Jižní Francie

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

stm01 (8) napsal 27.09.2020 v 11:13

Chlapi skvělé. Pře lety když jsem poprvé jel autobusem do Španělska (mimichodem moje oblíbená země kam jsme jeli ještě 6krát) jsem začal pciťovat touhu takto vyrazit po vlastní ose, samozřejmě k moři. Roky a roky ubíhaly, xkrát jsme Španělsko navštívili autobusem, ale po vlastní ose ne a ne. Před třemi roky jsem skončil v nemocnici s akutním zánětem slinivky a jater ( a to nepiju ) a poté se celý rok kurýroval. Během léčby jsem náhodou narazil na Yuotube na video cestovatelů na skůtru do Chorvatska a to video ve mě opět probudilo ten sen vyrazit po vlastní ose na skůtru do Chorvatska či Francie. Díky tomu jsem týdny a týdny sledoval všemožné videa, vybíral skůtr a nakoupil již pár věcí na skůtr jako chrániče, rukavice, trika a jiné. Výběr jsem zůžil na maxiskůtry jako Xmax, Forza, Kymco Dowtown nebo Sym. Všechno 125. Pak jsem začal pokukovat po něčem silnějším, jelikož manželka oznámila, že by chtěla jezdit se mnou a v ten moment mě začala lákat trojkolka, abych si nemusel dělat řidičák. Rozhodoval jsem se mezi MP3 500LT, Yamaha Tricity 300 a Peugeot. Do tohoto rozhodování letos vstoupila na jaře Corona a díky shodě náhod jsem se nakonec na jaře upsal autoškole a zdárně jí dokončil. Takže nakonec jsem si pořídil v květnu cenduro (sice jen 500), ale pro začátečníka dostačující a nyní hltám kilometry cest a zároveň inspirace v cestopisech a ten Váš patří mezi mé oblíbené. Navíc děti jsou velké a svoboda cestování o to větší. Kromě práce. Když občas vyvezu manželku, tak zjišťuji, že nemá až takový pocit jistoty pokud jedeme u nějakých hlubších srázů a tím pádem se obávám, že by vysoké a úzké výjezdy možná manželce nesvědčily a tak hledám ispiraci spíše níže, ale to neznamená, že bychom někam výš nevyrazili. Každopádně Vaše cesta super a mám jí v oblíbených. Z každého cestopisu si ukládám do Mapy.cz nějaká ubytování, část cest a zajímavá místa.

Pivko (85) napsal 09.09.2016 v 21:38

Ve stejnou dobu jsme byli v Provance . Avignon ,Verdon ,Levandule ,horko a moc krásně. Tak díky za fotky a hezkou připomínku. Já to snad ještě jednou letos navštívím ,než bude dlouhááá zima.

lzqpmt (3) napsal 09.09.2016 v 21:13+2

MP3 mi nepřipadá vhodný na zdolávání horských pas. Nemá dost síly na rychlá předjetí mezi serpentinami a je těžký. Při pomalé jízdě z kopce zase nebrzdí motorem a brzdy dostávají zabrat. Já tam oddělal brzdovou pumpu na předku a i potom jsem musel musel přední brzdiče rozebrat a rozchodit, vyměnit brzdovku, odvzdušnit. Nechci nikoho odrazovat, dá se na skútru podniknout hodně. Navíc MP3 má zase jiné výhody, jak popsal Michal výše. Takže dálkové cestování ano, jen vynechat vysokohorské cesty.
@Finc: Nejsem zrovna dobrý v psaní, kdybych si nedělal poznámky, asi bych to dohromady nedal. Jinak více fotek je zveřejněno tady: //lzqpmt.rajce.idnes.cz/Francie_2016/

Finč (89) napsal 09.09.2016 v 16:15

Parádní výlet Hezky napsáno, škoda že tak krátce Pěkný fotky, škoda že tak málo A na vozítku podle mě nezáleží, i kdybyste to šlapali na kole

pro.fik (-2) napsal 09.09.2016 v 14:25

No každý na to máme jiný názor,Piaggio MP3 500LT je plně dostačujcí na takovýto výlet,po dalnici až 150km/h...velká výhoda v parkování,prostě jsme nic neřešili zastavili a šli stavět stany,pak v dopravě,mohli jsme se propletat mezi auty...motorka s kufry měla problémy,i stim parkováním někde...prostě když se jede po hezkých silnicích tak je to super...,ale každý na to máme jiný nazor...
Já příští rok pojedu zas... a nemám s tim problém

TomProv (24) napsal 09.09.2016 v 11:44+1

Hezky popsaný výlet. Zaujala mě tvá věta, že toto městské vozítko není na tyto výlety moc vhodné. Co tím přesně myslíš? Uvažuji totiž podobný výlet na svém skutříku Aprilii SR 300.