Ráj zvaný Korsika

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Kov (23) napsal 23.01.2012 v 14:34-1

Příště místo pakárny na dálnici raději pofrčíme vlakem:
//translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.cz&sl=de&tl=cs&u=//www.oebb.at/de/Reiseplanung/PKW_Motor-_und_Fahrrad/Autoreisezug/Italien/Wien_-_Livorno_-_Wien/index.jsp&usg=ALkJrhizVr3Q7FvG-AjCPIKR4NDaCnVGow

Rady (9) napsal 28.06.2010 v 12:28

Hezky cestopis a uz cerpam dulezite info na cestu na Korsicu, kterou planuji v roce 2011

Roman2bk (9) napsal 07.01.2010 v 09:02

Super, pěkný cestopis i fotky
Tedy slyšel jsem už něco o Korsice a viděl pár fotek a říkal si, že bych se tam mohl někdy vydat, ale teď jak jsme to četl, tak to mě utvrdilo, že se tam "musím" vydat

parizek (0) napsal 06.01.2010 v 16:33

Moc pekne, dalsi misto, kam by se me oko chtelo podivat na moto.

Kov (23) napsal 05.01.2010 v 14:43-1

Biker98- proto jezdíme už x let poslední dva týdny v červnu. Mimo sezonu, nejdelší dny v roce, podstatně míň lidí, levněji s ubytováním, s jídlem a navíc byla letos teprve první dovolená co moc nevyšlo počasí.(Doufám, že to nezakřiknu) Asi bych ale příště zvážil ten lístek na trajekt předem. Těch 106E cestou tam byla pálka jako blázen a zatím jsem nemluvil s nikým, kdo by tolik platil. Čert ví podle čeho všeho se odvíjí ceny na místě.

Biker98 (21) napsal 05.01.2010 v 11:22

kov> No jeli jsme o dva dny driv.Stavili se v Benatkach a v Livornu jsme byli vecer a rano na trajekt.Taky jsem si rikal co bude ale to nevis nikdy.Jen stesti ze jsem se jel jeste vecer podivat kde to je abych rano zbytecne nehrotil.(jeste ze tak to znaceni je hrozny) A na Korzice jsem nevidel kemp pod 25Euro.Chatky a penziony plny a dopredu zamluveny.Kdyz jdes na jidlo tak 20Euro je minimum.A nejde jist jen veci ze supermarketu.Je dobry kdyz tam jsi ochutnat jejich kuchyni.Byl jsem tam v sezone.Mimo to muze byl levnejsi.

lukas.s (1) napsal 05.01.2010 v 09:07

Když termín prošvihneš, tak máš smůlu, na tyhle "akční" ceny (moto za 1€ apod.) neexistuje pokud vím možnost storna. Nás to loni vyšlo podobně, myslím kolem 60€ (motka + 2 lidi, z Livorna na Sardinii a pak z Korsiky zpátky do Livorna; mimochodem, snad 15km přejezd Santa Tereza -> Bonifacio vyšel na místě na 55€...). Když už bereš lístky předem, tak ideální je podle mě přímo přes web Corsica ferries / Moby lines - vybereš, zaplatíš kartou, vytiskneš lítek -> hotovo. I když poprvý, před pár lety, jsme lupeny brali přes paní z korsika.cz a taky bez problému.

Většinou (už 4x;)) to děláme tak, že si cestu rozvrhneme, abysme do přístavu dojeli před půlnocí (na večeři třeba do Pisy, na čumendu a pak je to tak půl hodinky do Livorna) a máme lístky na ranní trajekt - vyspíme se pak přímo na place.

Jestli uvažuješ o Sardinii - vřele doporučuju, jen je potřeba počítat s tím, že je podstatně větší než Korsika. Letos jsme měli 3 tejdny na oba ostrovy a bylo to málo.

Jinak myslím, že předloni (08) jsme tam byli v podobnou dobu, prakticky celej červen. Byli jsme i nahoře na Capo Rosso, ale pěšky...když jsem viděl dole lidi na lodičkách, tak jsem docela záviděl, že se netáhnou hodinu do kopce po šutrech jak kokoti;)

Souhlas s tím, že červenec a zvlášť srpen je to o nervy - ceny v kempech zhruba o 25-30% vejš, ale hlavně šílenejch lidí...

Kov (23) napsal 04.01.2010 v 17:37-1

Biker98 - a co když ten termín z nějakého důvodu prošvihneš? Stačí nějaká uzavírka skrz bouračku, drobné porucha, atd. Nebo to jsi tam jel o tolik předem?
45tisíc to je mazec! To jste spali v penzionech?

Biker98 (21) napsal 04.01.2010 v 12:47

ja taky bloudil po livornu a dojel k ty samy brane jako ty Jinak koupe listku predem 2 tydny me vysel 25E tam a zpet 27E. dva lidi a motorka.Byla to pecka ale ty ceny v sezone byli smrtelny.dva lidi 45tisic.

bisop (13) napsal 04.01.2010 v 10:33

Zdarec
Super cestopis,kdyz to ctu,tak vzpominam na sve zazitky z roku 2008

//www.motorkari...na-fazeru-13251.html

Ted zpracovavam cestopis z roku 2009-Alpy,Italie,Chorvatsko
Jinak letos planuji Azurove pobrezi,Monaco,francie..

