S Ducati na vrchol | Mont Blanc | Jungfraujoch | Korsika

super video

Finč (89) napsal 14.10.2018 v 21:47

Hodně pěkný

Malp (11) napsal 12.10.2018 v 22:49

Bomba video - seš bourák !!!

Komplic (0) napsal 12.10.2018 v 18:18

co rict, spicka a video taky, jen tise zavidim a doufam ze priste udelas video zas

Rovenovsky (8) napsal 08.10.2018 v 10:31

Pagliaorba nebude dlouho trvat a nahoru se dostanou jen ti lidé, kteří budou mít rezervaci na Gouteru, takže je nejvyšší čas jít nahoru, protože pak si zabookovat misto na chatě bude problém. Už dneska jsou rezervovaný místa na chatě pro příští rok a co bude až vyjde v platnost toto omezení!

pagliaorba (64) napsal 07.10.2018 v 23:47

Rovenovsky - Dík za odpověď...
No na Blanc se určitě ještě chystám, ale rozhoduji se až tak měsíc dopředu. Pokaždé když jsem si dovolenou naplánoval dlouho dopředu, tak to nějak krachlo. Co se stanování nad Gouterem týče, tak je spoustu protichůdných verzí, proto jsem se na to ptal. Loni tam byl kamarád a ten říkal, že tolerovali postavení stanu večer a ráno když šli nahoru, tak ho sbalili a nebyl problém. Kdo nechal stan stát a chtěl ho sbalit až cestou zpět, už ho nenašel. HS je prý vrtulníkem svezla do údolí. Když jsem tam byl naposled já, tak se stan postavit vůbec nesměl.
jooo, kde jsou ty doby, kdy byla v provozu ještě stará chata a kdy se na hřebeni dalo stanovat třeba 3 dny. To už dnes někdo těžko zažije.

Rovenovsky (8) napsal 07.10.2018 v 11:06

Jak píše Pete-Biggy na nic nečekej. Najít parťaka na takovou cestu je složité, protože to musi všechno sedět, aby ta cesta nebyla spíš utrpením...

Pete-Biggy (15) napsal 07.10.2018 v 10:20+1

Tak neřeš a jeď prostě sám! Uvidíš, že to není vůbec špatné a má to něco do sebe Pokud teda nejsi jeden z těch, co jen se sebou samotným prostě nevydrží.
Samozřejmě, je fajn jet ve dvou či ve třech, pokud máš kámoše, se kterýma si vše sedne, jak už jsem tady už nejednou psal, viz níže. Ale to vše dohromady si sedne fakt jen málokdy a ti co se takhle našli, to jsou prostě šťastní lidi. U mě je třeba největší problém sehnat někoho po té jezdecké stránce. Někoho kdo jezdí zostra a zároveň chce cestovat...
Takže, zkus a uvidíš

JíraFZS (24) napsal 06.10.2018 v 21:40

Ahoj. Tak jsem právě zkouknul tvůj film... Vlastně ani nevím co napsat, Jsi prostě frajer.!!! Super cesta, super video, super motorka a Mont Blanc jako bonus. A ještě sám... Pro mě velká inspirace. Já pořád řeším, jestli jet sám … Díky.

barracuda101 (11) napsal 06.10.2018 v 09:34

Moc pěkný, se mi u videa jak ukazuješ odkud skáčou při tom pohledu dolů udělalo šoufl

leosv (-2) napsal 05.10.2018 v 23:35

La Bonette: 2802m !!! ;)

Rovenovsky (8) napsal 05.10.2018 v 16:21+1

Díky chlapi za komplimenty! Vážím si toho!!

Pagliaorba :
Cestu jsem šel ve dvou etapách. Prvni z Les Houches na Tete rouse kde jsem přečkal do jedne rána a následně jsem vyšel v 1:30 od Tete Rouse až na vrchol kde jsem byl kolem 7-8. No a pak nasledovala cesta až dolu do Les Houches kde jsem došel před setměním! Bylo to peklo!!! Neskutečný fyzický nářez, ale s čistým svědomím si můžu říct, že jsem to dál poctivě bez jakékoliv pomoci!
Jinak je pravda, že je zakaz stanovat na Gouteru, ale viděl jsem nad chatou par stanu. Takže zákaz se porušuje, ale kdo vi z jakeho důvodu to tam stavěli. Třeba to byla nouzovka což je povoleno...
No ani nemliv ty padajici šutry to je opravdu loterie a moc nechybělo a byl jsem svědkem toho kdy chlap, ktery přecházel kuloar jen tak tak uskočil šutru!
Kfy se chystáš znova na Blanc?

pagliaorba (64) napsal 05.10.2018 v 13:33

Skvělé ...

Mám jen dotaz, odkud jsi na Blanc vycházel ze stanu. Bylo to z tábořiště u Tete Rousse, nebo jsi rozbalil stan nadivoko na hřebeni vedle Gouteru ??
Byl jsem tam v červenci dva roky zpět a na Gouteru se spát ve stanu nedalo, všude to byla samá cedule s varováním. Chata přeplněná až k prasknutí, tak jsem musel slézt zpět dolů k Tete Rousse. Nasssssranej jak nikdo. Vzteky jsem nemohl usnout a tak jsem si vzal prášek. Po něm jsem sice usnul, ale probudil se až v 9h ráno ...
Výstup tak nepřipadal už v úvahu, tak jsem zevloval kolem. No a kolem oběda nastalo peklo. Kuloárem se začala sypat jedna kamenná lavina za druhou. Během hodinky byla cesta uzavřena, lidi sestupující co ještě byli nad kuloárem a kolem Gouteru začali vrtulníky svážet k Tete Rousse a bylo po výstupu.
V Chamonix jsem zůstal ještě týden a za tu dobu stále platil zákaz výstupů touto trasou.
Má to někdo štěstí, jako ty ...

