Budweisers na Gardasee

16. května 2010 – 358 km
Nedělní ránem zní kostelní zvony a pohled z okna nevěstí nic dobrého. Na okolních vršcích stále sněží, navíc fouká silný vítr a tak se navlékáme rovnou do nepromoků. Katchberg pass (1.641 m.n.m.) přejíždíme v pohodě, ale na vylidněném Obertauernu (1.736 m.n.m.) silně sněží. Kličkujíce mezi sněhovými jazyky, zdravíme vykuleného řidiče sypače, který je právě prohrnuje. Při focení této květnové idylky se nás kolemjdoucí rakušané ptají, kam jedeme. Když Milan odpoví, že on do Prahy, jen sepnou ruce a zaúpí: „Jesus Marííáá“.

S klesáním se sníh mění v déšť a my raději najíždíme na dálnici. Podjíždíme odstavným pruhem stojící, asi pětikilometrovou kolonu až k tunelu. Tady už to nejde a tak se dusíme při rychlosti 5m/min ve smradlavé díře. Při délce tunelu několik kilometrů zvažujeme, že si odskočíme nadýchat se kyslíku do kabin kolem stojících aut. Strastiplnou cestou zmoženou výpravu, obveselí u Salzburgu opět duo Tom a Milan, když dvě hodiny po tom, co jsme se rozloučili s tím, že jedou přes Německo, kolem nás prosviští do rakouského vnitrozemí. Stojíme na pumpě a pět minut se řehtáme jak pominutí. Do Budějic dorážíme bez úhony a je jisté, že na tuto výpravu budeme dlouho vzpomínat.

Další foto, video a související články na www.automotocerveny.cz
Text a foto: Ivo Červený
Foto a video: Honza Šulc