Cus Michal Fazer

ElPicasso (0) napsal 04.01.2010 v 00:12

Moc hezky napsáno. Chtěl bych to taky dát, o Korsice pořád čtu jen v superlativech!

Kufr (15) napsal 03.01.2010 v 22:18

Móóc dobře popsaný! Rád bych tam taky jel, snad to klapne.

honziskoo (0) napsal 03.01.2010 v 13:34

Luxusní cestopis, taky se tam v létě chystám

RomanJakub (1) napsal 03.01.2010 v 11:29

Napsal jsi to moc hezky. My tam byli v podobném termínu jako Vy. Ale jenom k té navigaci. Záleží také jaké tam máš mapy a jak velkou práci jsi si s přípravou trasy dal. Já Garmina používám k plné spokojenosti. Je to opravdu hodně o té přípravě a mapových podkladech. Navigace je to obecně velmi dobrá.

Kov (23) napsal 02.01.2010 v 23:27-1

Dík všem za pochvalu mého dílka. Dal jsem si s prácí s tím abych popsal co všechno jsme zažili a viděli. Přes všechny problémy to byla to nejlepší dovolená v mém životě.
Teď mi moc vrtá hlavou sousední ostrov - Sardinie. Jen mě děsí ten přesun do Livorna. Pokud si ho ale chci pořádně užít, nic jiného nezbývá.

tazmanskyčert (8) napsal 02.01.2010 v 21:30

Já si objednal lístky necelé dva měsíce předem a vyšla mě cesta tam a zpět 1 osoba + 1 motka na 30 e

Ben-harmonika (4) napsal 02.01.2010 v 21:30

Moc pěkně napsané . Úplně jsem to prožíval s Vámi a Těším se na Vaše další cestopisy. Je radost číst takhle hezky popsané zážitky. Přeju Tobě i Tvému batůžku mnoho dalších krásných kilometrů

Chary (13) napsal 02.01.2010 v 21:11

...jinak tuna je můj cestopísek
//www.motorkari...tour-2008-13344.html

Chary (13) napsal 02.01.2010 v 21:10

Suprácky napsaný a jelikož jsme tam byli na motkách v tom samým roce, tak jsem to hltal každým řádkem, fotky bezkonkurenční a hned ,když to vidím, tak bych tam zas vyrazil. Jinak za trajekt jsme dali to samý, páč jsme taky jeli na "blint", ale jde objednat u prej český cestovky předem přibližně 50-70e se zpáteční. Z Garmina si nic nedělej David co jezdí se mnou na GS má Zumo 550, přemýšlel jsem taky nad jeho nákupem, ale po zkušenostech s Davidovo "jebkou" jsem to vzdal a zůstávám u map, dělala si z nás v Itálii prdel a nejen tam, takže jsem mu doporučil dávat za deště Garmina pod stojánek, jako efektivní podložku, měls to taky udělat a nehjnul by si Fejzřík jinak dalšímu cestování zdar chlape

mikni (103) napsal 02.01.2010 v 20:55

Korsiku můžu jen vřele doporučit,je to super,ale bacha na červenec,srpen je fakt narvaná až k prasknutí a dost vedro.
Taky draho jako prase,ale stojí to za to.Asi bych nevynechal Ajjaccio s jeho Napoleonem,Korsicu jsem spojil s cestou do Francie a to z Calvi do Nice a Francií přes Camonix domu bylo to nádherné.Přeju hodně dalších km v roce dvacetdeset a to všem tady

Gagle (0) napsal 02.01.2010 v 17:54

Když to tak čtu...už aby bylo léto... jinak super!

xvladax (1) napsal 02.01.2010 v 17:00

krásný zážitky

Pivko (85) napsal 02.01.2010 v 15:02

LuděkCBF (14) napsal 02.01.2010 v 14:23

Moc pěkné!
Musel to být opravdu zážitek!
Přeji Vám hodně takových úžasných kilometrů bez nehod.

TomtheGreat (0) napsal 02.01.2010 v 13:49

supr počtení a inspirace. tom

Viper54 (0) napsal 02.01.2010 v 12:58

Nádhera ,byl jsem tam taky,ale ne na motce.Taky bych se tam rád ještě jednou podíval

manaposledni (0) napsal 02.01.2010 v 10:15

ta příroda je bomba nádherný

tazmanskyčert (8) napsal 02.01.2010 v 10:14

Ahoj. Já tam byl loni a jen potvrzuju že je to super místo na které je třeba se vrátit!!! Já to ještě navíc spojil alpským okruhem kolem Cortiny a přehradou Malta v Rakousku.

tobig (0) napsal 01.01.2010 v 23:54

Fajn vejlet 10b.

Hnilda (36) napsal 01.01.2010 v 22:31

Krásné čtení,krásné fotky netušil jsem že je to tam tak pěkný

Předchozí
1 2