou věc, kterou dokonale znám JINAK, tak to ocením a mám z toho radost. Pokud někdo napíše cestopis, z místa které tady bylo 1000x a chce pochvalu (jiný důvod mě nenapadá proč takový cestopis tvořit), tak ho prostě musí podat JINAK.
U fotek jsou sice někdy až do očí bijící přehnané úpravy (hlavně ta modrá, když upravuju tak by to mělo být s citem), ale mají hlavu a patu a bez problémů je člověk může shlédnout všechny aniž by se modlil kdy už bude konec, ačkoliv ty místa zná.
BTW - pokud se tady v diskuzích tak hrozně trestá když člověk napíše svůj názor a ten je negativní - ten člověk si s tím dal taky práci a věnoval tomu čas, neměli byste takové příspěvky tak chválit podle vaší teorie? Očekávím pochvalu borci, věnoval jsem tomu čas a fakt jsem si s tím dal práci!

hans1978 (73) napsal 08.03.2018 v 10:18

Kluci, dobrý

Imre (33) napsal 08.03.2018 v 08:48+1

Paráda, příště jedu s vámi

crazy_doctor (8) napsal 08.03.2018 v 07:55

Jeden z mála lidí co umí používat foťák.

Destroyer (237) napsal 08.03.2018 v 07:44

pekne fotky

tramp57 (15) napsal 08.03.2018 v 07:31

Hezký výlet a hezký fotky. Taky moc dobře napsáno.

Yura (239) napsal 08.03.2018 v 07:13-3+5

Trošku se obávám, že až dorazí místní ekipa "hrdinných" dobyvatelů Íránských pouští a Gruzínských hor, tak vám dají kouř, co že si to dovolujete vkládat do cestopisů. Ale třeba jen maluju čerta...
------------------
Mě se tento článek líbil, byť je součástí procentuálně největší skupiny zdejších cestopisů. Je to čtivé, což je - a teď budu taky kritickej - v záplavě spisů o Alpách, nutnost. V Alpách taky většinou platí, že hezkou fotku dělá počasí, ale budiž, mě se to líbilo.
Ale co je nejhlavnější - důležitý je, že se to líbilo vám, a že máte nesmazatelnej zážitek s motorkou. O to jde. A pro mnohé teprve začínající "hrdiny" i velmi dobrá inspirace.
Díky, a přeju další pohodový jednostopý zájezdy

Mara8993 (5) napsal 08.03.2018 v 06:42

Pěkný výlet kluci plánuji něco podobného letos

Rendyd (0) napsal 08.03.2018 v 06:31

Super cesta, všechno mám projetý, bohužel už dřív autem, ale na mašině to musí být fantazie. A pěkný počasí na Grossglockneru je taky o velkým štěstí... Díky za článek, už se nemůžu dočkat až oschne asfalt po zimě... .