Muži (a ženy) na Jawách 2010

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Georgik (76) napsal 15.08.2013 v 12:27

Nadherna akce, asi zaplesalo srdicko kazdyho Cecha-motorkare. Ale zvyknete si uz jednou pro vzdy, ze Jawa je historie a tak k Jawe i pristupujte. Bohuzel, vlak svetovych vyrobcu motocyklu je uz tak daleko, ze koleje za nim uz zarostly krovim a travou, takze dohnat uz proste nelze. Je to smutny, ale z tovarny, ktera mela po valce nekolikalety naskos pred konkurenci, soudruzi udelali to, co se vsim ostatnim v tomto state. Na prikaz komsomolcu z Moskvy byl jakykoliv vyvoj "nedoporuceny"!!!. A tak Jawa postupne vyklidila komplet pozice jak ve sportu, tak na beznem trhu. Vychodni trhy za komancu a po revoluci jihoamericke a jine nenarocne a legislativou neomezene destinace jsou jiz pomalu take historii, protoze cinske a indicke, srovnatelne nebo dokonce lepsi stroje jsou levnejsi.
Sbohem Jawo. A nebudme z toho tak na vetvi - potkalo to i desitky jinych fabrik u nas, v Evrope i ve svete. V Cechah preci rozhodne nebyla jen Jawa a CeZeta.

dodo21 (0) napsal 05.06.2013 v 16:37

Moc pěkný,jedu 21.6.2013 tedy za tři týdny do Rakouských Alp do poutního místa Mariazell.Je to cca 26O km jedu na Jawě 21. Tak doufám že uvidím také zasněžené vrcholky alp.Jedu sám.Tak držte pěstičky.Budou fotečky.

Jirka4137 (114) napsal 31.05.2013 v 08:22

Co tak dát tu reportáž na youtubko když to ty trubky nechtějí odvisílat?Nebo zkusit novu atˇ si spraví reputaci.

koudelka_v (6) napsal 31.05.2013 v 07:11

Pěkná akce!

iman (25) napsal 29.05.2013 v 21:46

To: Milda89. Samozrejme ze by som bol rad keby Jawa bola nielen legendou ale aj sucasnostou a jednotkou na motocyklovom trhu ale realita nepusti. Mozno to tak ale malo byt.

Milda89 (17) napsal 29.05.2013 v 18:35

udinar: ohledně té reportáže zatím žádné nové zprávy nemám a popravdě tu jsem ani v mém předchozím příspěvku nemyslel. Našel jsem totiž kvalifikovaného amatéra, který na stříhání a výrobě filmu (delším než reportáž a i jiný charakter/žánr) uslovně pracuje.

udinar (40) napsal 29.05.2013 v 00:40+1

Podobný článek zde mohl být již o dva roky dříve. V té době jsem ho totiž napsal já, ale redakce MT mi řekla, že je můj článek příliš krátký a neůplný. Nevěděl jsem co bych do něj ještě přidal, tak nevyšel. Proto mě překvapilo, že se tady objevil článek od Mildy (je pěknej, nic proti) a ten je ještě stručnější, než byl ten můj. Tak nevím. Co se týče televizního dokumentu, či spíše reportáže, tak ta je hotová, jenže ČT2 zastavila pořed Automotorevue, do kterého byla reportáž připravena. Vzhledem k tomu, že jiný podobný motoristický pořed na české televizní scéně není (Autosalon na Primě nevisílá reportáže, jen recenze o novinkách), tak nevím, co s tou reportáži teď bude. Je to škoda a hodně nás to všechny mrzí.

krizik1 (62) napsal 28.05.2013 v 19:29

to:Milda89 sem netrpělivej jak sáňky v létě. A kdy to asi tak bude když né letos.

libor600 (3) napsal 28.05.2013 v 14:54

Nádherná akce.Jen tak dál

Milda89 (17) napsal 28.05.2013 v 13:39

iman: bohužel musím konstatovat, že ani příspěvkem, kterým jsi přispěl, jsi příliš Jawě nepomohl ;) Možná Tě i přesto potěší vzrůstající statistiky prodeje nových motocyklů Jawa v posledních letech, pokud jim jako já fandíš.

JIB: Naprosto chápu a i já mám zahraniční stroj. Jen v tom filmu Phillipe Jean konstatoval, že potkal Jawa klub, bohužel ne na Jawách (nebo něco v tom smyslu). Z této věty vznikl nápad naší cesty.

Sinner: Děkujeme za jeho neaktuálnost nemůže redakce MT, ale já, protože jsem ho sepsal až nyní. Jinak o cestě vycházely články v tisku (Deník) a na oficiálním webu výrobce JAWA, jehož pracovníci nám vyšli maximálně vstříc a musím jím tímto ještě jednou poděkovat. Pokud se v archivu novinek na webu www.jawa.eu dostanete až do léta roku 2010, naleznete tam kompletní zprávy z příprav a z cesty samotné, které zde byly publikovány vždy do cca "hodin" od sepsání a odeslání ze zahraničí - takže maximálně aktuálně.

