reline_unor

Francie 2012, aneb cesta alpskými průsmyky za krásami Azurového pobřeží a Provence

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

blekouš. (0) napsal 14.03.2013 v 13:40

Podobnou trasu jsem jel i já před dvěmi lety. Francie je prostě nádherná,všude byly ke mě hodní a bylo na co koukat. Hezký cestopis a krásné vzpomínky.

Georgik (76) napsal 26.02.2013 v 12:16

RomanXX: co se září a Francie týká nebrat. Mám to za sebou. Stabilní počasí ano, ale deštivé a nad dva tisíce už často chumelí. A není to jen má zkušenost.

venca1 (2) napsal 25.02.2013 v 22:30

Krásný cestopis,fotky,jen at vám to vydrží

hondaja (0) napsal 25.02.2013 v 15:27

Ahoj, moc pěkně se to četlo a parádní fotky.

riccie (20) napsal 25.02.2013 v 00:21

Jooo Francie a levandule atd.Rádi tam jezdíme

Tekra (5) napsal 24.02.2013 v 21:15

Moc pěkné čtení před sezónou Dlouhá cesta si žádá dlouhé čtení Jen tak dál a šťastné návraty

Pete-Biggy (15) napsal 24.02.2013 v 17:23

RomanXX: Ahoj Romane. Děkujeme moc. Však jak víš, jeli jsme tak trochu ve Vašich šlépějích, co jste jeli s Karlem. Jinak září by bylo fajn, ale u nejvyšších průsmyků RDGA by už přeci jen mohl hrozit sníh a hlavně už je podstatně kratší den a tak by se toho stihlo o něco méně. Určitě to však má i výhody, které jsi psal. Co letos? Ještě to není jasné, ale nejspíš Skotsko. Ale kdyby přeci jen jsme se rozhodli jinak, určitě bychom se rádi přidali. Měj se fajn a díky

Vladl650: Kontakt nemám a ani není potřeba. Vždy jezdím všude "na blind" a néjni problém Ale kdyby jsi měl konkrétně zájem o to úbytko, jak jsme byli my, tak když vyjedeš nahoru do vesničky a pokračuješ dále, tak cca v půlce po pravé straně. Najdeš podle foto č.2 v mém cestopise. Je to před několikero garážema. Vlastní to dvě starší babky, umí jen německy, snídaně slabší, ale za 20 E na západní Rakousko Jinde byli o 5-10 E dražší...

vladl650 (6) napsal 24.02.2013 v 16:38

A nemáš nejaký kontakt na ubytko v Kappl kolega?V lete by sa mi hodilo.Dík.

RomanXX (14) napsal 24.02.2013 v 16:21

Kamaráde a kamarádko, je to krásně napsaný cestopis.

Dave27 (12) napsal 24.02.2013 v 15:40

Parádní fotky

banditt (77) napsal 24.02.2013 v 11:23

Pěkný!Dal sis na tom záležet
Jel jsem hodně podobnou cestu ve 2010,takže jsem pěkně zavzpomínal a až mě překvapilo,kolik máme podobnejch fotek Jen jsem jel z Monte Carla zase zpět nahoru.Dost mě ale zděsily ceny kempů Já nikde(ve Francii) neplatil víc,než lehce přes 6E.Vzpomínám si,že penziony a pod. nešly pod 60E,takže jsem vždycky bral kemp,ale toto jsem fakt nepotkal.Buď jsem strašnej klikař,nebo se tam ceny kempů pěkně pohly za ty dva roky

BRUTUSSS (16) napsal 24.02.2013 v 10:40

Parádní cestopis a super fotky. Jednou snad taky padne volba na Frantiky..

Finč (89) napsal 24.02.2013 v 00:33

Krásný krásný krásný a ty fotky... krásný

Sema (20) napsal 23.02.2013 v 23:40

Výborné čtení, báječné fotky. A ještě jsem si příjemně připomněl svou letní cestu. Takže-díky!

Georgik (76) napsal 23.02.2013 v 22:54

Pekne pripomenuti casti trasy, kde uz jsme dvakrat jeli. Letos se chystame znovu do Francie a urcite pouziju cast Tve trasy, kterou jsem jeste nejel. Ale do zacpy na pobrezi to nebude.

Hnilda (36) napsal 23.02.2013 v 22:49

Já si také krásně početl a protože apartmán v městečku Antibes je již na týdení pobyt zaplacený tak se moc těším že uvidím to krásný o čem tu píšeš.Mimochodem cena partmánu na osobu za týden 2900 kč což nemá chybu Díky za tento cestopis

vladl650 (6) napsal 23.02.2013 v 22:43

Super cestopis.Asi sme trochu kolegovia.Vlakom som bol vo Švajci asi 10 krát a stále mám čo pozerať.Na moto zatiaľ ešte nie.Možno ...

Slezsky (14) napsal 23.02.2013 v 22:12

Jedním slovem úžasné!Taky se mi líbí posledních pár velmi pěkných kvalitních hezky napsaných cestopisů,jen tak dále.

