Alpy 2013 - okružní cesta

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

f.hoffi (23) napsal 14.09.2013 v 08:06

scalla: sorry, že jsem se vůbec ozval ...

scalla (51) napsal 13.09.2013 v 22:55

f.hoffi> tam to mám projeté tak ze 70%, ale že by tam byly nějaké extra silnice, to si fakt nemohu vybavit. Jako hezky tam je. Ale na silnicích by museli taloši trochu zapracovat.

archie1702 (3) napsal 13.09.2013 v 21:56

Stelvio...také jsem to tam v nulové rychlosti málem položil, jestli někdy příště, tak pouze ze strany od Bormia, to si možná někdo užije. Z druhé ok, ale nikdy více.

f.hoffi (23) napsal 12.09.2013 v 18:20

pro scalla: tip bych měl, projeď sesty a cestičky kolem "Colle Santa Lucia" je to jihozápadně od Cortiny D Ampezzo. Letos jsme tam projížděli, chci se tam za rok vrátit a aspoň dva dny tam zůstat.

scalla (51) napsal 11.09.2013 v 22:31+1

Seikos> Nemám zdaleka projety všechny passa v Itálii, ale s ohledem na silniční motorku vnímám kvalitu asfaltu poměrně citelně. V tomto ohledu bych opravdu přivítal nějaký tip na passo v itálii, s daleko lepším asfaltem a zatáčkami, než GG. Nebudu tvrdit, že pupek světa je GG, pro mne je aktuálně pupek (moto) světa Sardinie. Ale GG je udržovaný a aslfalt je ve velmi dobrém stavu. Pochopitelně, jezdit tam mezi 9:00 - 17:00 je masochismus. Já na GG jezdím jeden víkend každoročně. A pořád se mi tam líbí. Ale jedu tam ráno a zpátky pozdě odpoledně. A není tam skoro nikdo. A jestli mi napíšeš, že na Giau je lepší asfalt než na GG, tak tě asi něčím praštím.

Vennom (7) napsal 10.09.2013 v 20:29

Jojo Giau bylo fakt mazec... ve svý podstatě od Passa Fedaia (marmoláda) až do Cortiny to je prostě naprostá nádhera která se musí vidět..jen škoda že Falzagero už nebylo možný projet...to sem jel před lety v autě a určitě by to bylo mooooooc pěkný

seikos (975) napsal 10.09.2013 v 19:21-1+1

Díky za moc hezkej cestopis. Napsanej pěkně od srdce a od podlahy. GG je vážně nutný zlo. Za ty peníze to fakt nestojí. Člověk přijede na druhou stranu a říká si, že za těch 600,- Kč to fakt nestojí. Že je lepší těch 600,- Kč projet v benzínu na italské straně Alp, kde jsou všechny cesty zdarma a s mnohdy lepším povrchem a zatáčkami než nějaký GG. A lidi o dost přívětivější než rakušáci.
Všechna passa co jsi psal jsem projel a příjemně jsem si oživil vzpomínky. Z těch všech co jsi uvedl bych vyzdvihl právě Giau, směrem od Marmolády. To je ze všech okolních cest největší orgasmus

f.hoffi (23) napsal 10.09.2013 v 18:53+1

Jen bych dodal můj poznatek, jak jsem jel poprvé GG na chopperu, klel jsem jak dlaždič, nenáviděl jsem to tam, nechápal co na tom grossu všichni mají. No a jak jsem přesedlal na velké enduro ... pochopil jsem... a každý rok jak jedem kolem, obětuji euráky a jedu. Užívám si zatáčky, je mi šumák jaký je provoz, mě se to líbí.
Ale každého věc, kam a za kolik jede.

Krťa666 (6) napsal 10.09.2013 v 11:40

ahoj,
tak to jste byli o den před námi. My to natáhli na Vršič a místo GG dali Malta Hochalmstr.
Souhlas, Stelvio dobrý vidět odfajfkovat, ale na repete určitě Sella lepší.