Sinner (24) napsal 28.05.2013 v 07:10

Pěkný článek, a samozřejmě i super nápad a provedení ale jeho aktuálnost je příšerná. A myslím že za to nemůžou jawáci ale redakce MT. Jestli to takhle půjde dál, můžeme zde za nějaký čas najít zmínku že Zikmund a Hanzelka se právě vrátili z Indie a Československá televize ve spolupráci s Bratislavskou redakcí připravuje dokument. Práci čest.

JiB (29) napsal 27.05.2013 v 22:24

Musím se ozvat jako člen zmiňovaného Jawa klubu Praha.
Pravda je totiž, jak je zvykem, trochu někde jinde.
Všichni, my starší v klubu, ale i ti mladší jsme na Jawách/ČZ vyrůstali. Bohužel díky tomu, jak se situace s jawou vyvinula, většina z nás díky tomu, že má prostě ježdění na motorkách ráda, tak postupem času přešla na to,co jim jednoduše Jawa nemohla (a nemůže dodnes) nabídnout. Někdo rychlosilnice, někdo naháče, někdo cesťáky, někdo endura, prostě dle zájmu každého soudruha.
Nicméně je taky pravda, že velká většina z nás má jako další motorku Jawu jako výraz hrdosti na to, co Jawa/ČZ ve své době znamenala.
Takže sumasumár, ctíme a máme rádi českou tradici a historii, a jezdíme na tom, co nás baví, jednou tak, podruhé onak, toť vše.
Osobně bych si přál, abych si ještě jednou, než skončím, si mohl aktuální Jawu koupit tak, aby mne nezklamala na cestách, bohužel nevím, jestli se toho ještě dožiju... Zatím, jak to tak vidím, to tak spíše nevypadá. Sorry...

iman (25) napsal 27.05.2013 v 21:52

Chudinke Jawe už nepomôže ani intervencia Huga Čávesa u najvyššieho. Už ostane iba ako nostalgia na naše detstvo... Kto mal javu bol King

fatman (32) napsal 27.05.2013 v 18:47

to Axll - Já oslovil přímo dealera Mates moto.Katastrofa...Takže jsem koupil ojetýho skůtra...
Jinak to je krásnej záměr!Zůčastnil jsem se původního domlouvání,ale nakonec se má Jawka nekonala...

Milda89 (17) napsal 27.05.2013 v 15:07

Opl: jak nejel???!!! jinak dík za odkazy na fotky.
1100Virago: V současné době probíhá výroba dokumentu o této naší cestě, je to na dobré cestě ale nevíme jestli to bude pro televizi "dobré"... Primárně chceme mít materiál zpracovaný.
krizik1: Původně se jednalo o článek do motoristického časopisu, není to koncipováno jako klasický cestopis na jaký jsme na tomto webu zvyklí. Film, který je nyní ve výrobě by Tě mohl "nadchnout" resp. odpovědět víc. Kdy bude ale ještě nevíme, snad letos ))

Opl (59) napsal 27.05.2013 v 09:23

Rajce2>nějaké fotky jsou tady :
//stopl.rajce.idnes.cz/Muzi_na_Jawe_2010_1/
//stopl.rajce.idnes.cz/Muzi_na_Jawe_2010_2/
Axll>měla to být určitá prezentace Jawy,ale do fabriky nás vůbec nepustili a startovali jsme od radnice v Týnci...

Axll (8) napsal 27.05.2013 v 09:05+2

Možná to sem nepatří, ale na začátku je zmíněno že členové klubu JAWA jezdí na zahraničních strojích. Na Jawách jsem vyrůstal, a vloni když jsem si chtěl pořizovat nový stroj jsem oslovil i přímo Jawu. Vzhledem k tomu, že dnes musí podle mně o prodej bojovat, bych si jejich přístup nebo spíše obchodního ředditele předtsavoval jinka. Sdělené o které jsem žádal, musím přirovnat k vrcholnému amatérismu nebo jako odpově´d od výrobce moto, který nemá zájem moto prodávat., Informace o možnosti koupi a o nejbližším prodejci, jsem spíše nedostal...

Rajce2 (26) napsal 27.05.2013 v 08:44

Až mi z toho téměř ukápla slza vlasteneckého dojetí Fakt pěkný, ale fakt by to chtělo buď nějaký ty záběry, nebo se víc rozepsat.

Opl (59) napsal 27.05.2013 v 08:12

O tom co bude s natočeným materiálem včetně loňské dotáčky ví nejvíce Uďa.Byla by škoda,kdyby se to neodvysílalo,ale už je to přece jen 3 roky.
Jinak,kdybych věděl co mě čeká,tak to nejedu

krizik1 (62) napsal 27.05.2013 v 07:58

Tak úžasný záměr a tak krátký popis?

1100Virago (3052) napsal 27.05.2013 v 07:56

Televize tehdy slibovala odvysílání dokumentu o cestě, ale dodnes jsem se ho nedočkal. Prošvihnul jsem to, nebo se na to vykašlali?