Grimpo (11) napsal 04.10.2018 v 20:07

Neobvyklé,neotřelé a parádní!

kralici79 (4) napsal 04.10.2018 v 19:52-1

Pro mě neskutečný masakr. Taky jezdím převážně sólo a mám rád hory, ale tohle je uplně jinej level. Zhltal sem to video do poslední vteřiny a je to velká motivačka abych našetřil víc času a navštívil na více dní Alpy.
Díky za takovýhle článek!
Hodně dalích šťastných kilometrů.

Zanzibarman (0) napsal 04.10.2018 v 13:42

Dobrá inspirace na výlet :)

D_avis (0) napsal 04.10.2018 v 09:58

Klobouk dolu před tebou, máš můj obdiv! Skvěle zpracovaný cestopis a video. Prostě nemá chybu !!!

Pete-Biggy (15) napsal 03.10.2018 v 18:23+1

Tak jsem poctivě zkouknul celé video a fakt
Průsmyky znám všechny do jednoho, některé jsem už jel hodně krát, třeba jen letos Pordoi, Timmelsjoch...Říkal jsi, že jsi ten druhý den projel snad jen 6 a máš toho už dost (já mám rekord 16 za den) a pak vylezeš na Blanc
Jo a ten přejezd zpátky v kuse...Dovedu si představit, před necelým rokem jsem si dovezl auto z Tallinu a bylo to 1400 km. Taky na jeden zátah, 21 hod. řízení v kuse.

Takže ještě jednou a super nápad pojmout cestopis touto formou Hodně zdraví a síly do dalších cest

Pete-Biggy (15) napsal 03.10.2018 v 14:46

Přečetl jsem text, video jsem zatím jen tak narychlo proklikal, ale už teď se těším až si najdu tu nerušenou hoďku času a shlídnu ho celé. Klobouk dolů chlape!
Co se týče toho textu, tak je fakt, že to byl rychlý průlet...asi tak jeden den z mé téměř třítýdenní dovolené Ale já to mám s psaním asi právě přesně naopak jako ty. Když už teda něco sepíšu, jakože třeba zrovna ten největší trip až na sever Skotska na Orkneje jsem ani nesepsal, stejně jako i několik menších tripů např. Rumunsko apod. Ale naopak, každopádně i jen ten letmý pohled na to video mě utvrzuje v tom, že bych měl taky začít natáčet a ne jenom fotit Ty vzpomínky zase dostávají jiný rozměr a třeba ještě takový dron, to už je úplná pecka...

Jinak většinu z toho cos navštívil znám, ať už z motorky či tripů vlakem. Teda kromě toho Mt. Blancu Chtěli jsme teda aspoň na Midi, ale jak naschvál ani po cestě na jih, ani na cestě zpět lanovka nejela (viz můj cestopis). Takže o to to bude zajímavější si ta místa připomenout tvým videem a už se fakt těším. Díky
Joo a ještě dodám, taky jezdím rád sám. Dříve jsem jezdil s ženou, teď jak jsou už děti, tak vesměs sám, až na nějaké dvě výjimky, když jsem byl s nějakým tím kámošem... A taky mi to vůbec nevadí. Ono si to totiž musí sednout, za 1. lidsky, za 2. jezdecky, za 3. představami co vidět a za 4. představami o noclehu, finančním rozpočtu apod. A to už je docela oříšek to takhle vše dokonale skloubit. Takže za mě, raději sám než se pak trápit a dělat až moc velké kompromisy. A koneckonců, má to i své další plusy, ono je dobré být občas jen sám se sebou a vyčistit si hlavu a člověka to i nutí více komunikovat s domorodci atd. atd.

prebla (86) napsal 03.10.2018 v 12:58

Jen samá slova obdivu a chvály jsi opravdu BOREC !!!

sicherak (0) napsal 03.10.2018 v 10:42

Hodnotím na veľkú 1, hoci do hodnotenia článku som dal 5 - omylom. Prepáč

prcek80 (133) napsal 03.10.2018 v 06:41+1

dal jsi nový rozměr pojmenování "blázen" v dobrém slova smylu. Něco neuvěřitelného. Smekám.

MAJK_TORTELINA (19) napsal 03.10.2018 v 06:07

pecka

Pivko (85) napsal 02.10.2018 v 23:20

ucvrkl jsem si do trenek z videa. Jsi mega borec . 100b !!! Dávej na sebe pozor a zas tu něco za rok šoupni.

Rovenovsky (8) napsal 02.10.2018 v 21:27

Presne tak Scorpion Trail 2. Pneu, ktere uz jsou výrobcem doporučený pro Multici

Petr_V (4) napsal 02.10.2018 v 21:18

Nejsou to Pirelli Scorpion Trail 2?

RychlejSolista (5) napsal 02.10.2018 v 21:06+1

Textu poskromnu, ale video parádní ! Je vidět, že sis dal práci a výsledek vtáhne člověka do děje..
Zajímalo by mě, co obouváš za pneu. Multina by si určitě zasloužila sportovní pneu, ale dokážu si představit, že při takových přejezdech toho pak střed moc nevydrží.. Každopádně se těším na tvůj další počin !

DannyNC (1) napsal 02.10.2018 v 20:04+1

Tak tomu říkám porno! opravdu perfektní podívaná. Smekám před takovým výkonem

walaszek (44) napsal 02.10.2018 v 19:24

Pecka, smekám klobouk. Spojení motorka-turistika se ve tvém případě dostalo do úplně jiné dimenze Řadím se k milovníkům hor, ale Mount Blanc, to už je jiný level. A místo fotek video, ze kterého nejednomu včetně mně spadla čelist, skvělý počin

Předchozí
1 2