TondaZ (3) napsal 23.02.2013 v 21:36

Velice pěkně napsaný cestopis, podobnou trasu jsem absolvoval v r. 2011, spousta společných míst, tak jsem zavzpomínal. Dík.

RomanXX (14) napsal 23.02.2013 v 21:06

Moji milí přátelé,
s láskou a znalostí oblasti jsem si pročetl Váš cestopis. Nebudu hovořit o tom, že to tam znám, ale bylo to nádherné to slyšet v podání někoho mladého a šikovného.
Popsali jste to nádherně. Při čtení jsem to prožíval, jako bych tam právě byl.
Příště bych doporučil září. Je to stabilnější počasí a méně lidí v kempech. Když jsem se vrátil v roce 2011 z Francie a tak jsem přislíbil ženě, že jí tam vezmu. Že je to nádhera. a Tak jsme podnikli cestu autem. Skoro jako Vy.
Moc se jí to líbilo, a já byl za to rád.
A také jsme byli v Orgonu, Za 15Eček, a také lahvinka. Domů jsem si vzal Tucet Bckerů (značka vína).
Co jste asi minuli je 2hý největší pramen světa a další věci, ale to vám poradím na příště.
Líbí se mi vaše cestování a kdybyste neměli letos kam jet tak pojeďte s námi F, P, Gibraltar. Bde to krásné.
Moc zdraví RomanXX

Pete-Biggy (15) napsal 23.02.2013 v 16:41-2

Tož ještě jednou všem dík za kladné ohlasy a jsem rád, že si v podstatě nikdo nestěžoval, jak je to až nechutně dlouhé Z toho jsem tak trochu měl obavu.
Jinak tentokrát musím se Seikosem souhlasit, za poslední dva tři týdny tu bylo hned několik hodně dobrých kousků. Ale veskrze už to tu je poslední dobou dost našlapané, cestopisy vychází max. obden, spíš každý den a v globálu bohužel velká část výtvorů akorát zabíra místo těm, co za to stojí. Resp. ty kvalitní cestopisy zaniknou v šedi komplexu. Příště to už spíš vidím jen na nějakou komentovanou fotoreportáž, která nezabere tolik času. Cesty za houskama ovšem psát nehodlám, nebojte

pernik92 (162) napsal 23.02.2013 v 13:06

cestopis jsem nečetl ale chystám se na to
četl jsem i tvuj dřívější cesťák a ten se mi hodně líbil ale tento je jiná třída a u obou jsou suprový fotky
dík za inspiraci

HordaStodulky (1) napsal 22.02.2013 v 21:47

Pěkně napsané. Také se tam opět s manželkou letos chystáme. Něco bude společné s Vaší cestou, něco ne. Chtěli bychom tentokrát dojet až do Carcassonne a podívat se na most u Millau. Bude to takové pokračování naší cesty z roku 2011.
Tento cestopis hodnotím na 1*.

Medvědtigr (2) napsal 22.02.2013 v 20:27

Moc pěkný

seikos (975) napsal 22.02.2013 v 19:29+3

Poslední dobou samé super cestopisy, včetně tohoto
Rozhodně lepší než obvyklé "cesty za houskama" na jednu stranu A5, včetně fotek.

Je vidět že na sepsání cestopisu se nepospíchalo a že byl sepsán až když "uzrál v hlavě"

blazin. (16) napsal 22.02.2013 v 19:22

to Pete-Biggy- Ano, my jsme spali v kempu pod Grimmselem v obci NUfenen a ráno pak frčeli na Brig a dál do Francie.Můžu potvrdit, že počasi jsme měli celý týden luxus!!

Pete-Biggy (15) napsal 22.02.2013 v 19:17

Wurst: Jojo, radil jsem dobře, ono je to dost dlouhé, já vím Jinak taky mám rád, když čtu cestopis a poznávám místa, kde jsem byl. Jo a Francie fakt

Motokarlos: Souřadnice nemám, ale pokud napíšeš konkrétní požadavky na jednotlivé kempy, tak bych ti to mohl najít na googlemaps. Ale v podstatě to jsi schopný najít i dle info z cestopisu samotného.

Blazin: Jojo, pamatuju se. Sice ne na TDMa, ale že jsme se tam potkali s nějakýma čechama. Ale vy jste myslím z pod Furky jeli rovno na Brig a ne přes Grimsel na Meiringen ne?

Maho: Ty voe prdel dřevěnou jsem měl, jak jsem to psal Někdy musíme spáchat něco společně, taťko Tak sa maj a někdy sa ozvi

Maho (33) napsal 22.02.2013 v 19:01

ti voe prdel dřevěná, Musel to být super výlet

dannj (3) napsal 22.02.2013 v 18:45

mooc pěkný!!

rudirt (44) napsal 22.02.2013 v 18:29

Sqělý cestopis+užitečné informace+prima fotky+sympatická spolucestující=povedená motodovolená! Gratulace a díky!
Přeji opět něco povedeného a vždy šťastný návrat!!!

Předchozí
1 2